Чи заслуговує тренер Вернидуб очолити збірну України після феєричного виступу у Лізі чемпіонів
Молдавський "Шериф" вдало стартував в груповому етапі Ліги чемпіонів, чим спровокував чергову хвилю сватання Юрія Вернидуба на тренерський місток збірної України
- Сектор
-
1 жовтня 2021 09:00

Скромний "Шериф" став справжнім відкриттям Ліги чемпіонів, обігравши у двох стартових поєдинках групи Ліги чемпіонів донецький "Шахтар" (2:0) та мадридський "Реал" (1:2). Передувала цьому феєрична кваліфікація у найпрестижнішому турнірі Європи: у завершальному раунді підопічні Юрія Вернидуба за сумою двох матчів обіграли загребське "Динамо" – 3:0 вдома і 0:0 в Хорватії. Команда зі складом вартістю близько 12 мільйонів євро створила історію на наших очах, пробившись в груповий раунд турніру.
Юрію Вернидубу знадобилось трохи менше року, щоб створити боєздатний колектив, який буде змагатись на рівних з топовими клубами Європи. Можна з впевненістю стверджувати, що сьогоднішній "Шериф" – це команда українського тренера.
На думку багатьох футбольних експертів, Юрій Вернидуб заслуговує на призначення головним тренером збірної України. І ось чому.
Хто такий Вернидуб: біографія і досягнення
Юрій Вернидуб закінчив Академію імені Лесгафта (Санкт-Петербург). Працював тренером у запорізькому "Металурзі". З 23 серпня по 29 вересня 2007 року був виконуючим обов'язки головного тренера.
Вже з листопада 2011 року став виконуючим обов'язки головного тренера луганської "Зорі", а наступного року призначений головним тренером клубу, який очолював до 31 травня 2019 року. За цей час Вернидуб зміг вперше в історії вивести луганчан у фінал національного кубка країни і здобути бронзові нагороди чемпіонату України. Також команда під його керівництвом 5 сезонів поспіль виступала в єврокубках, з них двічі була учасником групового етапу Ліги Європи УЄФА. В особистому плані – двічі визнавався тренером року.
У листопаді 2019 очолив білоруський клуб "Шахтар" з Солігорська, з яким завоював чемпіонство Білорусі.
У грудні 2020 року був запрошений в молдавський "Шериф", з яким у сезоні 2020/21 став чемпіоном країни і вийшов у фінал кубка Молдови (програш в серії післяматчевих пенальті). В наступному сезоні, пройшовши всі чотири раунди кваліфікації і не програвши в них жодного матчу (в активі команди шість перемог і дві нічиї), "Шериф" став першим футбольним клубом в історії Молдови, який кваліфікувався в груповий етап Ліги чемпіонів УЄФА, а Юрій Вернидуб став другим українським тренером, після Сергія Реброва, який зумів вивести іноземний клуб в цю стадію турніру.
З таким послужним списком будь-якому європейському тренеру вже б давно вистелили червоний килим в національну збірну. Вернидуб поки в очікуванні від пропозиції УАФ.
Політична позиція Юрія Вернидуба
Юрій Вернидуб повністю проукраїнський тренер без будь-яких ватних думок. Фахівець в інтерв'ю білоруському виданню висловив свою думку про військову агресію Росії на Донбасі.
"Хто має рацію, розсудить тільки час. Але я думаю, ми ні в чому не винні. Україна була б винна лише в тому випадку, якщо б прийшла на чиюсь територію. На жаль, прийшли на нашу. Вважаю, що не варто було приходити – ми самі прекрасно розібралися б у цьому. Росія ж змогла розібратися з Чечнею? Ніхто ж не заважав і ніхто не приходив? Інша справа, якби ми звернулися і кричали "допоможіть", — сказав Вернидуб.
Тренер також підкреслив, що не став би працювати на Росії:
"Білорусь для мене – так. Будь-яка пострадянська країна – так. Крім Росії. До Росії не поїду ніколи. І ні за які гроші. Хоча варіанти були, і багато – не боюся про це говорити. На щастя, гроші не найважливіше в моєму житті. Вони потрібні, але не хочу їх отримувати – хочу заробляти".
Погодьтесь, що тренер національної команди повинен дотримуватись певних канонів і продовжити так звані санкції на гравців, які виступають в російському чемпіонаті. У цьому питанні Юрій Миколайович буде непохитним.
Особливості роботи Вернидуба
Усі без виключення команди Юрія Вернидуба славились своїм характером. Саме в луганській "Зорі" команду почали називати "мужиками", а свій бойовий характер наставник передав і наступним своїм колективам – солігорському "Шахтарю" і молдавському "Шерифу". Так, його команди могли програти в конкретному матчі, але без бою поле не залишали.
Саме цієї якості часто бракує нашій національній збірній, яка втратила багато цінних очок у кваліфікації на ЧС-2022, провівши неймовірну довгу нічийну серію з досить посередніми суперниками. При Вернидубу цього б не сталося.
Збіг обставин
На даний момент національну збірну України очолює Олександр Петраков. Поки у нього статус виконуючого обов'язки, який має усі шанси так і залишитись до відставки. "Синьо-жовті" поки не виблискують результатами (три нічиїх у трьох матчах), а сам Петраков встиг посваритись з лідерами команди – Русланом Малиновським та Олександром Караваєвим. Останнього фахівець привселюдно принизив фактами з особистих тренувань.
За наявною інформацією, УАФ очікує розірвання контракту Сергія Реброва з "Аль-Айном", але клуб з ОАЕ продемонстрував жорстку позицію в переговорах, не відпустивши фахівця. Швидше за все, "Аль-Айн" не змінить своєї позиції і під час зимового трансферного вікна. Ситуація, що склалась – ідеальна нагода запросити Юрія Вернидуба на пост головного тренера збірної України вже влітку. Адже сам Вернидуб захоче довести розпочате у Лізі чемпіонів з "Шерифом" до історичного плей-оф.
Звичайно, ніхто не може гарантувати успіху Юрію Вернидубу у збірній України, але на цей шанс він вже точно заслужив.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор
Всі новини на одному каналі в Google News
- 00:18 Футбольна національна збірна України поступилася Франції на старті відбору на чемпіонат світу-2026 ФОТО Відео
- 22:48Молодіжна збірна України з футболу з перемоги почала відбір на Євро-2027
- 16:45Відомий склад збірної України на чемпіонат світу з легкої атлетики: хто з лідерів виступить
- 15:25Остання українська тенісистка покинула US Open-2025
- 18:29Розпродаж українських футболістів від лідерів чемпіонату: Ванат у Іспанії, Судаков у Португалії +ВІДЕО ВСІХ ГОЛІВ ТУРУ УПЛ ФОТО Відео
- 00:46"Шахтар" "на валідолі" пройшов швейцарців і гратиме у груповому етапі Ліги конференцій
- 23:59Житомирське "Полісся" було в кроці від сенсації в матчі з "Фіорентиною" на її полі, але не дотерпіло
- 23:25"Динамо" Київ перемогло ізраїльтян, але поступилося їм у боротьбі за вихід у групу Ліги Європи
- 22:43Жіноча збірна України з волейболу вперше за три десятиліття зіграла на чемпіонаті світу
- 17:45Залишилася лише одна: три з чотирьох українок уже на старті вибули з великого турніру US Open-2025
- 15:30Мінус відразу п'ять представників елітної ліги: як завершилися матчі 1/32 фіналу Кубка України з футболу та що за приз отримає переможець турніру ФОТО
- 13:54Сергій Ребров назвав склад збірної України з футболу на перші матчі відбору чемпіонату світу-2026
- 23:30Відбулися перші матчі фінального кола кваліфікації єврокубків: як виступили "Динамо", "Шахтар" і "Полісся"
- 17:00Лідер – "Динамо", у спину дихають "Шахтар" і ЛНЗ: завершується третій тур УПЛ
- 14:21Захисник Ілля Забарний провів перший матч за ПСЖ: як оцінили дебют українця
- 01:19Донецький "Шахтар" у драматичній грі в серії пенальті поступився афінському "Панатінаїкосу" і вибув з Ліги Європи ВІДЕО МАТЧУ І 11-метрових Відео
- 12:36Вихованці SpartaBox завершили перший тиждень навчально-тренувального збору за підтримки Favbet Foundation
- 22:15Цього сезону вперше за 20 років Україна залишилася без свого представника у Лізі чемпіонів з футболу
- 19:31Забарний підписався на всіх футболістів ПСЖ в Instagram, окрім російського голкіпера