Битва в Глазго: Як збірна України здобула історичну перемогу над шведами на Євро-2020

Збірні України та Швеції видали тактичний матч в 1/8-ій фіналу Євро-2020, і переможцями в ньому виявилися "синьо-жовті" з України – 2:1 в екстра-таймі

Журналіст Depo.Сектор
Битва в Глазго: Як збірна України здобул…

Це була вперта гра та боротьба тактик. Надзвичайно довге та напружене дійство, якому бракувало справжнього футбольного видовища, але яке тримало в напрузі від перших і до останніх секунд. Саме такі ігри доводять до післяматчевих пенальті. Крім ось цієї квінтесенції, нейтральних уболівальників вони мало чим приваблюють. А для українців і шведів – це валідол і навіть більше.

Але збірна України до пенальті не дотягували, а вже на компенсованих хвилинах до овертайму вирвала перемогу!

Що сподобалося

Сконцентрованість збірної України виглядала позамежною. Таке враження, що з кожним дотиком до м'яча, з кожним маневром на футбольному полі наші футболісти пам'ятали вказівки тренерського штабу та намагалися сумлінно їх виконувати. Дисципліна та робота до сьомих потів. Бажання зіграти якомога якісніше, навіть попри відсутність майстерноісті в деяких епізодах. Терпіння і впертість.

Що не сподобалося

Академічність під час накочування атакувальних хвиль, лише декілька футболістів могли взяти гру на себе. Саме так і відбувся український гол у першому таймі. А Шапаренко, наприклад, який сміливо йшов уперед, подекуди раптом зупиянвся й оглядався назад – мабуть, згадував ось ці згадані вже тренерські настанови. Надмірне побоювання ризикувати, відсутність нестандартних ходів.

Як забивали

Прекрасну передачу зовнішнім боком стопи виконав Андрій Ярмоленко, на межі штрафного майданчика її прийняв Олександр Зінченко. Він підхопив м'яч і завдав дивовижного удару, відправивши шкіряного під праву стійку – так рахунок став 1:0 на нашу користь.

Александер Ісак віддав передачу, адресатом якої став Еміль Форсберг, і той завдав результативного удару з меж штрафного майданчика. Георгій Бущан не зміг врятувати команду через рикошет – 1:1.

А все завершилося так: Олександр Зінченко віддав ідеальну передачу партнеру по команді, яким став Артем Довбик, і той з легкістю забив із близької відстані, головою пробивши вниз по центру воріт, голкіпер не зміг перервати простріл – 2:1.

Тактична хитрість від Шеви

Андрій Шевченко пробував здивувати тактичною схемою. Гра в три захисника, які за певних ігрових обставин, перекваліфіковують у п’ять, – це доволі сміливо. В жодному іншому матчі на цьому Євро-2020 українська команда не грала.

Однак шведи спочатку придивлялися до такого нововведення, а потім з’ясувалося, що вони готові до різних манер ведення гри. Особливо це стало помітно у другому таймі, коли "тре крунур" повністю призвичаїлися та загалом контролювали гру.

Крім того, авторитетний наставник "синьо-жовтих" посадив на лаву запасних, здавалося би, твердого гравця основи Руслана Малиновського та лівого захисника "Динамо" Віталія Миколенка. Тобто перекроїв тактичну схему, як міг. Бо кадровий потенціал збірної України, погодьтеся, не вражає, тому кардинальних змін зробити не вийшло. Та й не потрібно було.

Спокій і терпіння

Спокійний початок поєдинку не здивував. Так на стадії плей-оф грають практично всі. Ціна помилки дуже велика. Через це і трясуться ноги навіть у бувалих футбольних бійців.

У наших деколи щось виходило, але цілісності та потужності бракувало, тому загалом перша частина дійства у Глазго видалася рівною. У першому моменті не забив Яремчук після хорошого скидування м’яча від Ярмоленка. А потім Андрій видав той суперпас на Зінченка, а гол Олександра подарував нам велику надію.

Другий тайм краще виходив у шведської команди. І взагалі – в певний період стало тривожно. Як це не парадоксально, розпочалося все з чудової атаки, паса від Ярмоленка та пострілу Сидорчука у стійку воріт шведів. Скандинави на це відповіли відразу декількома гострими атаками, в одній з яких Форсберг теж влучив у штангу. А потім він же струсонув і поперечку воріт Бущана.

Але навіть за такого перебігу подій на перший план виходило терпіння, помилятися було категорично заборонено. При цьому це стосувалося обидвох суперників, бо і шведи, й українці готувалися зробити укол, які за такої гри міг би стати вирішальним.

Тому що ближче до фінального свистка – то обережніше грали суперники. Лише шведи здійснили оди н випад, після чого команди перевели гру в овертайм.

У більшості

Найрезонанснішою подією додаткового часу стало дике порушення правил від шведа Даніельссона, який грубо "переїхав" нашого Бесєдіна. Після перегляду ВАР італійський арбітр Даніеле Орсато цілком справедливо показав скандинаву червону картку.

На гру в більшості збірна України мала приблизно 20 хвилин плюс компенсовані рефері. Після форс-мажору з вилученням шведи вже й не думали про атаки, натомість українці володіли перевагою і створювали моменти. Наші старалися дотиснути суперника і таки досягнули свого.

Хто би міг подумати – рятівником нашої команди став Артем Довбик, який до цього матчу не зіграв жодної хвилини на Євро-2020!

Швеція – Україна – 1:1

Голи: Форсберг, 43 – Зінченко, 27; Довбик, 120+1

Швеція: Ольсен, Ліндельоф, Даніельссон, Аугустінссон (Бенгтссон, 83), Люстіг (Крафт, 83), Форсберг, Ларссон (Классон, 97), Екдаль, Ольссон (Геландер, 101), Кулусевскі (Куайсон, 97), Ісак (Берг, 97)

Україна: Бущан, Забарний, Кривцов, Караваєв, Матвієнко, Степаненко (Макаренко, 95), Шапаренко (Малиновський, 61), Зінченко, Сидорчук (Безус, 118), Ярмоленко (Довбик, 106), Яремчук (Бесєдін, 91; Циганков, 101)

Попередження: Кулусевскі, 70; Форсберг, 85 – Ярмоленко, 79; Довбик, 120+2

Вилучення: Даніельссон, 99 (груба гра з ризиком травми для суперника)