Чи може збірна України стати жертвою популістичного політичного рішення УЄФА

УЄФА відкрив дисциплінарні провадження щодо участі Жуніора Мораеса за збірну України в матчах відбору на Євро-2020 проти Португалії (0:0) і Люксембургу (2:1)

Справу було відкрито після скарг від Федерації футболу Люксембургу та Португалії. Ця справа буде розглядатися відповідно до статті 55 Дисциплінарного регламенту УЄФА. Дата засідання поки не оголошена.

Українській стороні та Мораєсу закидають, що бразилець не проживав на території України продовж 5 років безперервно, а відтак не мав права на футбольне громадянство. Йдеться про період, коли "Динамо" підписало орендну угоду з китайським "Тяньцзінь Цюаньцзянь". Жуніор Мораєс виїхав з України 02 березня і повернувся 06 липня 2017 року. До цієї перерви і є претензії в опонентів. В Україні ж посилаються на місцеве законодавство і аргументовано стверджують, що оренду в Китай можна розглядати, як відрядження, а тоді жодного порушення немає.

Зрештою, про аргументи сторін було написано чимало, тож теоретично прийняти рішення можна в обидва боки. Найпрогнозованішим, звісно, є рішення на користь збірної України. Але цілком можливо, що УЄФА прийме і сенсаційне жорстке рішення і підстави для цього вбачаються більше політичні, аніж законні.

По-перше, УЄФА може показово продемонструвати силу. Збірна України має ім'я в світі, а відтак покарання отримає гучний резонанс і яскраво продемонструє авторитет і верховенство організації. Та й чинні чемпіони Європи на чолі з Роналду виглядають доволі привабливо з точки зору маркетингу, не те що "синьо-жовті". А щодо Люксембургу, то тут УЄФА і взагалі може стати таким собі Робіном Гудом, який забирає пункти в сильних і віддає слабшим.

По-друге, якщо українську збірну покарають двома технічними поразками, то команда ще матиме право виправити помилку в подальших поєдинках. Та й збірна України посіла першу сходинку в своїй групі в Лізі націй, а тому має ще один шанс потрапити на Євро-2020 і через це покарання не носило б "фатального" наслідку і легше б сприйнялося українцями.

По-третє, матчі чемпіонату Європи 2020 року, зокрема, продуть і російському стадіоні в Санкт-Петербурзі. Та й у самої збірної Росії добрі шанси потрапити на фінальну стадію. Тож виступ українців на Євро породить чимало незручностей для організаторів. Адже тоді гостро постане питання безпеки та й доведеться думати, як максимально розвести нас з країною агресором. Тому, на суб'єктивну думку, можливо європейські функціонери використовуватимуть кожну можливість аби залишити збірну Андрія Шевченка без Євро-2020.

Проте, УЄФА повинне пам'ятати, що упередженим рішенням вони можуть відкрити ящик пандори і призвести до непрогнозованих наслідків в майбутньому.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор