Шикування на травень чи "заморозка" сезону: Як завершиться футбольний чемпіонат в Україні

Українська футбольна Прем’єр-ліга планує відновити офіційні матчі 15-го травня

Шикування на травень чи "заморозка" сезо…

Футбольна Європа, здається, зрозуміла, що про футбольний квітень можна забути. Всі вже усвідомили, що коронавірусна зараза просто так не відступить. У європейських країнах вживають безпрецедентні заходи для того, щоби повернутися до нормального звичного життя, в тому числі й футбольного.

У фарватері інших країн намагається триматися й Україна. Тому в нас уже заявляють про те, що матчі футбольного чемпіонату, найімовірніше, відновлять не у квітні, як повідомляли раніше, а 15-го травня.

За підсумками відеоконференції 17-го березня за участі всього футбольного люду континенту УЄФА визначив кінцеву дату для закінчення всіх національних футбольних чемпіонатів – 30-го червня. учора ж у цьому руслі висловився виконавчий директор УПЛ Євген Дикий: "Щоби не було дуже стислих термінів, нам потрібно для завершення сезону мінімум 1,5 місяця". Якщо підрахувати, то знову виходити на футбольні поля футболістам потрібно якраз 15-го травня.

До речі, на ці ж терміни орієнтуються і у провідних футбольних країнах Європи. "Планується, що всі ліги Європи відновлять свої турніри в середині травня, – заявив президент іспанської Прімери Хав’єр Тебас. – Йдеться про всі чемпіонати. Щоправда, все залежить від того, як буде розвиватися ситуація з пандемією. Можливо, відновлення відбудеться й раніше, але це той термін, який ми тримаємо в думці".

До того ж, керівник іспанського футболу не впевнений, що вдасться так одразу все нормалізувати, і матчі проходитимуть з глядачами. "Це залежить від рішень органів охорони здоров'я в кожній окремій країні", – наголосив Хав’єр Тебас.

Але зважаючи на масштаби пандемії та складність боротьби з нею, футбольні люди готуються і до гірших варіантів розвитку подій. "Якщо буде форс-мажор, за яким чемпіонат України не вдасться дограти, то в такому випадку рішення прийматимуть загальні збори клубів, після чого передадуть його виконкому УАФ для затвердження, – пояснив виконавчий директор УПЛ Євген Дикий. – Така процедура у нас передбачена".

"Якщо ми будемо розуміти, що у нас не залишається часу, щоб дограти чемпіонат, то можемо ухвалити рішення із "заморозкою" нинішньої турнірної таблиці, – додав він. – Але це питання винесемо на загальні збори, відбудуться дискусії між учасниками змагань, тоді прийдемо до якогось рішення".

Якщо насправді так вийде, то турнірна таблиця матиме такий вигляд. А далі вже клуби, можливо, і в судах сперечатимуться (наприклад, "Зоря" і "Десна" – про те, хто з них більше заслуговує на Лігу чемпіонів).

А взагалі в українських футбольних кабінетах розглядають одразу декілька варіантів:

1) повноцінне догравання, що, звісно ж, виявиться найоптимальнішим вирішенням проблеми за теперішніх обставин;

2) окремі матчі для з’ясування розподілу місць для деяких команд;

3) міні-турнір, щоби визначити деяких переможців.

Як насправді виходити із ситуації, повинні вирішувати самі клуби. І які би гарячі дискусії не відбувалися, які би списи не скреготіли, меншість мала би погодитися з рішення більшості.

Це підтверджує і виконавчий директор УПЛ Євген Дикий: "Якщо більшість клубів ухвалять якісь рішення, то інші клуби повинні їх поважати. Вважаю, що якщо навіть дійде до дисциплінарних розглядів, то вони просто не матимуть належної правової бази, щоби оскаржити ці рішення".

Словом, ситуація непроста і дуже неординарна. Залишається сподіватися, що вийдуть із неї гідно та без особливих скандалів. Уже того коронавірусу, який наробив біди, вистачає по горло...

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme