Скандали і корупція - як виглядають стадіони до ЧС-2018 на Росії (ЧАСТИНА II)

На Росії організатори футбольного чемпіонату світу можуть зганьбитися через побудовані стадіони до ЧС-2018

Журналіст Depo.Сектор
Скандали і корупція - як виглядають стад…

Як повідомляє Depo.Сектор, фінальна частина ЧС-2018 пройде на Росії з 14 червня по 15 липня. Проведення чемпіонату заплановано на 12 стадіонах в 11 містах Росії. Часу залишається обмаль, а не всі стадіони навіть здані в експлуатацію.

"Самара Арена"(Самара) - стадіон, що будується в однойменному місті, а після проведення мундіалю він буде переданий в руки футбольному клубу "Крилья Совєтов". Місткість стадіону складе 45 тис. осіб.

Ще донедавна цей стадіон в народі називали "стадіоном-привидом", по-іншому його важко величати, адже тільки восени будівельники приступили до монтажу "пелюсток" куполу.

На початку лютого на горезвісній арені впала конструкція, яка слугувала парником для укладання газону - сніг під опорами розтанув, і порушилася загальна геометрія конструкції. На щастя, ніхто не постраждав.

Ще 30 днів тому "Самара Арена" мала такий вигляд:

"Фішт"(Сочі) - побудований в 2013 році до XXII зимових Олімпійських ігор в Сочі. Розташований в курорті - Адлер, в Олімпійському парку. Арена декілька разів закривалась на реконструкцію, навіть було заплановано збільшити кількість місць до 45 тис. глядачів, але цього не вдалося досягти.

За неофіційними даними вартість будівництва арени склала близько 800 млн. доларів. Стадіон був знову введений в експлуатацію 10 березня 2017 року, а матч відкриття, в якому збірна Росії зіграла внічию зі збірною Бельгії, відбувся 28 березня минулого року.

Будували арену абияк і про це свідчать низькі перила і широкі щілини, через які в прірву могли випасти навіть вболівальники, змушували нервувати відвідувачів стадіону. Ще недавно там не було ні даху, ні стін. Повітряні потоки змушували всю цю металеву конструкція ворушитися, як живу.

На славнозвісну арену навіть не продавали квитки, боячись за безпеку вболівальників.

"Ростов Арена"(Ростов-на-Дону) - ще одна проблемна споруда на Росії, яку таки вдалося здати в експлуатацію. Будівництво арени здійниснювали за рахунок коштів федерального бюджету і бюджету Ростовської області.

Арена вміщує 45 тис. осіб. Будівництво стадіону зіткнулося з масою проблем, а в квітні минулого року в ЗМІ з'явилась інформація, що близько 300 робітників стадіону вже півроку не отримують зарплату.

Нарешті в поточному місяці російські чиновники заявили про повну готовність стадіону. У міністерстві додали, що найближчий тестовий матч "Ростов Арена" прийме 15 квітня. На стадіоні зустрінуться місцевий "Ростов" і "СКА-Хабаровськ".

На фото різко кидається в очі відсутність облагородження території навколо стадіону, а також маса болота, яка явно не прикрашає об'єкт ЧС.

В рамках ЧС-2018 на "Ростов Арені" відбудуться матчі групового етапу Бразилія - Швейцарія, Уругвай - Саудівська Аравія, Південна Корея - Мексика, Ісландія - Хорватія, а також гра 1/8 фіналу.

"Арена Балтика"(Калінінград) - ще один стадіон, який наробив багато шуму під час будівництва.

Спочатку планувалося, що новий стадіон буде вміщати 45 015 глядачів, проте в кінці вересня прийнято рішення змінити місткість на 35 000 місць. В основу проекту покладено концепцію легендарної "Альянц-Арени".

Вже за доброю російською традицією первісна вартість проекту з 11 млрд рублів зросла до 17,3 млрд рублів. Слідчі підозрюють, що велику частину коштів, які були виділені на будівництво стадіону "Арена Балтика", чиновники вивели на Кіпр. На рахунок підпільної організації було перераховано 300 мільйонів рублів - нібито за будівельні матеріали, які УПТК поставила на будівництво.

Декілька днів тому скандальний стадіон таки ввели в експлуатацію:

"Стадіон Нижній Новгород" (Нижній Новгород) - арена на 45000 місць.

Витрати на будівництво стадіону склали "космічні" 18 млрд російських рублів. Після завершення Мундіалю стадіон буде використовуватися для проведення домашніх матчів місцевого футбольного клубу "Олімпієць" в Чемпіонаті Росії з футболу. Виникає багато сумнівів, що клуб здатен потягнути всі витрати, пов'язані з обслуговуванням арени.

Вже за доброю традицією, стадіон у Нижньому Новгороді став героєм в ЗМІ і причиною цьому стала пожежа в чаші стадіону.

На Росії вже встигли заявити, що на стадіоні завершились всі основні роботи, і арена буде введена в експлуатацію найближчим часом.

Тут відбудуться шість ігор Чемпіонату світу, включаючи зустрічі групового етапу і матчі 1/8 і 1/4 фіналу. Після усіх неймовірних фінансових вливань стадіон має такий вигляд:

"Волгоград Арена"(Волгоград) - стадіон, який повинен був введений в експлуатацію до кінця листопада минулого року, але як часто буває на Росії, - щось пішло не так.

Будівельні роботи на стадіоні "Волгоград Арена" завершилися тільки 1 березня. Зараз робітники продовжують укладати асфальт біля нього, а також наводять інші "останні штрихи", в числі яких - підготовка газону на футбольному полі. Цілком імовірно, що введення в експлуатацію горе-стадіону знову перенесуть. В ході зведення арени головного контролера стадіону "Волгоград Арена" оштрафували за численні порушення і зараз ведуться судові справи з цього питання.

В червні 2017 року "Волгоград Арена" вже за традицією горіла. Загоряння на стадіоні сталося за через порушення техніки безпеки при проведенні газозварювальних робіт при розбиранні тимчасових металоконструкцій.

Вартість арени трохи більше 16 млрд рублів, а місткість - 45 тис. осіб.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme