"У Львові нам не раді": Екстренер "Шахтаря" – про ставлення в різних містах України

Колишній помічник головного тренера "Шахтаря" Вітор Северіно розповів, як клуб базувався у Львові після початку війни

Журналіст Depo.Сектор
"У Львові нам не раді": Екстренер "Шахта…

Про це повідомляє Depo.Сектор із посиланням на Maisfutebol.iol.

– Після періодів у Львові та Харкові "Шахтар" зараз у Києві, як і "Олімпік". "Зорі" довелося переїхати до Запоріжжя.

За той час, що ми були в Україні, мешкали у двох різних реальностях. У сезоні-2019/2020 "Шахтар" уже базувався у Києві, але грав у Харкові. Нам доводилося літати, щоби проводити домашні матчі. Ми здійснили понад 100 польотів. Щодо логістики, це було безумством.

Наступного сезону ми переїхали до Києва, де ділили НСК "Олімпійський" із "Динамо".

– Як виглядало безумство щодо логістики?

– Клуб та персонал перемістили. Йдеться про сотні людей, які виїхали з Донецька, коли спалахнув конфлікт. Зараз "Шахтар" має базу на околиці Києва. Це старий радянський спорткомплекс, який відремонтували. Він був нашим тимчасовим будинком.

– Як все це вплинуло на ваші стосунки із фанатами?

– Були молоді люди, які переїхали до Києва з регіону, що ближче до Росії. Основна база "Шахтаря" на Донбасі. Але останні десять років сталося цікаве явище – як у клубу-переможця з'явилося багато фанатів серед дітей та молоді в решті країни.

У Києві це вже видно, хоча з "Динамо", який є національним клубом, немає жодного порівняння. На матч на "Олімпійському" вболівальників "Динамо" набагато більше, ніж "Шахтаря".

– Ви не зустрічали опору в решті України через те, що "Шахтар" – клуб із сильним російським впливом?

– Я відчув позитивний ефект у першому дербі, яке ми провели на НСК "Олімпійський". Замість того, щоб поїхати автобусом, нам сказали їхати зі стадіону на машині, брати таксі або навіть йти додому пішки. Я вважав це дивним.

Але ми вийшли після матчу, що кипів усередині стадіону, і мирно пройшли повз уболівальників суперника: діточок у "динамівських" шарфах, які просять сфотографуватися та роздати автографи. З іншого боку, я також чув про випадки великої ворожості.

Дарійо Срна розповів мені, що коли "Шахтар" базувався у Львові, то місцеве населення демонструвало дуже сильний опір. Йдеться про протилежний кінець країни.

У Донецькій та Луганській області всі говорять російською. У Києві більше російською, але обслуговування у громадських місцях є обов'язковим українською мовою.

У Львові, який розташований неподалік Польщі і є більш європейським містом, говорять лише українською мовою. Вони ненавидять говорити російською мовою. Представники "Шахтаря" пам'ятають, що там ніколи їм не були раді. Клуб зазнав різкої критики за те, що поїхав з Донецька до Львова. То були важкі часи. По суті клубу довелося виїхати звідти.

Читайте також: Турецький "Бешикташ" хоче скористатися ситуацією в Україні і переманити бразильців до себе

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme