Зінченко, Яремчук, Соболь, Малиновський: Як українські футболісти феєрили у єврочемпіонатах

У європейських футбольних чемпіонатах продовжується запекла боротьба, а наші співвітчизники грають не останню роль у своїх командах

Зінченко, Яремчук, Соболь, Малиновський:…

На Depo.Сектор короткий огляд поєдинків, в яких брали участь топові українські легіонери.

Схоже, що "Вест Хем" Андрія Ярмоленка нарешті знайшов свою гру, і поєдинок проти скромного "Бернлі" (1:0) у матчі 19-го туру англійської Прем'єр-ліги, став зайвим тому підтвердженням. Варто таки відзначити, що гравець збірної України не відіграє ключової ролі в команді Девіда Мойєса.

Український хавбек вийшов на поле під кінець зустрічі (82 хвилина), коли в команди було завдання втримати переможний рахунок. Тому в актив цей матч Ярмоленку навряд чи можна занести. Тепер "молотобійці" закріпилися на 9-ій сходинці з хорошими перспективами на єврокубки.

Дещо інша ситуація в "Манчестер Сіті", за який виступає Олександр Зінченко. Головний тренер "містян" Хосеп Гвардіола продовжує довіряти українцю і випустив його у старті на черговий поєдинок. Після матчу з "Брайтоном" (1:0) наш співвітчизник відіграв всю зустріч і з "Крістал Пелас" (4:0). Українець результативними діями не відзначився, але був досить активним на своєму фланзі протягом усього матчу.

Після цієї перемоги "містяни" ввірвались у ТОП-3 АПЛ, а перспективи Зінченка в команді Гвардіоли виглядають вже не такими й приреченими.

Свій шанс у Серії А отримав ще один український футболіст – Руслан Малиновський. Хавбек "Аталанти" потрапив в стартовий склад на матч 18-го туру чемпіонату Італії проти "Дженоа" (0:0). Руслан був активним у першому таймі, брав гру на себе, йшов у дриблінг і пробивав по воротах. Але цього вечора йому не судилось забити, а на старті другої половини зустрічі українець був непомітним. Тож головний тренер бергамасків Джан П'єро Гасперіні на 62-ій хвилині замінив Малиновського на росіянина Олексія Міранчука. Схоже, що Міранчук став прямим конкурентом українця за місце у стартовому складі.

"Аталанта" після "сухого" матчу закріпилась на 6-ій сходинці, яка не зовсім відповідає амбіціям клубу з Бергамо.

Роман Яремчук став єдиним українським легіонером "Гента", який вийшов в стартовому складі команди на домашній поєдинок 20-го туру чемпіонату Бельгії проти "Антверпена". Перший тайм поєдинку пройшов в дуже в'язкій боротьбі, фактично, без небезпечних моментів. А ось на самому початку другої половини матчу Роман Яремчук увірвався в штрафний майданчик гостей і впав, збитий воротарем. Арбітр вказав на позначку, але удар Кумса з пенальті прийняла на себе штанга.

На 68-й хвилині наш форвард мав шанс відзначитися вже сам, проте його удар заблокували захисники. А ось гості свій момент не втратили. Мартін Онгль на 75-й хвилині приніс перемогу "Антверпену" – 1:0.

"Гент" з 26 очками перебуває на 13-й позиції, а "Антверпен" з 34 пунктами – на третій.

Бельгійський "Брюгге" здобув розгромну перемогу в матчі чемпіонату проти скромного "Беєрсхота" (0:3). Захисник збірної України Едуард Соболь провів увесь матч у складі майбутнього суперника київського "Динамо" в Лізі Європи. Українець відзначився однією результативною дією – отримав "гірчичник" на 48-ій хвилині матчу.

Після цієї перемоги "Брюгге" ще впевненіше закріпився на першій сходинці, відстань від "Генка", який іде другим, – аж 7 балів.