Які перспективи в Андрія Шевченка після звільнення із "Дженоа"

Сьогодні, 15 січня, головного тренера "Дженоа" Андрія Шевченка відправили у відставку

Владислав Печерний
Журналіст відділу Depo.Сектор
Які перспективи в Андрія Шевченка після…

Андрій Шевченко пропрацював в італійському клубі всього 70 днів. Українець очолив "грифонів" 7 листопада 2021 року, при ньому команда лише один раз здобула перемогу – над "Салернітаною" в Кубку Італії (1:0). Інші 7 матчів закінчилися поразками, ще три гри – нічиєю.

Першою командою тимчасово керуватиме Абдулай Конко, який працює із "Дженоа" U-17, йому допомагатиме Роберто Мургіта.

Можна довго обговорювати доцільність звільнення українського фахівця з посади головного тренера "грифонів", але не дати йому можливості попрацювати після повноцінної трансферної кампанії, – виглядає справжнім злочином. Колишня команда Шевченка здебільшого виглядала беззубо в атакувальній грі, але у захисті вже проявлялась рука українця та його тренерського штабу. Погодьтесь, що нічиї з міцним "Сассуоло" (1:1) та атакувальною "Аталантою" (0:0) при зливі травм та короткій лаві запасних, заслуговують на повагу.

Не можливо за 70 днів побудувати міцну команду, яка б одразу вирішила питання з пропискою в чемпіонаті. А відстань до рятівного 17 місця, на якому перебуває "Венеція", складає всього 5 балів. "Дженоа" не виглядала приречено, а якісні трансфери під час зимового вікна дали б новий поштовх у розвитку "грифонів". Шкода, що керівництво "Дженоа" зробило поспішні кроки, звільняючи фахівця з тренерського містка генуезців. Зовсім не факт, що Бруно Лаббадіа, якого активно сватають у стан "грифонів", зможе швидко виправити ситуацію. Тим більше, на даний момент не прослідковується черги з фахівців, які мріють попрацювати з кризовою командою. Руді Гарсія яскравий тому приклад – 57-річний француз не зацікавлений у роботі в клубі, який бореться за виживання. На хвилиночку, – Гарсія із травня 2021-го перебуває без клубу, коли залишив "Ліон".

Зрештою, не варто ставити хрест на Шевченку як тренеру. Андрій Миколайович зробив помилку, очоливши кризову команду посеред сезону, яка б'ється за виживання. У збірній України Шевченко почувався більш впевнено, він відчував підтримку з боку УАФ, тому й результати "синьо-жовтих" не змусили себе довго чекати (чвертьфінал Євро-2020 став справжнім тріумфом Шевченка у його кар'єрі).

Андрій Шевченко не повинен залишитись без роботи: президент Польської футбольної спілки Цезарій Кулеша розглядає кандидатуру українського фахівця, а польська федерація навіть була готова запропонувати генуезцям викуп контракту тренера. За іронією долі на даний момент викуповувати контракт Шевченка вже немає потреби. Питання лише в тому, чи погодиться сам наставник повертатись до роботи у національній збірній. Ні для кого не секрет, що Андрій Миколайович завжди себе бачив у ролі клубного наставника.

Ідеальним продовженням кар'єри українського тренера було б працевлаштування в італійському середняку, який ні на що не претендує. Такі клуби як "Емполі", "Болонья", "Верона" та "Удінезе" не виблискують результатами, але й прописку в еліті, швидше за все, збережуть. Це ідеальний варіант для Шевченка, коли можна без зайвого тиску будувати команду вже на наступний сезон, а влітку провести повноцінні збори. Залишається лише чекати, щоб у керівництва з вищеперелічених команд луснув терпець.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme