Тренер "Львова" розповів, як його шокував мовний конфлікт під час матчу УПЛ

Головний тренер "Львова" Віталій Шумський поділився думками про українську мову

Про це повідомляє Depo.Сектор з посиланням на "Футбол 24".

Наш футбол повинен бути україномовним.

- Є правила футболу. За мову там не дають жовтих або червоних карток. При цьому, ми ж в Україні. Є закон 16 січня: в публічних місцях розмовляти державною мовою. І коли тобі за державну мову починають давати жовті картки, я цього не можу зрозуміти.

- У той момент ви відчули себе дискримінованим за мовною ознакою?

- Звісно. Не тільки я, але і мої помічники. Думаю, якщо б це почули люди на трибунах, відчували себе так само. До того ж, це був день пам'яті героїв Небесної Сотні. Розумієте? І напередодні дня рідної мови.

- Дехто каже, мовляв, мовний закон є, але де там написано, що арбітри в українському футболі зобов'язані спілкуватися українською? Його слід доповнити, конкретизувати?

- Звісно. Але – публічні місця. Футбол – це публічне місце? Куди ще конкретизувати? Телебачення на матчі є, мікрофони, всі все чують.

- Наш футбол дійсно переважно російськомовний. Чому за стільки років не можна було опанувати державну мову? Як ви це для себе пояснюєте?

- Значить, вони не хотіли. Значить, українська мова – не їхня рідна. Та й сама Україна – не їхня рідна держава, напевно. Я можу говорити російською так само, як українською. Вдома можу говорити як хочу. Але в публічних місцях такого не може бути.

- Чи готові ви і надалі дотримуватися принципу і вимагати від арбітрів спілкуватися з вами державною мовою?

- Звісно. У нашій команді багато іноземців, але я спілкуюся з ними українською мовою, є перекладач. Вважаю, що так повинно бути. Є багато бразильців, гравці з Люксембургу, Франції. Запитайте у них, якщо приїхати туди – потрібно вчити їхню мову чи ні.

Це – націоналізм. Націоналізм – гарне слово. Це означає, що ти любиш свою державу. Це в Радянському Союзі націоналізм прирівнювали до фашистів. Насправді, це два абсолютно різних табори. Націоналісти борються за свою державу і люблять її, — сказав Шумський.

 

Читайте також: Мовний скандал в футболі: Все, що варто знати про арбітра, який боїться української мови
 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"