Провінційні стадіони України: "Олімп" у столиці князівства

У рамках проекту по висвітленню маловідомих стадіонів у містечках і селах України Depo.Сектор завітав на Волинь у колись столицю цілого князівства, а зараз просто районний центр - славетний Володимир-Волинський

Провінційні стадіони України: "Олімп" у…

Ладомир або Володимир - одне із найстаріших міст України. Перша згадка про це місто була ще у 988 році. Після цього місто постійно розвивалось і дійшло до того, що воно стало столицею, спочатку Волинського, а згодом Галицько-Волинського князівства, однієї із найвагоміших держав Європи того часу. Із розпадом князівства Володимир із століття у століття ставав звичайним провінційним містечком, яким є і зараз. Але у цьому провінційному містечку залишились спогади колишньої величі.

Зокрема,Успенський собор, збудований князем київським Мстиславом ІІ Ізяславичем ще у 12 столітті. Крім цього у місті ще багато пам'яток історії, так що крім стадіону є ще що переглянути.

Провінційні стадіони України: "Олімп" у столиці князівства - фото 1

Провінційні стадіони України: "Олімп" у столиці князівства - фото 2

А сама футбольна споруда вперше у офіційних документах згадується у 1939 році. Як розповів начальник відділу у справах молоді і спорту В'ячеслав Петрук тоді він мав назву "Колгоспник". З 1946 року стадіон почав називатись "Колос". У післявоєнний час на ньому виступала армійська команда, яка у різні роки називалась "Будинок офіцерів", "Збірна міста", "Зеніт". Із "БО" (Будинок офіцерів) пов'язані перші перемоги Володимир-Волинського футболу.

Команда виступала у чемпіонаті УРСР, а також посідала другі місця у своїй зоні, можна сказати чемпіонаті області. Армійський колектив постійно посідав призові місця у чемпіонаті області, а на початку 60-их років команда кілька років поспіль була чемпіоном і володарем кубка області. Цей час співпав із зміною назви стадіону.

У 1961 році ним почало опікуватись фізкультурно-спортивне товариство "Спартак" і відповідно змінило назву споруди. Не відомо чи ці зміни повпливали на керівництво армійської команди, чи те що вона здобула право виступати у чемпіонаті СРСР, обігравши у перехідних матчах луцьку "Волинь", і не бачила можливості подальшого розвитку,але у 1965 році команду розпустили.

Провінційні стадіони України: "Олімп" у столиці князівства - фото 3

Після цього Володимир-Волинський довгий час не мав жодних футбольних здобутків. Як описав журналіст Сергій Грудняк у книзі "Волинська футбольна історія", команди, які представляли Володимир-Волинський називались по-різному: "Спартак", "Кристал", "Авангард", "Колос", "Автомобіліст", але жодна із них не наблизилась до призових місць чемпіонату Волині, вже не говорячи про якісь вищі здобутки.

У 1980-85 роках тут було проведено реконструкцію. Розширили межі стадіону, розширили поле, провели воду, заклали фундамент спортивного комплексу, але продовжили оновлення лише через 20 років.

На початку 2000-их років "Спартак" передали в міську власність і було створено КПСОК "Олімп". Із цим пов'язане нове життя стадіону. Саме тоді облаштували пластикові крісла. Як згадує В'ячеслав Петрук, тоді на облаштування стадіону було виділено 90 тисяч гривень. Зробили футбольне поле, бігові доріжки, заклали фундамент спорткомплексу. Стадіон постійно розбудовували: у спортивній споруді стадіону відкрили басейн, спортзал, майданчик із штучним покриттям. Вже у 2015 році замінили пластикові сидіння і зараз стадіон вміщує понад 2000 глядачів.

Провінційні стадіони України: "Олімп" у столиці князівства - фото 4

Із початком 2000-их і реконструкцією стадіону пов'язаний і новий футбольний прорив. У місті створили АФК "Володимир" та "БРВ-ВІК". "Володимир" зумів кілька разів посісти призові місця у чемпіонаті області і вийти у фінал кубка області, але згодом також зник із футбольної карти.

А от "БРВ-ВІК" сконцентрувався суто на вихованні молоді. Клуб спробував грати у чемпіонаті області і навіть у кубку України серед аматорів, але потім повністю перейшов на чемпіонат України серед ДЮСШ. Зараз у місті немає дорослої команди, зате є дуже багато перспективних футболістів, які виховуються у команді "БРВ-ВІК" і набираються досвіду у дитячо-юнацькій футбольній лізі України. Це і є майбутнє футбольного Володимира-Волинського. Можливо тут із цієї молоді зроблять сильну команду-професіоналів.

Провінційні стадіони України: "Олімп" у столиці князівства - фото 5Провінційні стадіони України: "Олімп" у столиці князівства - фото 6

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme