Чому без голів. Три думки про матч "Шахтаря" з "Інтером", які зіграли "на сухо"

У матчі 2-го туру групового етапу Ліги чемпіонів донецький "Шахтар" розійшовся миром з міланським "Інтером" – 0:0

Журналіст Depo.Сектор
Чому без голів. Три думки про матч "Шахт…

Нічия з "Інтером" – це вже краще, ніж фіаско в Тирасполі проти "Шерифа" (0:2). Але все ж до перемоги чи хоча би до забитого гола в цій Лізі чемпіонів "Шахтар" не дотягнув. Хоча були в цій грі і позитивні моменти.

Висновки зроблено. Італієць Роберто Де Дзербі вчиться, він пристосовується до українських реалій та особливостей "Шахтаря". Перші його спроби гнути суто свою тактичну лінію не вдалися. Тож він переходить до плану Б.

Одним з елементів цього плану, зокрема, стала поява у стартовому складі класичного опорника Тараса Степаненка замість Маркоса Антоніо, який більше акцентований на атаку й, будьмо відвертими, м’яч відбирати не дуже вміє.

Тобто частково головний тренер "Шахтаря" наступив на горло своїй пісні та зіграв у тактично гнучкіший футбол. Уболівальники "гірників" та й експерти, які уважно аналізують новітню гру донецької команди, це оцінять.

Саме ось ці зміни від Роберто Де Дзербі спричинилися до того, що "Шахтар" дав гідний бій чемпіонам Італії. Це вже був не той блідий колектив, який, за великим рахунком, не знав, що робити під час матчу в Тирасполі. Цього разу в "гірників" – робимо поправку і на силу опонента

Сміливий "Шахтар". Гра розпочалася з небезпечної атаки "Шахтаря", на вістрі якої опинився Манор Соломон. Прихильники обидвох команд взялися за голови, коли ізраїльський атакувальний півзахисник не влучив у ворота. Це вже був сигнал, що "Шахтар" зіграє сміливо та впевнено.

Відчутним ударом міг стати епізод на початку гри: на 9-ій хвилині захисник "Інтера" Дензел Думфріс після єдиноборства впав на ногу Лассіні Траоре. Нападник із Буркіна-Фасо не зміг самостійно покинути поле, замість нього на 11-ій хвилині на поле вийшов Тете.

При цьому футболісти "Шахтаря", навіть попри втрату Траоре, в деяких епізодах діяли гостро та сміливо. А в деяких їм відверто не пощастило.

Так само, як, до речі, і гравцям італійського клубу. Чого вартий хоча би удар Барелли в перекладину. Виникали й інші гострі епізоди. Але загалом, варто відзначити, що гра проходила у рівній боротьбі, й український віце-чемпіон нічим не поступався тріу3мфатору минулого сезону в італійській Серії А.

Особливо сподобалися підопічні Роберто Де Дзербі на початку другого тайму, коли вони дуже жваво стартували і навіть на певний період притиснули суперників. У донеччан вдавалося добре вибігати у швидкі атаки – інша справа, що в захисті "Інтер" зіграв зібрано та дисципліновано.

Помилки, які пробачили. І все ж до кінця від своїх тактичних постулатів Роберто Де Дзербі не відійшов. Контроль м’яча – понад усе. Але ж футболісти "Шахтаря" – не зірки першої величини. Вони часто помиляються.

Щонайменше двічі футболісти "Інтера" могли цим скористатися. У першому таймі Марлон віддав пас у недодачу, але міланці не змогли витиснути з цього максимум. А після перерви вже воротар Андрій П’ятов зробив подарунок найкращому форварду італійського клубу Лаутаро Мартінесу, але той запустив м’яч у небеса.

А наприкінці матчу той же Пятов двічі врятував, здійснивши два блискучі сейви. Якби не досвідчений воротар, то поїхали би міланці додому з перемогою...

"Шахтар" (Україна) – "Інтер" (Італія) 0:0

"Шахтар": П’ятов, Додо, Марлон, Матвієнко, Ісмаїлі (Кривцов, 78), Педрінью, Соломон (Мудрик, 78), Степаненко, Алан Патрік (Марлос, 85), Майкон, Траоре (Тете, 11)

"Інтер": Хандановіч, Думфріс, де Врей, Шкріньяр, Бастоні, Дімарко (Перішич, 81), Брозовіч (Чалханоглу, 55), Весіно (Гальярдіні, 81) Барелла, Джеко (Корреа, 55), Мартінес (Санчес, 72)

Попередження: Думфріс, 81