Хокейний удар Лукашенку: Як світ відреагував на перенесення чемпіонату світу з Мінська

Не вщухають пристрасті навколо непростої ситуації з хокейною першістю світу, яка попередньо мала відбутися в столицях Білорусі та Латвії

Хокейний удар Лукашенку: Як світ відреаг…

Рада Міжнародної федерації хокею (IIHF) ухвалила рішення, якого від неї чекали вже декілька місяців. Білоруську частину чемпіонату світу перенесли в іншу країну. Найімовірніше, турнір повністю пройде в Латвії.

"Через проблеми безпеки та захисту, які не підконтрольні нам, рада IIHF підтвердила, що рішення перенести чемпіонат світу з хокею 2021-го року з Мінська не уникнути", – йдеться в офіційній заяві, яку оприлюднили ще в понеділок. Основними пересторогами назвали "проблеми безпеки, пов'язані з політичними заворушеннями та коронавірусною ситуацією у країні". Однак такий вердикт має і персональну відповідальність, її ім’я – Олександр Лукашенко.

Скандальний білоруський політик сприйняв це як особисту образу – йому не те, що наступили на мозоль, а зробили дуже боляче. Для Білорусі хокей – це своєрідна релігія, місцевий диктатор на всіх рівнях культивував цей вид спорту ледь не під час усієї тривалої каденції. А тут під тиском світової громадськості в нього забрали те, чим він міг хизуватися та пишатися. За дві доби Олександр Лукашенко жодним чином не прокоментував офіційне рішення IIHF, хоча до цього говорив багато і різко.

У Держдумі Росії, яка підтримувала у хокейні справи Білорусі, назвали це бандитизмом і злочином. У решті світу спокійно і з розумінням поставилися до такого перенесення. А владні та хокейні структури Канади, Фінляндії, США та деяких інших країн активно підтримали перенесення хокейного форуму з нестабільного Мінська, супроводивши підтримку заявами про те, що не варто загравати з диктаторами.

Спорт уже давно міцно пов'язаний з політичною ситуацією. З 1980-их, коли гриміли олімпійські бойкоти, змінився лише зовнішній фон, але прагнення реалізувати свої амбіції будь-яким способом залишилося. Кожна розсудлива людина розуміє очевидно, що керівник світового хокею Рене Фазель (деякі оглядачі навіть називають його особистим другом Олександра Лукашенка) пішов на рідкісний для себе крок, опинившись під величезним зовнішнім тиском.

У швейцарського хокейного функціонера фактично не залишалося вибору. Він, як і його співвітчизники, добре вміє рахувати гроші. Відмова двох головних спонсорів чемпіонату світу – компаній Nivea і Skoda – від співпраці в разі його проведення в Білорусії став тим ломом, проти якого немає прийому.

Поїздка в Білорусь і зустріч з президентом Олександром Лукашенком стала більшою мірою візитом ввічливості. За закритими дверима Фазель, швидше за все, виклав те, що в понеділок стало офіціозом. Від політики в цьому випадку втекти неможливо. Представники багатьох хокейних федерацій, парламентарі різного рівня, громадські діячі, білоруські опозиціонери і ще купа медійних особистостей всіх форматів активно виступали проти проведення чемпіонату світу саме в Мінську. Тому остаточне рішення виглядає логічним

Опозиціонерка Світлана Тіхановська так відреагувала на рішення Міжнародної федерації хокею: "Це перемога кожного білоруса, який знає, що хокей – це гра, і білоруси не збираються грати зі злочинцями. Це наша спільна перемога. Ось що відбувається, коли люди об'єднуються. Я вірю, що разом ми здатні звільнити політв'язнів і не дати перетворити нашу країну в "табір".

Оскільки чемпіонат "Мінськ-Рига-2021" є спільною заявкою, то IIHF тепер повинна розглянути статус Латвії, як співорганізаторки заходу, а також оцінити можливість переходу на формат з одним місцем проведення. Відтак усе йде до того, що саме Латвія прийме всі матчі чемпіонату світу 2021-го року в елітній групі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme