Чому в Прем'єр-лізі можуть лишити "труп" з Луцька

"Волинь", яка вилітає з УПЛ, за щасливого збігу обставин може в ній лишитися попри борги

Depo.
16 травня 2017 11:00
ФОТО: depo.ua

Атестаційний комітет ФФУ дав "Волині" час вирішити всі проблеми з ліцензуванням на наступний сезон до 17 травня. Нічого поганого в цьому за українських реалій немає - зайві два дні навряд чи допоможуть команді розрахуватися із боргами, які у квітні сягнули 7 місяців по зарплаті. ФФУ ж в свою чергу продемонструвала те, що і повинна робити Федерація - боротися за футбол, давати шанс. Але тепер про борги "Волині". Після квітня зарплатні заборгованості скоротилися з 7 до 4 місяцв. Але в команди досі висить борг у $70 тисяч перед Стевічем через який нещодавно з клубу ФІФА зняли шість очок. Не дивлячись на це Віталій Кварцяний впевнений, що "Волинь" залишиться в УПЛ. Це тоді, коли клуб вже вилітає за очками, посідаючи останнє місце з активом у сім пунктів. Хоча, не варто забувати, що ми говоримо про український футбол, а саме Прем'єр-лігу, де можливо все. Варто просто згадати минулий сезон, коли цю саму команду за вуха лишили в УПЛ.

Рік тому все йшло до того, що "Волинь" припинить існування. Гравці у кулуарах розповідали, що пан Палиця збирав команду, що планувалося створення ФК "Луцьк", але за чутками з футбольного світу у гру в останній момент втрутився Ігор Коломойський. Тоді "Волині" продовжили термін атестації, дозволили грати в УПЛ, повірили на слово, що команда розрахується з боргами. У них вірив сам президент УПЛ Володимир Генінсон, який голосував за її порятунок. В серпні лучани і справді заплатили борг в 1 млн гривень УПЛ по заявковому внеску, а у вересні заплатила і гравцям. Потім знову перестала платити гроші. І от сьогодні історія ніби повторюється. Живий труп під назвою "Волинь" отримує маленький шанс. Він, звичайно ж, не у двох зайвих днях для отримання ліцензії. Нехай живе собі команда, але у Першій лізі. От тільки сама "Волинь" розраховує лишитися в УПЛ. І здавалося б, яким чином, якщо з Прем'єр-ліги вилітає дві команди і з Першої підвищується в класі також дві? Якби було як в минулому сезоні, коли мова йшла про один клуб, то ще була б імовірність лишитися - "Дніпро" в боргах і, швидше за все, припиняє своє існування. Команда на передостанньому місці - "Волинь" на останньому. Смерть "Дніпра" рятувала б "Волинь". Втім, ми говоримо про два місця, які покидають еліту. З Першої ліги підвищується в класі "Іллічівець" і наразі "Десна". І саме в Чернігові знаходимо першу ластівку порятунку для Луцька.

"Десна" не встигає повністю реконструювати свою домашню арену під вимоги УПЛ. В авральному порядку там готують роздягальні, кімнати арбітрів та прес-ложу. До північної трибуни, на якій досі стоять дерев'яні лавки, руки ще не дійшли. Якщо "Десна" вийде в УПЛ, то трибуну закриють для глядачів. А звідси і проблеми, бо місткість арени одразу стане меншою, аніж 5 тисяч місць, а це вже порушення Регламенту УПЛ. Проте, очі можна закрити на Регламент. Прем'єр-ліга плює на нього зі "Сталлю" з Кам'янського, яка грає не вдома, бо їхній стадіон на реконструкції. А це порушення Статті 10 Регламенту УПЛ.

УПЛ 1

От тільки чи буде бажання у цьому випадку закривати очі? І чи не відмовиться "Десна" сама? На випадок відмови клубу, який заслужив підвищення в класі, також є процедура, прописана в Регламенті. Зверніть увагу на пункт 9.4.

l3k6747cy6djv0zr2fhblox9u (1)

Необхідно, щоб інші учасники Першої ліги (крім вилітаючих) або не підійшли за вимогами, або відмовилися від підвищення у класі. "Верес" з Рівного хотів би, але не зможе - інфраструктура. А от чи захочуть умовні "Оболонь-Бровар" чи "Черкаський Дніпро"?

Наразі, чомусь все виглядає так, що труп "Волині" можуть лишити в Прем'єр-лізі. Втім, нічого страшного у цьому немає. Прем'єр-ліга б'є антирекорди відвідуваності. Чим більше такого трешу, тим краще. Бо менше людей дивитимуться футбольний шлак, і, можливо, нарешті постане питання в доцільності управління лігою менеджера Генінсона.

Більше новин спорту читайте на Depo Сектор