Футболу бути: Чому в Україні не розглядають варіанту Б щодо футбольного чемпіонату

В Українській асоціації футболу твердо налаштовані дограти футбольний сезон в УПЛ та інших лігах

Футболу бути: Чому в Україні не розгляда…

"Інші варіанти, окрім повноцінного догравання чемпіонату, УАФ навіть не розглядає. Тому я прошу фахівців, тренерів, власників клубів не спекулювати на цій темі! Варіанту Б в УАФ наразі немає, і думка керівництва одностайна – чемпіонат потрібно дограти", – безапеляційно заявив перший віце-президент УАФ Олег Протасов у спеціальному зверненні, оприлюдненому в середу, 8-го квітня.

Це означає, що, попри палкі дискусії з приводу футбольного сезону в Україні (догравати чи закінчувати вже тепер), принаймні у верхах дотримуються чіткої позиції, яка одночасно йде на користь самій грі та, відповідно, вселяє оптимізм у подальшій нормалізації стану справ у футбольному господарстві.

Але хто його знає, як би розгорталася ситуація і яким би виявився тон офіційних футбольних мужів зараз, якби не тиск з Європи. Адже в УЄФА, почувши про те, що Бельгія вже майже закрила національний чемпіонат, раптом активно зачухали потилиці та поставили питання руба: внутрішні футбольні першості в пріоритеті, і їх обов’язково потрібно завершити. Це й дозволило Олег Протасову озвучити українську офіційну позицію: "У нас є впевненість, що на цьому етапі, з урахуванням рішень УЄФА, сезон продовжать до серпня, а отже, є можливість закінчити чемпіонат і зіграти вирішальні матчі Кубка України".

До того ж, стало відомо, що у спеціальних директивах від УЄФА до 15-го травня національним асоціаціям не рекомендовано взагалі піднімати питання про дострокове завершення чемпіонатів. В іншому випадку УЄФА не може гарантувати країнам участь у єврокубках на майбутній сезон. Це досить різко, але водночас дієво. Адже вже Нідерланди, які готувалися піти шляхом Бельгії, раптом передумали та оголосили, що футбольний сезон, незважаючи на пропозиції "Аякса" й інших місцевих авторитетів, варто відновити приблизно в середині червня.

Щодо українських (та і європейських теж) реалій, то зараз є два нібито реальні варіанти розвитку подій. Перший із них такий: сезон відновиться 26-го травня, а завершиться 29-го липня. За такого розкладу передбачено 14 ігрових днів для чемпіонатів (у нас потрібно провести всього 9 турів), а єврокубки дограватимуть, як зазвичай, паралельним курсом. Початок нового сезону-2020/2021 в такому випадку запланують на 15-те серпня.

У другому варіанті догравати чемпіонати розпочнуть 13-го червня, а закінчать – 2-го серпня. І тільки після цього відновлять нинішні розіграші Ліги чемпіонів і Ліги Європи, які фінішують до 27-го серпня (не виключено, що вирішальні поєдинки пройдуть у форматі фіналів чотирьох). Новий сезон тоді стартує аж 12-го вересня – відразу після матчів збірних.

Щоправда, озвучувати ці плани поки що доводиться обережно. Адже ніхто не знає, що буде завтра. "На жаль, зараз неможливо говорити про конкретні дати, коли футбол повноцінно відновиться та знову стане доступним для глядачів, – наголосив згаданий вище Олег Протасов. – Пов’язано це з неможливістю прогнозування ситуації з пандемією. УЄФА спочатку планував закінчити сезон до кінця червня. Зараз, як відомо, ці терміни зсунули на серпень. Але ніхто не може сказати, що це остаточне рішення..."

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"