Головою в стіну: Як "Зоря" в Лізі Європи так і не "пробила" "Брагу"

Володіючи тотальною перевагою під час усієї гри, луганська "Зоря" програла і другий матч Ліги Європи – цього разу португальській "Бразі" (1:2)

Головою в стіну: Як "Зоря" в Лізі Європи…

Це якраз той випадок, коли всі плани тренерів (при цьому обидвох команд) зламали швидкі голи. А тут іще й одразу два – за 10 з половиною хвилин ігрового часу гості з Португалії відзначилися вже двічі. Уже на 3-ій хвилині Паулінью відкрив рахунок, замкнувши фланговий простріл Рікарду Ешгайю. А Ніколас Гайтан на 11-ій хвилині дальнім красивим ударом подвоїв перевагу в рахунку.

Футболісти португальського клубу перебудувалися та діяли від оборони, зрідка подумуючи про контратаки. А підопічні Віктора Скрпиника взяли в облогу штрафний майданчик "Браги", але часто всі намагання луганців більше нагадували вперті удари головою в стіну…

Так, гравці "Зорі" створювали моменти (більшість із них – напівмоменти), проте у цих епізодах воротареві португальського клубу не доводилося демонструвати якусь "карколомну" майстерність. Гості обходилися незначним переляком, хоча, відверто кажучи, українські футболісти змусили їх добряче побігати та попрацювати в захисті, щоби не доводити справу до гіршого. І лише перед самим фінальним свистком у Дмитра Іванісені вдався чудовий дальній удар – однак він лише "розмочив" рахунок – 1:2…

За наполегливість і завзятість "Зорю" навіть можна похвалити. Але що з того, якщо коефіцієнт корисної дії близький до нуля, а якщо брати кількість забитих голів – то в луганського клубу лише одне взяття воріт у двох матчах.

Матч показав, що португальська "Брага" – далеко не той суперник, якого не можна перемагати. Але коли в атакувальних діях не вистачає креативності, вигадки та банального футбольного фарту, тоді все виглядає доволі сумно… Тож українська "Зоря" – як це не прикро визнавати, один з аутсайдерів групи, і завдання виходу в наступний етап Ліги Європи (треба посісти одне з перших двох місць у квартеті) виглядає вже мало ймовірним.

Матч проходив у Запоріжжі на "Славутич-Арені". Стадіон дозволили заповнити до 15-ти відсотків. Підтримку вболівальників було чутно. Але, на жаль, футболісти луганського клубу нею не скористалися…

"Зоря" (Україна) – "Брага" (Португалія) 1:2

Голи: Іванісення, 90+6 – Паулінью, 3; Гайтан, 11

"Зоря": Васіль, Іванісеня, Фаворов (Перовіч, 87), Вернидуб, Кочергін, Хомченовський, Луньов (Гладкий, 62), Юрченко (Абу-Ханна, 87), Кабаєв (Аллах’яр, 81), Назарина, Цвек

"Брага": Матеус, Бруну Віана, Карму, Раул Сілва, Моура, Гайтан (Медейруш, 66), Франсержіу, Рікарду Орта (Андре Орта, 66), Андре Каштру (Ель-Мусраті, 79), Ешгайю (Тормена, 90+1), Паулінью (Шеттіне, 79)

Попередження: Кочергін, 34; Кабаєв, 47 – Карму, 28; Франсержіу, 78; Раул Сілва, 85