Умовна реальність: Як виглядали би таблиці УПЛ з голами лише легіонерів і лише українців

Якщо рахувати голи винятково легіонерів чи винятково українців, то інтрига в футбольному чемпіонаті України була би набагато більшою

Умовна реальність: Як виглядали би табли…

Поки в чемпіонаті пауза на невизначений термін, аби зайнятися чимось наближеним до реальної гри, ми вирішили вдатися до двох моделяцій першої частини чемпіонату. В одному випадку склали турнірну таблицю, враховуючи тільки голи легіонерів, а в іншому брали до уваги лише м’ячі, забиті українцями.

Із заїжджими гравцями трохи сутужно, адже таких в українській першості останнім часом не так багато, як колись. А в деяких командах їх взагалі по одному. Тож часто виходило, що суперники грали би в нульову нічию. А такі колективи, як "Олександрія", "Ворскла", "Дніпро-1" та "Маріуполь" взагалі не мали би жодної перемоги, тож окупували нижню частину турнірної таблиці.

Турнірне становище після І-го етапу, якщо рахувати тільки голи легіонерів

1. "Шахтар" – 51 очко

2. "Динамо" – 48

3. "Львів" – 31

4. "Карпати" – 30 (різниця м’ячів – 8:5)

5. "Олімпік" – 30 (різниця м’ячів – 7:5)

6. "Зоря" – 21 (різниця м’ячів – 2:4)

7. "Колос" – 21 (різниця м’ячів – 3:9)

8. "Десна" – 20

9. "Олександрія" – 18

10. "Ворскла" – 16

11-12. "Дніпро-1" – 14 (різниця м’ячів – 0:11)

11-12. "Маріуполь" – 14 (різниця м’ячів – 0:11)

Хоча в таблиці з голами тільки легіонерів виходить багато нічиїх та обмаль забитих м’ячів, вона може милувати око, приміром, львів’ян. Беззаперечними лідерами тут є "Шахтар" і "Динамо". А ось за 3-тє місце боролися би "Львів" і "Карпати". Компанію їм склав би "Олімпік". А "Зоря" до чільної шістки вскочила би до останнього вагону тільки завдяки кращій різниці забитих і пропущених м’ячів, аніж у "Колоса".

Окрім ковалівців, у нижній шістці опинились би й "Десна" з "Олександрією". Компанію їм склали би "Ворскла" та "Дніпро-1" з "Маріуполем".

Якщо сформувати таблицю, беручи до уваги голи українців, то підсумкова "турнірка" першого етапу майже не відрізнятиметься від справжньої. Лідером залишається "Шахтар", а наступні чотири команди – ті ж самі, тільки в трохи в іншому порядку. На другому місці – "Зоря", далі – "Десна" й "Олександрія", а "Динамо" – аж п’яте. А ось до чільної шістки не потрапив би "Колос". Його місце зайняв би "Маріуполь".

Не були би відвертими аутсайдерами й "Карпати". Вони би на три очки випереджали "Львів", який би "грів дно" таблиці.

Турнірне становище після І-го етапу, якщо рахувати тільки голи українців

1. "Шахтар" – 49 очок

2. "Зоря" – 44

3. "Десна" – 43

4. "Олександрія" – 40

5. "Динамо" – 39

6. "Маріуполь" – 34

7. "Колос" – 32

8. "Дніпро-1" – 31

9. "Ворскла" – 25

10. "Олімпік" – 14

11. "Карпати" – 11

12. "Львів" – 8

Зате в обидвох випадках жива би була інтрига в боротьбі за чемпіонство. Бо в жодному з варіантів "Шахтар", хоча й лідирує, не має відчутної переваги над переслідувачами.

Але це, звісно ж, лише фантазії на базі статистичних даних цього футбольного сезону в УПЛ. Реальність же виглядає трохи іншою. Такою виявилася справжня турнірна таблиця УПЛ після першого етапу.

А це турнірна таблиця УПЛ ще й після зіграних матчів 23-го туру – єдиного, який встигли провести у рамках другого етапу.

Що буде далі з нинішнім чемпіонатом України, спрогнозувати не може ніхто. Хіба коронавірус, який злим демоном увірвався в наше життя...

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"