"Найбезглуздіша річ": Соціальні мережі у "чорно-білому світі" шахів

Провідні шахісти та шахістки теж ведуть Instagram, але в них він трохи інший, ніж у решти

Журналіст Depo.Сектор
"Найбезглуздіша річ": Соціальні мережі у…

У повсякденному житті їх називають диваками. Вони виношують в голові тисячі та мільйони комбінацій навколо чорно-білої шахівниці. Їх вважають дуже розумними. Однак їхня фізична підготовка може суттєво поступатися таким же можливостям пересічних громадян, але все одно їх називають спортсменами. Декого навіть видатними.

Проте вони інші. І це стосується будь-яких сфер людських занять та уподобань. Досить глянути у соціальні мережі (або їхню відсутність у декого).

28-річний американець Фабіано Каруана зараз другий у рейтингу шахістів світу. На відміну від більшості молодих людей, він не визнає соціальних мереж і сміється над тими, хто витрачає на них вільний час. "Це найбезглуздіша річ, яку будь-коли придумало людство", – сказав він в одному з інтерв’ю.

При цьому у нього є теж свої сторінки в Twitter та Instagram, але, за словами друзів гросмейстера, ведуть їх інші люди. І хоча свіжі пости з’являються досить рідко, все ж і на них можна побачити саме Фабіо Каруану, який не любить цієї справи, та змушений миритися з її присутністю у своєму житті.

 

 

 

51-річний львів’янин Василь Іванчук (зараз 58-ий у рейтингу ФІДЕ), один із найвидатніших гросмейстерів в історії України, не має соцмереж, але ставиться до них спокійніше від свого американського колеги: "Так зручно, без них. Кожен собі вибирає, що кому підходить. Такий стиль життя для мене є прийнятним. У деяких речах свідомо себе обмежую, майже не дивлюся телевізор і не читаю газет. Хоча зараз легше отримати потрібну інформацію через інтернет".

"Я не ідеалізую сучасний світ, але й не вважаю, що все зле, – додав Василь Іванчук. – Мені подобається, що є вільний доступ до інформації, полегшилася можливість подорожувати, комунікація людей – колись тільки по телефону, а тепер можна людину бачити. Колись лист йшов тижнями, а зараз – людина за хвилину його отримує. Не подобається пришвидшений рівень життя. Більшість людей кудись поспішає, не мають часу для духовного спілкування, надмірна комп’ютеризація багатьох речей. В тому числі і шахів".

Натомість землячка Василя Іванчука Анна Музичук (8-ма у світовому рейтингу) не цурається постити в Instagram, і, з усього видно, це її подобається. Крім традиційних фотографій із шаховою дошкою…

 

… із старшою сестрою Марією, яка у світовому рейтингу переважає Анну на дві сходинки…

 

 

… є й відображення безтурботного життя поза шахами. Щоправда, за датами таких постів одразу видно, коли Анна Музичук напружено готується до змагань (тоді свіжого нічого немає), а коли має вільний час і може розслабитися.

 

 

 

Перший за рейтингом у шаховому світі норвежець Магнус Карлсен теж ламає стереотипи щодо "іншості" провідних шахістів-гросмейстерів. У нього досить цікавий Instagram з дотепними жартами та різноманітними історіями.

 

 

 

Дівчата-шахістки порівняно з представницями інших видів спорту менш відверті, хоча і за їх участю в медіа (в тому числі й соцмережах) з’являються варіанти з натяком на сексуальність.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"