Чи стане облава на організаторів "договірняків" в Україні італійським "Кальчополі"

Напередодні в МВС відбувся брифінг, на якому правоохоронці розповіли про масову облаву на організаторів договірних матчів

Журналіст Depo.Сектор
Чи стане облава на організаторів "догові…

Як повідомляло Depo.Сектор, правоохоронні органи, поліція та прокуратура, влаштувала найбільшу в історії України облаву на організаторів і учасників договірних матчів. Силовики провели понад 50 обшуків в 9 областях України. Загалом кількість причетних до скандальних матчів було 328 осіб. Ставки за одну гру на договірних матчах робилися від 2 до 4 тис. дол, а заробляли від 10 до 100 тис. дол. Обшуки за підозрою в організації договірних матчів стосувалися 35 клубів серед яких і клуби УПЛ: "Зоря", "Олімпік", "Олександрія", "Ворскла", "Зірка".

Таким чином керівництво ФФУ разом з поліцією роздушило гнойовик проблем в українському футболі, які накопичувалися десятками років.

Що далі

Раніше Верховна рада підтримала законопроект президента ФФУ Андрія Павелка (БПП) та Андрія Кожем'якіна (Батьківщина) "...Про запобігання впливу на результати офіційних спортивних змагань корупційних правопорушень". Вже менше, ніж за рік він дав сенсаційні результати. Цей закон зобов'язав карати не лише учасників та організаторів, а й тих, хто просто змовчав, знаючи про намір або факт корупції. І це, вочевидь, стало ключовим. Адже з'явилися молоді футболісти, зокрема, з "Карпат", які в середині травня заявили в поліцію, що їх намагаються схилити до незаконних дій. І як виявилося, це непоодинокий випадок.

В 2006 році схожа облава на футбольних корупціонерів сталася в італійському футболі (Кальчополі). Серед його учасників - "Ювентус", "Мілан", "Фіорентина", "Лаціо" і "Реджина". Записи телефонної "прослушки", які були опубліковані в ЗМІ, показали що існував тісний зв'язок між керівниками цих клубів і суддями. Команди були звинувачені в купівлі матчів. Клуби позбавили титулів, оштрафували на гроші та турнірні бали і недопустили до єврокубків. Найсерйозніше покарання поніс "Ювентус", якого відправили в нижчий дивізіон.

У нас до покарань такого масштабу навряд чи дійде. В клубах УПЛ на нечесних іграх ловили найчастіше гравців молодіжних команд. Тому можуть бути персональні санкції до гравців і клуби відбудуться легким переляком. Загалом, видається, що цю гучну спецоперацію потрібно сприймати, як жовту картку футбольним корупціонерам. Сам же президент ФФУ Андрій Павелко наголосив, що закон про боротьбу з корупцією в спорті працює, а його головна мета - змусити юних футболістів замислитися над тим, чи брати участь у нечесній грі. І до яких наслідків це може призвести.

Вже декілька клубів з скандального "списку 35" заявили про свою непричетність до "договірняків". Звісно, надалі справа за судами, але навряд чии найближчим часом українські команди будуть випробовувати долю і грати нечесно. Правоохоронці максимально доступно пояснили, що агенти є і серед футболістів, і серед арбітрів... Тепер вони просто боятимуться один одного.

Більше того, через те, що в списку немає "Маріуполя" через поєдинок з "Гірником", який команди зіграли торік, то і цей перелік не є остаточним. Вже і сам голова Комітету з етики та чесної гри ФФУ Франческо Баранка запевнив, що справу не поклали від сукно і вже через 2 тижні її передадуть в дисциплінарні органи.

Важливо, що все робиться максимально прозоро і гучно. І це, мабуть, таки правильно, що зараз не вбивають футбольні клуби, які й так ледь животіють в Україні, а встановлюють нові, чесні правила гри. Щось підказує, що воно повинно запрацювати...

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme