Епічний ЧС на Росії: Як виглядають стадіони майбутнього мундіалю

Влітку 2018 року фінальна частина чемпіонату світу повинна пройти на Росії

Журналіст Depo.Сектор
Епічний ЧС на Росії: Як виглядають стаді…

Це буде 21-й чемпіонат світу з футболу ФІФА, а його фінальна частина пройде на Росії з 14 червня по 15 липня 2018. Країна вперше в своїй історії стане господаркою світового чемпіонату з футболу.

Проведення чемпіонату заплановано на 12 стадіонах в 11 містах Росії, тож зробимо короткий екскурс по аренах майбутнього мундіалю.

Стадіон "Лужники"(Москва) - найбільш вмістимий стадіон Росії. Після реконструкції арена може прийняти 81 тисячу вболівальників. За задумом Російського футбольного союзу, "оновити" стадіон повинен товариський матч збірних Росії та Аргентини, що попередньо призначений на 11 листопада.

На диво, будівництво великої спортивної арени обійшлися без скандалів і громадського резонансу. Велися дискусії щодо доцільності зведення такої громіздкої арени, адже відбити вкладені кошти буде дуже важко: про переїзд збірної мова поки не йде, "Спартак" який проводив матчі в "Лужниках" вже обзавівся власною "Відкриття Ареною", а "Торпедо", який нині жевріє в нижчих лігах використання такої махіни явно не по кишені.

Сама Реконструкція московського стадіону "Лужники" обійшлася в 24 мільярди рублів.

Стадіон "Крестовський"(Санкт-Петербург) - найбільш скандальний стадіон Росії. Під час проведення ЧС-2018 року зможе розмістити у своїй чаші більше 68 тисяч вболівальників. Спочатку було заявлено, що будівництво арени обійдеться в 6,7 млрд рублів, але згодом ця сума зросла до 48 млрд рублів.

Стадіон постійно спіткали невдачі - його атакували птахи баклани, що призвело до протікання даху. Пізніше виявилось, що арена потребує заміни газону, що вилилось в додаткових 21 млн російських грошей. Після усіх гігантських вкладень скандальний стадіон має такий вигляд:

"Казань-Арена"(Казань) - універсальний футбольний стадіон найвищої четвертої категорії УЄФА, розташований в Казані, Татарстан. Відкритий 14 червня 2013 року. Є домашньою ареною казанського футбольного клубу "Рубін". Один з найбільш містких стадіонів Росії - здатен розмістити трохи більше 45 тис. осіб.

Цей стадіон також мав скандальні ноти і вони були пов'язані з місцем для паркування. Для дотримання вимог міжнародної федерації футболу парковку для уболівальників "Казань Арени" будують на іншому березі річки, але до 15 травня - терміну, обумовленого контрактом - вона так і не була здана.

"Центральний стадіон" (Єкатеринбург) - найбільша в місті спортивна споруда. З 7 жовтня 2015 і до 31 грудня 2017 проводиться нова реконструкція, стадіон приведений до відповідності вимогам FIFA для Чемпіонатів світу. В кінці жовтня 2017 почнеться здача в експлуатацію.

На Росії прийняли дуже дивне рішення, щоб стадіон міг зібрати необхідні для ЧС 35 тисяч глядачів. Трибуни - тимчасові, після ЧС-2018 їх знесуть і стадіон буде вміщати 25 тисяч уболівальників.

Так виглядає поле з цієї трибуни. Дах не заважає, як може здатися з боку. Але дивне відчуття, ніби знаходишся за межами стадіону, залишається.

"Відкриття Арена"(Москва) - домашній стадіон футбольного клубу "Спартак" (Москва). Місткість стадіону - 45 360 осіб.

Як це часто буває на Росії, вартість стадіону протягом його зведення постійно зростала. Не став виключенням і рідний стадіон "Спартака" - з першозаявлених 150 млн євро вартість арени зросла до 500 млн доларів.

"Мордовія Арена"(Саранськ) - один з найбільш проблемних стадіонів Росії. Терміни здачі стадіону постійно відкладалися та й довгий час участь Саранська в списку учасників на ЧС 2018 року перебувала під питанням. В першу чергу організатори хвилювалися через недостатній благоустрій міста.

Також йшлося про відсутність хорошої транспортної розв'язки навколо стадіону, недостатню кількість готелів для прийому приїжджих уболівальників, можливості покращень діючих тренувальних баз, а також оновлення існуючого аеропорту до того рівня, який сприятливо позначиться на роботі з прийомом туристів з різних країн.

Ще зовсім недавно стадіон в Саранську мав такий вигляд:

Чи доведуть його до ось такого стану - питання відкрите:

"Самара Арена"(Самара) - стадіон, що будується в однойменному місті, а після проведення мундіалю він буде переданий в руки футбольному клубу "Крилья Совєтов". Місткість стадіону повинна скласти 45 тис. осіб.

Стадіон-привид, по-іншому його важко назвати, адже тільки недавно будівельники приступили до монтажу "пелюсток" куполу. Всередині чаші ще стоять будівельні крани, тому укладання газону ще не починалася. Арена має бути готова до кінця цього року, а перші матчі на ній проведуть в рік чемпіонату світу. Дуже сумнівно, що арену здадуть вчасно:

"Фішт"(Сочі) - побудований в 2013 році до XXII зимових Олімпійських ігор в Сочі. Розташований в курорті - Адлер, в Олімпійському парку. Арена декілька разів закривалась на реконструкцію, навіть було заплановано збільшити кількість місць до 45 тис. глядачів, але цього не вдалося досягти.

За неофіційними даними вартість будівництва арени склала близько 800 млн. доларів. Стадіон був знову введений в експлуатацію 10 березня 2017 року, а матч відкриття, в якому збірна Росії зіграла внічию зі збірною Бельгії, відбувся 28 березня.

"Ростов Арена"(Ростов-на-Дону) - передбачається, що домашньою командою стане ФК "Ростов". Будівництво планується здійснити за рахунок коштів федерального бюджету і бюджету Ростовської області.

Арена повинна буде вміщувати 45 тис. осіб. Будівництво стадіону зіткнулося з масою проблем, а в квітні цього року в ЗМІ з'явилась інформація, що близько 300 робітників стадіону вже півроку не отримують зарплату.

9 червня 2017 року уряд Ростовської області оголосив, що будівельна готовність стадіону складає 80%.

"Арена Балтика"(Калінінград) - ще один стадіон, який в перебуває в процесі будівництва.

Спочатку планувалося, що новий стадіон буде вміщати 45 015 глядачів, проте в кінці вересня прийнято рішення змінити місткість на 35 000 місць. В основу проекту покладено концепцію легендарної "Альянц-Арени".

Вже за доброю російською традицією первісна вартість проекту з 11 млрд рублів зросла до 17,3 млрд рублів. Ось так повинен виглядати стадіон після усіх божевільних витрат:

"Стадіон Нижній Новгород"(Нижній Новгород) - чергова арена, яку продовжують будувати. Місткість стадіону складе 45000 місць, в тому числі 902 місця для маломобільних груп населення разом з супроводжуючими.

Очікується, що після завершення турніру стадіон буде використовуватися для проведення домашніх матчів місцевого футбольного клубу "Олімпієць" в Чемпіонаті Росії з футболу. Затверджений бюджет стадіону - майже 18 млрд російських рублів.

Вже за доброю традицією, стадіон у Нижньому Новгороді став героєм в ЗМІ і причиною цьому стала пожежа в чаші стадіону.

В соцмережах користувачі жартували, що робітники вирішили погрітися під час будівництва арени.

Ось так повинен виглядати стадіон, якщо його знову ніхто не підпалить:

"Волгоград Арена"(Волгоград) - стадіон, який повинен бути введений в експлуатацію до кінця листопада поточного року. Вартість арени трохи більше 16 млрд рублів, а місткість - 45 тис. осіб.

В червні 2017 року "Волгоград Арена" вже за традицією горіла. Загоряння на стадіоні сталося за через порушення техніки безпеки при проведенні газозварювальних робіт при розбиранні тимчасових металоконструкцій.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme