Врятувати "Кривбас": В кого Юзік відбере 3 мільйони, щоб виконати прохання Зеленського

Депутату від "Слуги народу" Юрію Корявченкову (Юзіку) президентом доручено відродити футбольний клуб "Кривбас"

Врятувати "Кривбас": В кого Юзік відбере…

Президент України Володимир Зеленський декілька днів тому, під час відкриття футбольного поля в Новій Каховці, несподівано згадав про рідний Кривий Ріг і його футбольний "Кривбас", який свого часу навіть у єврокубках виступав. "Був "Кривбас", шкода, закрили, – розчулився раптовими спогадами він. – Таран – сильний тренер, думаю, вони повернуть Тарана. Нашому Юрію Корявченкову ми поставили завдання. Він зараз спілкується з федерацією, щоб повернути в Кривому Розі "Кривбас". Це не тому, що ми з Кривбасу, просто неправильно закривати клуби".

Якщо відкинути популістсько-політичні нотки і наївність цих слів, то все ж варто визнати, що за "Кривбасом" нудьгує не один український уболівальник. Хороша була команда, входила до так званого "пулу Коломойського". І як багато хто з цього "пулу" (футбольні та баскетбольні клуби), потрапила під "м’ясорубку". Зараз "продуктивне" "бюро" зайнялося справами "Карпат", і справа теж іде до поховання, але це тема іншої розмови...

Володимир Зеленський та Коломойський

"Кривбас" же ще наприкінці травня 2013-го року, через припинення фінансування відмовився від участі в УПЛ. Команда тоді йшла на 6-му місці. У червні 2013-го клуб позбувся ліцензії і втратив статус професійного. Борг перед футболістами та працівниками склав 4 мільйони доларів. Розпочали процедуру банкрутства. І на цьому все.

Одна з небагатьох слушних тез Зеленського – це неправильно. І про цю неправильність варто втовкмачувати саме "похоронному бюро" Коломойського, а не якимось федераціям, хоча це, мабуть, марна справа...

Наскільки реальним є те, що "Юзік" успішно виконає футбольне доручення свого друга зі студії "Квартал 95", який пересів у президентське крісло? Немає нічого неможливого, але навіть якщо політики залучать увесь адміністративний ресурс у регіоні, повернути "Кривбас" у його колишньому стані ну дуже складно.

Юрій Корявченков

Треба десь "відкопати" не один мільйон (у валюті, а не гривнях), а цілих 3-5 річного бюджету, а, може, й більше. До того ж доведеться проходити весь марудний шлях із низів українського футболу зі всіма перешкодами та тернистими шляхами. Словом, справа не однієї депутатської каденції.

В якому занепаді все, що стосується колишнього "Кривбаса", можна судити з жалюгідного стану стадіону "Металург", на полі якого ще 7 років тому проводили матчі УПЛ. На ньому зараз можна "насолоджуватися" такими пейзажами.

стадіону Металург

А це, на секундочку, один із найбільших стадіонів України, він вміщав більше 30-тисяч глядачів. Упродовж тривалого часу міська влада не звертала на нього увагу, через що арена опинилась в аварійному стані, а згодом її довелось закрити.

Але на початку квітня на "Металурзі" несподівано розпочали довгоочікувані роботи. Хоча це поки що нагадує швидше часткове "освоєння коштів", адже мова йде не про повну реконструкцію занедбаної споруди, а лише про ремонт її фасаду. Попри те, що є проект повної реконструкції, на який потрібно 146 мільйонів гривень, грошей (54,9 мільйона гривень) вистачає лише на таке. Тож про повноцінний футбол на "Металурзі" наразі не йдеться.

"Кривбас" "Кривбасом", але є в Кривому Розі і своя нова футбольна історія. "Гірник", який грає на затишному стадіоні шахти "Жовтнева" (вміщує 2,5 тисячі вболівальників), – доволі міцний і вже професійний футбольний клуб. У групі Б Другої ліги криворіжці посіли 4-те місце (чемпіонат призупинили через коронавірус, а нещодавно і завершили достроково), опинившись лише на сходинку нижче від "Альянса" з Липової Долини, який побореться у плей-оф за вихід у Першу лігу на наступний сезон. Тож багато хто майбутнє криворізького футболу пов’язує саме з "Гірником", а не з популістськими заявами про "Кривбас"...

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme