Крутий перелом: Як "Динамо" проводить успішніший за "Шахтар" сезон в єврокубках

Напередодні "Шахтар" та "Динамо" провели свої матчі-відповіді 1/16 Ліги Європи

"Шахтар" практично без шансів склав зброю перед "Айнтрахтом", а "Динамо".... Цей сезон вже увійде в історію, адже вперше за багато років, київський клуб успішніше грає в єврокубках, аніж принциповий суперник - "Шахтар". Звісно, можна робити поправку на те, що "гірники" виступали в Лізі чемпіонів, а кияни - в Лізі Європи. Але якщо бути відвертими, то в "Динамо" і склад значно поступається теперішнім "гірникам", та й група в донеччан була "робоча", адже ані "Хоффенхайм", ані "Ліон" точно не переважають українців у класі.

Дірявий захист: В єврокубковому сезоні 2018/2019 "Шахтар" пропустив 22 м'ячі, а забив 11. В Лізі чемпіонів різниця склала 8-16, а в Лізі Європі - 3:6. В "Динамо" на груповому етапі ЛЄ, зважаючи на рівень суперників, теж показники не надто позитивні (різниця забитих і пропущених 10-7), але і вони не виглядають аж такими катастрофічними.

"Сухі цифри": У поточному сезоні "гірники" набрали 10 очок рейтингу для України. Після поразки від "Айнтрахта" вже не можуть збільшитися. На рахунку "Динамо" 13 очок. До того ж київський клуб вийшов в стадію 1/8 фіналу Ліги Європи. Таким чином, кияни в єврокубковому сезоні 2018/19 принесли в скарбничку України більше очок, ніж "Шахтар". В останній раз таке траплялося в сезоні 2003/04, коли київський клуб заробив 8 очок, а донецький - 2,5. У сезоні 2011/12 обидві команди набрали по 8 очок, в інших випадках перевага була на боці "Шахтаря".

Суб'єктивний погляд: В "Динамо" цього сезону, як ніколи за останні роки, вималювався український стартовий склад з молодих перспеткивних футболістів. Микита Бурда, Віталій Миколенко, Микола Шапаренко, Володимир Шепелєв отримали свій шанс і тепер гідно його використовують. Окрім того, що нове покоління великими пригорщами черпає новий досвід і незабаром зможе його реалізовувати в збірній України, так це ще й клуб завдяки успішному виступу в єврокубках різко збільшує ціну контрактів молодих талантів. В "Шахтаря" ж ситуація традиційна, тренер віддає перевагу іноземним якісним виконавцям. І як ми бачимо, легіонери, якщо й на них зростає ціна, часто чекають закінчення контракту і йдуть вільними. як от було з Бернардом чи Феррейрою у "гірників" та Домагоєм Відою в киян. Та й вболівальники охочіше ходять на своїх футболістів... Відтак, констатуємо, що вперше за багато років "Динамо" краще виступає в єврокубках, аніж "Шахтар".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook