МуткоЗамінник: Якого "списку Родченкова" для ФІФА злякалася Росія

Голова оргкомітету ЧС-2018, заступник голови Уряду Російської Федерації з питань спорту Віталій Мутко призупинив виконання своїх обов'язків на чолі Російського футбольного союзу

МуткоЗамінник: Якого "списку Родченкова"…

Людина, яку ледь не найбільше звинувачують у допінговому скандалі, який вилився у відсторонення Росії від зимової Олімпіади-2018, дискваліфікації значної кількості спортсменів, тренерів і чиновників і десятки відібраних медалей Сочі-2014, вирішила піти, щоб повернутися.

Віталій Мутко - головний спортивний чиновник із орбіти Путіна, тимчасово призупинив виконання своїх обов'язків у РФС. Ключове тут - тимчасово. Мова йде про заморозку посади на 6 місяців, до старту ЧС-2018, що розпочнеться в червні наступного року на російських полях.

Окрім цього, Мутко навіть готовий покинути посаду голови оргкомітету ЧС-2018. Але тут вже рішення має приймати сам Путін. Все це дуже цікаво, втім сталося не просто так.

Допінговий скандал

Олімпіадами єдиними російська допінгова трагедія може не завершитися. МОК і ВАДА за допомогою екс-глави Московської антидопінгової лабораторії Григорія Родченкова довели існування державної допінгової програми в РФ. Віталія Мутка в результаті розслідувань пожиттєво відсторонили від відвідування Олімпіад. Він піде в CAS, але скандал, пік якого здавалося б минув із жорстким покаранням, ризикує продовжитися.

Раніше ВАДА передало ФІФА інформацію про підозрілі допінг-проби. Її отримали з бази даних московської антидопінгової лабораторії (січень 2012-го - серпень 2015 го). Ще влітку видання Daily Mail писало, що ВАДА проводить розслідування стосовно 34 російських футболістів, у тому числі учасників ЧС-2014. Той самий Родченков нібито має докази, що ці футболісти були частиною "допінгової програми". Адвокат Родченкова Джим Уолден нещодавно підтвердив Daily Mail, що той готовий поділитися інформацією з ФІФА.

Мова йде, як вже говорилося, про 34 футболісти. За інсайдерською інформацію, що просочилася у ЗМІ, у списку цвіт збірної: Акінфєєв, Василь Березуцький, Ігнашевич, Широков, Глушаков, Кокорін, Файзулін, Кержаков та інші гравці збірної Росії на ЧС-2014. Справа дуже серйозна. Нещодавно ФІФА відрапортувала, що отримала від ВАДА нові докази по футболістах і продовжить розслідування. Втім, на призупинення роботи Мутка в РФС там також відреагували, зазначивши, що на ЧС-2018 це не вплине.

Джозеф де Пенсьє - глава інституту Національних антидопінгових організацій (iNADO) прокоментував, підкресливши, що ФІФА повинна усунути збірну Росії від участі в домашньому ЧС-2018 у разі, якщо буде доведена причетність гравців до "державної допінг-системи".

Якщо зазирнути у Дисциплінарний кодекс ФІФА та Анти-допінгові правила ФІФА, можна побачити, що різного роду жорсткі санкції як до гравців так і до Асоціації можливі. У статті 32 Анти-допінгових правил йдеться, що у випадку, коли більше ніж два члени команди порушили правила під час змагань, то Дисциплінарний комітет ФІФА може вжити санкцій. Наскільки жорстких - це вже інша тема. На Заході люблять закликати відібрати у Росії ЧС-2018. У ЗМІ навіть розглядають, чому для ФІФА це вигідно. Але, якщо дивитися на ситуацію тверезо, наразі така можливість виглядає майже нереально. І, в першу чергу, своєрідні сигнали подає і сама ФІФА.

Чому Мутко пішов. І чи пішов Мутко насправді?

Основна версія призупинення роботи Мутка - це тиск ФІФА через допінговий скандал, фігурантом якого той є. Цю версію підтвердив віце-президент РФС Сергій Анохін, підкресливши, що "рішення Мутка логічне на тлі судових розглядів в Міжнародному олімпійському комітеті. Але це буде не більше, ніж на шість місяців".

Виходить, що ФІФА намагається уикнути перетікання скандалу у футбольну площину. Відхід Мутка нібито має продемонструвати, що до всіх процесів підготовки до ЧС-2018 у наступні 6 місяців він відношення не матиме. І навіть в теорії допінговий кейс із олімпійських видів за Мутком не паразитує на футбол. Принаймні, у інформаційній площині. Та все ж - на Росії, очевидно, мають весь світ за дурнів.

Бо в.о. президента РФС повинен був стати один з віце-президентів Микита Симонян, Сергій Анохін або Сергій Прядкін. Але вони відмовилися від призначення на користь гендиректора РФС Олександра Алаєва. На Росії його називають людиною Мутка. Той привів його в РФС у 2007-му році. Місцевий тижневик "Футбол" навіть уточнив, що Алаєв раз на тиждень має звітувати Мутку.

По суті, Мутко продовжить керувати процесами як сірий кардинал, через свою шістку. Також він продовжить наглядати за футболом з позицій віце-прем'єра і глави оргкомітету ЧС-2018, з якої може піти, як вже говорилося вище, якщо так вирішить Путін. І в цьому рішенні може бути логіка...

Все це може означати лише те, що на Росії вирішили перестрахуватися, прибравши замазаного у допінгу чиновника від ЧС-2018. Звичайно, показово, а не фактично. Бо нікуди Мутко не дінеться - російський спорт весь під його контролем і інших на цю роль наразі не видно. Але наступні дії керівництва країни, в тому числі присутність Мутка в оргкомітеті, залежатиме, судячи за все, від того, наскільки серйозним буде тиск на ФІФА щодо допінгової справи і куди він може завести.

Так чи інакше, рішення дискваліфікувати топових російських гравців за наявністю доказів, або ж збірну загалом, і пустити на ЧС умовну Італію - найвищий рейтинг серед збірних Європи, що не потрапили на Мундіаль - це буде ще більш жорсткий удар по Росії, ніж відібраний ЧС. Наступні 6 місяців будуть справді цікавими. Для нас, але не для Росії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme