Чому контракт "Динамо" з Хацкевичем - перший крок до ганьби

"Динамо" продовжує визначатися з головним тренером на наступний сезон

Напередодні журналіст телеканалу "Футбол 1" Ігор Бурбас заявив, що керівництво київського клубу схиляється до того, аби залишити Олександра Хацкевича біля керма команди. На Depo.Сектор аргументи, чому це може стати серйозним помилковим рішенням президента "Динамо" Ігора Суркіса.

Здається, що білоруського наставника залишають через безвихідь, а не через бачення перспективи. Хацкевич мав два сезони, яких мало бути достатньо для того, щоб збудувати команду. Натомість, другий сезон біля керма киян в тренера вийшов гіршим, аніж перший. Ймовірно, керівництво клубу не має фінансових можливостей запросити ТОПових наставників, а міняти середняків сенсу, вочевидь, не бачать. Але як показала гра, то тренер вже все запропонував футболістам, що міг. Молоді гравці не показують стабільнішу гру, натомість досвідчені не виконують визначальну роль в вирішальних матчах. Мотивувати Вербича, Кадара, Кендзьору в тренера виходить все гірше.

Існує також припущення, що іноземні фахівці вимагають не лише високу зарплату, а й багатомільйонні витрати на трансферному ринку, а Олександр Хацкевич вміє пристосуватися до обставин і навіть зіграти два сезони практично без нападників. Така позиція зручна для керівництва, але і вирішенню серйозних завдань аж ніяк не сприяє. 

Олександр Хацкевич будує гру команди від гри до гри, а не з перспективою на кілька років вперед. Коли клуб спробував орієнтуватися на бразильський вектор, запросивши Буено, Чече та Сідклея, то тренер практично не дав їм шансу закріпитися в основі. Киянам потрібно наставника, який би будував колектив і клуб з перспективою на кілька років вперед. Останнім наставником таким в "Динамо" був Сергій Ребров.

Насправді в Суркіса немає кредиту довіри до Хацкевича. Вже найближчі матчі кваліфікації Ліги чемпіонів можуть спровокувати відставку тренерську на емоціях Ігора Суркіса. Пролонгування цього контракту - це більше схоже до чатування на першу серйозну помилку, аби з чистою совістю вигнати наставника.

Тож, як бачимо аргументів проти продовження контракту "Динамо" з Олександром Хацкевичем чи не більше, аніж тез "за". Як би там не було, але чекати остаточного рішення керівництва київського клубу залишилось зовсім мало.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор