Які шанси у Ярмоленка заграти в дортмундській "Боруссії"

Капітан київського "Динамо" Андрій Ярмоленко перейшов в дортмундську "Боруссію"

Юрій Лящук
Журналіст відділу Depo.Cектор
Які шанси у Ярмоленка заграти в дортмунд…

Лідер збірної України і київського "Динамо" Андрій Ярмоленко таки перейшов в європейський топ-клуб. Схоже, що сарказм вболівальників перетворивя на захоплення українським вінгером, який спробує себе реалізувати в одному з насильніших чемпіонатів Європи - німецькій бундеслізі.

В інформаційному просторі часто зустрінеш інформацію, що якщо "Боруссія" (Д) підписує гравця високого класу, то це обов'язково повинен бути молодий та перспективний футболіст, який швидко набере у ціні, і якого дортмундський клуб зможе вигідно продати за короткий відрізок часу. Але це не зовсім так. Якщо подивитись на середній вік гравців "жовто-чорних", то він складає майже 25 років, що вважається вже досить зрілим у європейських топ-лігах. У складі німецького клубу на даний момент є 11 гравців, які старші за Андрія, серед яких футболісти основної обойми: Обамеянг, Ройс, Кагава, Шахін, Кастро та Піщек. А це половина складу німецького гранду, тому вважати Ярмоленка "старим" для клубу, як мінімум, не коректно.

Плюси Ярмоленка:

Досвід. Так, тут йде мова не про українську Прем'єр-лігу, а про виступи у Лізі чемпіонів, Лізі Європи та збірну України. Андрій встиг за свою кар'єру зіграти на домашньому ЧЄ-2012 року та невдалому чемпіонаті Європи, який проходив у Франції. Крім того, нашого співвітчизника запрошували грати у матчі всіх зірок мадридського "Атлетіко" та збірної світу. Звичайно, що цей поєдинок був лише благодійним, але це також свідчить про те, що за нашим нападником стежать у Європі.

Лідерство. Ярмоленко є лідером "Динамо" та збірної України. Якщо запитати українського вболівальника про те, хто має вийти у старті команд, то з впевненістю на 99 відсотків ми почуємо прізвища Андрія Ярмоленка у парі з Євгеном Коноплянкою. Капітан є незмінним лідером вітчизняних команд і футбольне суспільство не може уявити склад без головної української зірки. В європейських клубах вивчають біографію гравців ще з юних років, тому факт лідерства у командах стане лише великим плюсом для Ярмоленка.

Стійкість. Якщо йде мова про психологію Андрія, то можна легко пригадати цькування у ЗМІ "нефутболіста" Ярмоленка, яке тривало досить довгий період. Футболіст не зламався, прогресував і став тим, кого ми знаємо зараз - лідером команди.

Мінуси Ярмоленка:

Конфліктність. Проти Андрія може зіграти інцидент із навичок "карате", які він продемонстрував в українському "Класико" проти Тараса Степаненка. Перед фінальною частиною Євро-2016 - це була катастрофа і багато експертів пов'язують провал збірної у Франції саме з цим конфліктом.

В Дортмунді ніхто не буде терпіти таких випадів і футболіст має усі шанси бути оштрафованим та навіть виставленим на трансфер через такі інциденти. Тому будемо сподіватись, що українець зробив висновки з минулих подій.

Фізична витривалість. Бундесліга відома своєю фізичною міццю - від футболістів атаки вимагають відпрацювань у захисті, від захисників постійні підключення в атаку. Чи витримає Андрій такі навантаження - велике питання, адже українська Прем'єр-ліга привчила наших гравців до розслабленості, де на повну силу потрібно відіграти лише декілька поєдинків в сезоні. В Німеччині таке не пройде, тому нашому лідеру потрібно серйозно налаштуватися на роботу з фізичною готовністю.

Конкуренція. Тут можуть виникнути серйозні проблеми в українця, адже на профільній позиції правого атакуючого вінгера за дортмундців виступають два молодих таланти - Крістіан Пулішіч, який в минулому сезоні відіграв 29 поєдинки і відзначився трьома голами та та Емре Мор. 20-річний турок є гравцем своєї національної збірної і наша команда мала нагоду побачити в дії атакуючого півзахисника, який добряче "покрутив хребти" підопічним Шевченка.

Відверто кажучи, молодий Мор рідко потрапляє в основний склад "Боруссії" і німецький клуб розглядав варіанти з орендою півзахисника. Навіть з такими розкладами - навряд чи Андрію буде легко в стані дортмундців.

Адаптація. З прикладу Євгена Коноплянки можна зробити висновок, що адаптуватися до німецьких реалій українському футболісту вкрай важко. Жорсткі вимоги та закони, які можуть стати на заваді в побутових питаннях. Знання німецької мови, яка є досить важкою навіть в елементарних розмовах між партнерами та тренерами команди.

Не останню роль відіграє і довіра тренерського штабу. Чи купив Петер Бос Ярмоленка під себе, чи, можливо, його нав'язав менеджмент дортмундців. Цей нюанс є надважливим для українця, адже такий гіркий досвід вже був у Коноплянки, коли наставник просто ігнорував нашого хавбека в "Шальке". Та й Артем Федецький розповідав, що до українців в Німеччині дуже специфічне ставлення.

Незважаючи на всі можливі труднощі - трансфер Андрія Ярмоленка в дортмундську "Боруссію" - це великий стрибок у кар'єрі футболіста, а в українських вболівальників з'явився ще один клуб, за який можна буде вболівати в Німеччині. Що ж стосується "рурського дербі", то тут прийдеться зробити важкий вибір - Євген Коноплянка чи Андрій Ярмоленко.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme