ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Євген Селезньов: Що почалося на Донбасі? Росія? Я зітру твій номер

Емоційне інтерв’ю з гравцем збірної України Євгеном Селезньовим про патріотизм, Україну, "Кубань", Росію, Донбас, критику в Україні і чесність до батьківщини
Depo.
13 березня 2016 20:53
ФОТО: depo.ua
Євген Селезньов: Що почалося на Донбасі? Росія? Я зітру твій номер
Євген Селезньов: Що почалося на Донбасі? Росія? Я зітру твій номер

У кінці лютого форвард збірної України Євген Селезньов перейшов з "Дніпра" у російську "Кубань". В Україні цю новину зустріли шквалом критики, яка продовжується і нині. Селезньова називають не інакше як зрадником, але жоден журналіст не питав у футболіста, чому він це зробив, що ним рухало і про його позицію.

Depo.Сектор виправив цю ситуацію. Ми поговорили з Євгеном Селезньовим. Розмова вийшла емоційною, але дуже відвертою. 

- Євгене, привіт. Є хвилина поговорити?

- Для чого?

- Для короткого інтерв'ю?

- А навіщо?

- Ти поїхав з України, хочу дізнатися як живеш, давно тебе не чули?

- Звісно, я поїхав і всі про мене забули!

- Неправда. Женя, ти забив свій перший гол за "Кубань" завдяки якому команда виграла в "Крилья Совєтов". Як відсвяткував?

- А як я мав святкувати? Летів в літаку у Дніпропетровськ, ніяк.

- В першому матчі за "Кубань" проти "Зеніту" ти, м'яко кажучи, діяв агресивно, штовхався. Тебе замінили після першого тайму. Що це було?

- Не знаю, що сказати. Все, як завжди. Тренер, правда, сказав, що "тебе зараз можуть вилучити і, мабуть, не варто грати в 10-х". А тебе, каже, точно виженуть з поля!

- Тобто просто характер в тебе кепський?

-Так, мабуть.

- Журналісти ж часто жаліються, що ти жорсткий в спілкуванні! От після матчу з "Крильями Совєтов" на російського журналіста "наїхав"...

- Я нормальний в спілкуванні, нехай нормальні питання ставлять. А як ні – нехай на мене до суду подають.

- Але журналістів не любиш, так?

- Чому? Я всіх люблю. Просто вони неправильно ставлять питання.

- А які питання правильні тоді?

- Ну як, які – адекватні. З розумінням ситуації, а не просто "тріпати язиком". Які питання до мене, такі і відповіді.

- Що найбільше в питаннях не подобається?

- Ну, наприклад: "Чому не забили більше голів?". Як я маю відповідати на це питання? Ну, не вийшло, кажу, тому і не забив – добре зіграв голкіпер, захисники… чому не забили? Бо не забили…Я не знаю, що відповідати. Банальщину питають. Набридли такі питання.

- Тоді ми будемо ставити не такі питання, як інші. Вони, можливо, будуть не дуже зручними та приємними. В Україні тебе критикують, бо ти поїхав на Росію грати за "Кубань" під час війни. В країну, яка захопила Крим, Донбас...

- Зачекайте, тепер я вам поясню ситуацію. Мені багато розповідали, що про мене пишуть, я не читаю це. Ви мені скажіть наступне: я винен у певних політичних діях і чи можу я вплинути на політичну ситуацію, яка відбувається? Що я вмію і пішов робити?

- Грати у футбол…

- Тепер знову ставлю вам питання: футболісти воюють? Тепер питання вичерпане?

- Євгене, ти на моє питання відповідаєш запитаннями. Так не піде...

- Я просто не розумію, що тобі сказати на це. Я граю у футбол. Добре, давай, хто мене там критикує? Нехай він створює команду, годує мого сина, задовольняє всі мої потреби і створює такий рівень чемпіонату, який мені сподобається… Я казав вже всім підряд і не раз, що я – аполітична людина. Для мене політика – це дрімучий ліс. Я інколи думаю про ці речі, що ні я, ні ти жодним чином не можемо вплинути на дії певних людей, які знаходяться вище за нас. Я не кажу, що я зробив погано або добре. Вибір, який я зробив, був на користь футболу. Не на користь України, Росії, Америки та ін. Я обрав спорт. Для мене футбол – це життя. Все.

- Ну, дивися…

- Мені, от пробач, те, що каже Сабо, що він би не пішов в Росію – та його туди і не кличе ніхто…

- Йожеф Сабо казав, що не потрібно заробляти гроші в "лігві ворога…"

- Ой… Президент клубу "Кубань" Мкртчан – він з Донецька, тривалий час працював у цьому місті. Це ворог? Команда "Кубань" - це лігво ворога?

- Ти знову мені ставиш питання? 

- Я не хочу на ці питання відповідати, бо те, що каже Сабо – це ненормально. Лігво ворога… Я дивуюся, можливо, чогось не розумію, бо прийшов грати у футбол. Розумієш – футбол. Є слово "футбол", а є слово "політика". І де я буду більше зростати і принесу користь своїй команді? Я ніколи не зраджував свою батьківщину, чесно на неї працював і продовжую працювати далі. І це підтвердили матчі плей-офф ЧЄ-2016. Я вважаю себе українцем, готуюся до Євро у більш сильному чемпіонаті. Що я зробив поганого? Сабо…та нехай він каже, що хоче. І всі нехай говорять, у мене є власна думка. О, слухай, а напиши: "Сабо – плати мені зарплату. Навіть не мені, я з тебе грошей не візьму. Утримуй мого сина". От так і напиши.

- Футбол і політика – різні речі. Ти так кажеш. Добре, тоді питання: як розуміти висловлювання політиків про те, що ЧС-2018 у Росії варто відібрати? Чому політики піаряться на футболі у різних країнах?

- Я нічого не можу сказати з цього приводу. Це питання для таких людей, які у це лізуть. От для Сабо, наприклад. Я лізти не буду, бо граю у футбол.

- Як на Росії відносяться до українців? До тебе і твоєї родини…

- Чудово відносяться. Я приїхав, мене зустріли так, немов я в команді вже років 10-ть. Жодного кривого слова не чув, не питали про політику взагалі.

- Не кричали, що ти фанат "кривавої хунти"? Так часто пишуть стосовно України в російських ЗМІ...

- Що? Ніхто, жодного такого слова не чув.

- Твої батьки та рідні досі на Донбасі живуть?

- Я приїхав до Дніпропетровська. Дідусь зараз тут. Рідні то там, то тут. Коли як.

- А як вони там живуть?

- Давай я дам номер – зателефонуєш і запитаєш.

- Добре, а ти коли був останній раз на Донбасі?

- Тоді, коли все почалося.

- Що почалося?

- Два роки тому був…

- Що почалося на Донбасі, Женя? Для тебе особисто?

- Дивися, ми говоримо про футбол чи про щось інше?

- Ми говоримо про те, що почалося для тебе, як для людини, рідні якої лишилися на Донбасі?

- Для мене почалося те, через що я не можу потрапити додому.

- Конкретніше. Що розпочалося, Євгене?

- Ми говоримо про футбол чи не говоримо? Мені за політику говорити?

- Для тебе, як для громадянина, що розпочалося на Донбасі, Женя?

- Я не буду з тобою говорити за політику.

- Росія – це братня країна чи агресор?

- Наступного разу зітру твій номер або не візьму слухавку. Про що ти зі мною розмовляєш? Ці питання…Ти мене втягуєш туди, де в мене немає жодного впливу, але знаю дуже багато – це про всяк випадок.

- Тоді скажи, що знаєш. В тебе ж є власна позиція. Ти відома людина, Євгене…

- В мене вона є, але ця позиція не для всіх. Я не маю свою позицію висловлювати направо і наліво. І кричати, який я хороший, а всі інші – погані. Потрібно показувати діями, а не словами.

- Тобто ти просто відомий футболіст, який має забезпечувати власну родину. Все?

- Як і кожен нормальний чоловік, батько, син, брат, онук – повинен забезпечувати власну родину. Я маю дбати про те, щоб всі були здорові, ситі, одягнені. До того ж я займаюся улюбленою справою, яка стала роботою.

Я ще раз кажу - я вважаю себе українцем, який виріс у цій країні, завжди заробляв гроші футболом, не обманював, працював чесно, платив і платить податки. Так підходить? Дякую.

Більше новин спорту читайте на Depo Сектор