Гордість Івано-Франківська: Хто така Людмила Лузан, яка завоювала бронзу Олімпіади в Токіо

Українка Людмила Лузан завоювала бронзу в фіналі Олімпіади в Токіо у веслуванні на каное-одиночці на дистанції 200 м

Владислав Печерний
Журналіст відділу Depo.Сектор
Гордість Івано-Франківська: Хто така Люд…

Уродженка Івано-Франківська Людмила Лузан вже давно сяє на просторах веслування. Вона на єдиному міжнародному старті року – Кубку світу-2020 в Сегеді – зробила медальний хет-трик: завоювала три медалі, з яких дві золоті. При цьому вона показала результати світового рівня. Звичайно, при таких розкладах завоювання нагороди Олімпійських ігор було лише питанням часу.

Що відомо про Людмилу Лузан, яка засвітилась на Олімпіаді в Токіо.

Початок кар'єри. Батьки Людмили не мали жодного відношення до спорту, але вже з самого малку привчили дівчинку до нього. Вже в 4-річному віці вона почала займатися спортивною гімнастикою, якій віддала 10 років свого життя. Через високий зріст та вагу Людмилі було важко боротися за найвищі місця у гімнастиці, але переступивши через "не можу", Лузан таки виборола звання майстра спорту.

Після чергової травми Людмила вирішила остаточно зав'язати з гімнастикою і після розмови з братом спробувала себе у веслуванні. Згодом спортсменка таки визнала, що домогтися успіху у веслуванні їй дуже допомогла гімнастика:

"Так, мені було набагато легше, ніж іншим новачкам, адже була вже фізично підготовлена – у мене була сила і гнучкість. Взагалі, вважаю, що те, що я займалася спортом до веслування, стало моїм козирем. Гнучкість – одна з найважливіших складових каноїста. Краще розтягнутися – далі воду захопити. Хоча, чесно кажучи, за критеріями гімнастики, гнучкою я не вважалася".

Перші великі досягнення. Дебютним поштовхом у кар'єрі Лузан стала перемога на юніорському чемпіонаті Європи. Вже у 2014-му році, коли Людмила завоювала медаль ІІ юнацьких Олімпійських ігор, вона дала всім зрозуміти, що ця нагорода лише крок до головної олімпійської вершини. Про це свідчить підпис під ії фото в інстаграмі: "Моє перше олімпійське срібло".

У 2019 році брала участь у Європейських іграх, у парі з Анастасією Четверіковою здобула 5-те місце на дистанції 500 метрів. На чемпіонаті Європи 2021 року показала свій найкращий результат у кар'єрі, завоювавши чотири медалі. В одиначних змаганнях вона перемогла на не олімпійській дистанції 500 метрів, а також стала другою на олімпійській дистанції 200 метрів. У парі з Анастасією Четверіковою стала чемпіонкою на олімпійській дистанції 500 метрів.

Неспортивне життя. Все життя Людмили Лузан, крутиться навколо веслування. Також веслувальниця любить активний відпочинок, на перших місцях стоять подорожі:

"Я сама, як ви знаєте, із Івано-Франківська, і у нас тут просто чудові місця. Я кайфую від гір, від природи, від свіжого повітря. Як тільки видається вільна хвилинка, я на природу – тут моя душа на місці. Обожнюю такий відпочинок".

У передчутті олімпійської медалі. Ще у 2020 році Людмила була серйозно налаштована на успішний виступ в Токіо:

"На олімпійський сезон у мене бойовий настрій. Налаштована я дуже рішуче. Як говорять: "Бачу ціль – не бачу перешкод!". Рухатимуся до цілі, як той танк. Зроблю свій максимум і доведу всім, що я можу піднятися на олімпійський п’єдестал. Працюватиму не покладаючи рук, щоб досягнути своєї мрії".

Як бачимо, мрія 24-річної веслувальниці Людмили Лузан здійснилася. У фінальному запливі Олімпійських ігор 2020 року вона показала результат 47,034. Відставання від лідера склало +1,102, яке не виглядає чимось нездоланним. Тому з бойовим настроєм Людмили Лузан українцям варто очікувати від спортсменки олімпійського золота, але вже в Парижі-2024.