Виконком ФФУ заявив про "гібридну війну"

Виконавчий комітет ФФУ звернувся до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету міністрів України і колишньому Президенту України Леоніду Кравчуку

Про це повідомляє Depo.Сектор з посиланням на ФФУ.

Організація звинувачує політиків у впливі органів державної влади на діяльність ФФУ. Ось текст звернення.

"Виконавчий комітет Федерації футболу України змушений констатувати, що гібридна інформаційна війна проти ФФУ і її керівництва, яка почалася навесні 2018 року, триває і досі. Її проявами є окремі заяви, відверто упереджені статті і сюжети ЗМІ, які містять необґрунтовані звинувачення на адресу організації. На жаль, замовники цієї кампанії заради досягнення поставлених цілей не гребують маніпулюванням фактами, відомими іменами зі світу футболу і політичними діячами.

Як приклад, недавнім проявом цієї гібридної інформаційної війни стало звернення колишнього Президента України і голови наглядової ради ФК "Динамо" Київ Леоніда Макаровича Кравчука до чинного глави держави Петра Олексійовича Порошенка з проханням "розібратися в ситуації, пов'язаної з діяльністю Федерації футболу України та її керівництва". Крім того, Леонід Кравчук заявив про те, що таке прохання підтримали два десятка відомих ветеранів футболу України. У той же час деякі із згаданих ним особистостей пізніше повідомили, що не підписували цей лист, а їх підписи могли бути сфальсифіковані.

Очевидно, колишнього главу держави, за часів президентства якого було створено Федерацію футболу незалежної України, ввели в оману і не поінформували про реальний стан справ в ФФУ і можливі наслідки його звернення до президента України.

Разом з тим вважаємо за необхідне нагадати, що відповідно до Статуту ФІФА кожна асоціація здійснює управління своїми справами незалежно і не може піддаватися ніякому впливу, зокрема, політичному, а також втручання в свою діяльність з боку третіх осіб, в тому числі держави і органів державної влади.

Порушення даних вимог тягне за собою негайну реакцію ФІФА у вигляді зупинення членства асоціації в ФІФА і дискваліфікації всіх збірних і клубних команд асоціації з відстороненням від всіх змагань, що проводяться під егідою ФІФА.

Є приклади того, як членство цілого ряду національних асоціацій було припинене ФІФА через різні форми втручання і безпосереднього впливу держави на їх діяльність: незаконна зміна керівництва без проведення прозорих демократичних виборів, блокування доступу керівництва до управління, блокування рахунків організацій, введення адміністрації, судові позови держави до асоціацій, тиск держави з приводу можливих корупційних зловживань і загрози держави щодо розпуску асоціації і створення їй на зміну альтернативної.

Як наслідок, тільки за останні роки через втручання держави і її вплив на діяльність асоціацій ФІФА було призупинено членство Пакистану, Судану, Малі, Нігерії, Сьєрра-Леоне, Камеруну, Кувейту.

Федерації футболу і керівництво таких футбольних країн, як Іспанія, Греція, Нігерія, Гана і Албанія отримували від ФІФА попередження про можливе припинення їх членства в ФІФА в разі, якщо держава негайно не припинить будь-які дії щодо її втручання у футбольні справи.

Власне, відповідний негативний досвід є і в історії українського футболу. Зокрема, в кінці 2010 року, коли команда іншого колишнього Президента України - Віктора Януковича намагалася силовими методами і всупереч статуту ФФУ змінити керівництво федерації, УЄФА направив попередження про неприпустимість таких дій. Згадані дії влади створили в той час серйозну загрозу втрати Україною права на проведення матчів фінальної частини Євро-2012.

З огляду на це, звертаємося до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з закликом і застереженням утриматися від будь-яких дій, які можуть бути розцінені ФІФА як вплив або втручання держави в діяльність Федерації футболу України і здатні спричинити призупинення членства ФФУ у ФІФА з автоматичною дискваліфікацією і відстороненням всіх збірних і клубних команд України від змагань, які проводяться під егідою ФІФА.

Федерація футболу України завжди відкрита до діалогу зі ЗМІ, громадськістю, уболівальниками і органами влади. Головними пріоритетами в діяльності ФФУ є всебічний розвиток футболу серед всіх верств населення, а також максимальна прозорість і соціальна відповідальність. Виконавчий комітет ФФУ, який представляє футбольну громадськість України, висловлює всебічну і повну підтримку курсу реформ, який реалізує керівництво Федерації футболу України та підтримує всі його ініціативи, спрямовані на оновлення і зростання українського футболу", - йдеться в повідомленні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme