На українському стадіоні постелять найсучасніший газон – на такому ж гратимуть на ЧС у Катарі

Ніщо не загрожує проведенню матчів національної збірної України з футболу на "Арені Львів", якщо не втрутяться "злощасні" форс-мажори

На українському стадіоні постелять найсу…

Спочатку було словосполучення "штучний газон", необачно кинуте в інтерв'ю журналістам начальником сектору державних закупівель Львівської міської ради Орестом Сліпецьким. І хоча згодом він начебто намагався детальніше все пояснити, неохочі до "глибокого копання" медійники вчепилися саме за цю "штучність".

У підсумку – фахівці у подиві зачухали голови, адже відомо, що європейські та світові футбольні чиновники далеко не кожен штучний газон схильні визнавати придатним до проведення матчів на найвищому рівні. А вболівальники з національної збірної України радили львів'янам забути про матчі "синьо-жовтих", кепкуючи начебто із своєрідного "самогубства" Львова для головної футбольної команди країни…

Насправді ж на головній футбольній арені Західної України встановлять гібридний газон, тобто натуральну траву у поєднанні зі штучною, причому у відсоткових показниках – приблизно 90 до 10 на користь природного покриття. В ньому синтетичні волокна лише частково стануть основою для натуральної трави. Саме такий газон ФІФА погодила для підготовки полів до чемпіонату світу 2022-го року, який відбудеться в Катарі.

"Одразу хочу розставити всі крапки над "і", – підкреслив голова Федерації футболу Львівської області Олександр Шевченко. – Насправді це натуральне поле, і всі відчуття від нього ідентичні до класичного газону. Просто натуральний газон укріплять синтетичними волокнами, зміцнять кореневу систему, яка є надзвичайно стійкою і не дасть вирвати коріння. А сам газон дозволить переносити великі навантаження в будь-яку пору року".

"Таке покриття зараз активно використовують у Європі, гібридні газони – це останнє слово в технологіях укладки футбольних полів, – додав очільник львівського футболу. – Хоча спершу цю траву розробляли для регбістів, адже саме у регбійних поєдинках на поле здійснюється велике навантаження. Якщо вдасться його постелити, то на "Арені Львів" команди зможуть грати частіше. Гадаю, що в такому разі сюди могли би переїхати і львівські "Карпати".

"Штучний газон є основою для живої трави, яка через нього проростає, – пояснив і виконувач обов'язків директора "Арени Львів" Юрій Майборода. – Це дозволяє в рази збільшити експлуатацію покриття. Таким чином з'являється можливість проводити на "Арені Львів" удвічі більше матчів. Відповідно базуватися тут може не один футбольний клуб, а два. Потрібно два місяці, аби жива трава вкоренилася, і за цей час не варто травмувати газон".

З одного боку, все виглядає навіть дуже гарно та чітко. Але, як завжди у таких випадках, виникають певні запитання. По-перше, чи встигнуть у нас без усіляких бюрократичних волокит і тяганин реалізувати все вчасно, адже стадіон перебування у володінні державою, а тут в Україні трапляються різні ситуації? По-друге, якщо цей газон такий супер-пупер, як розповідають, то чому провідні футбольні клуби Європи активно не застосовують його на своїх аренах?..

І взагалі – форс-мажори у нас часто "люблять" виникати. Ось уже й виконувач обов'язків директора "Арени Львів" Юрій Майборода в останньому інтерв'ю несподівано дав задню: "Андрій Шевченко наполягає, щоб перша домашня гра відбору на Євро-2020, 7-го червня, відбулася у Львові. Хоча все одно будуть ризики, тому що може відразу не прижитися газон. Треба не менше місяця, щоб він прижився, і тоді дивитися".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme