Без Малиновського: Що далі "світить" збірній України в Лізі націй
Дуже насичений ігровий тиждень завершиться для команди Андрія Шевченка у вівторок, 13-жовтня, домашнім поєдинком проти Іспанії
- Сектор
-
12 жовтня 2020 10:00

Що маємо? Фіаско у виїзному матчі з Францією – 1:7, мінімальна поразка у Києві на НСК "Олімпійський" від Німеччини – 1:2, а до цього, хоча це й не стосується останнього тижня, але в загальну канву так само вписується, розгром у Мадриді від Іспанії – 0:4. Попереду – на тому ж "Олімпійському" – зустріч з уже знайомими іспанцями – у вівторок, о 21:45.
Зважаючи на те, що з німцями наші футболісти вже не виглядали настільки безнадійними, деякі експерти розпочали випромінювати оптимістичні настрої. Мовляв, навіть попри величезні кадрові проблеми через коронавірус, щось у команди Андрія Шевченка та й налагоджується. Але насправді, якщо проаналізувати ігрову ситуацію збірної України, все далеко не райдужно.
Що каже статистика? А вона немилосердна. Судіть самі, українська збірна завдала 8 ударів у ворота (3 у рамку, 1 заблокований), Німеччина – 18 (13,1). Німецька збірна подала 7 кутових, Україна – жодного. Також у Бундестім перевага у володінні м'ячем (69% – 31%), точності пасів (94% – 82%), кількості передач (851 – 304).
Варто додати, що сама німецька команда зараз перебуває в ігровій кризі, на батьківщині її наставника Йоахіма Льова не критикує хіба що лінивий. До того ж це перша перемога німецької команди за 7 матчів турніру. До цього Німеччина 4 рази зіграв внічию і двічі програла. Для порівняння: тільки 7 країн ще не здобули жодної перемоги в Лізі націй: Андорра, Латвія, Ісландія, Сан-Марино, Мальта, Ірландія та Північна Ірландія.
Натомість в України статистика невтішна, і це теж, мабуть, тисне психологічно. Україна програла три матчі поспіль вперше з Євро-2016. Востаннє така програшна серія була в "синьо-жовтих" 2016-го року, коли національна команда поступилася в усіх трьох матчах групового етапу Євро-2016.
Як виправдовується Шевченко? Головний тренер збірної України Андрій Шевченко через день після поразки від Німеччини, коли емоції хоча би трохи вляглися, нарікав і на кадрові проблеми, і на слабкий чемпіонат України, де не прогресують збірники, і на іміджеву шкоду для збірної України. "Нам грати проти таких суперників без основних гравців практично неможливо, – вважає видатний у минулому нападник. – Якщо втрачаємо одного-двох гравців – це значно змінює якість нашої гри. А ми втратили сім-вісім гравців основи. Велика проблема – замінити їх".
"Ми розуміли ситуацію, йшли на ризики, – наголосив Андрій Шевченко. – Навіть у таких програних матчах проти настільки хороших суперників хлопці все-таки наберуться досвіду і зрозуміють, з яким настроєм треба виходити на поле, які помилки не можна допускати. А якщо допускаєш, у що воно відразу може перетворитися. Думаю, в цьому є якийсь плюс. Якщо не грати з таким суперником, не помилятися, у тебе ніколи не буде професійного зростання. Чемпіонат України нам нічого не дає. Там немає такого ритму, таких якісних футболістів. Вчитися в чемпіонаті України дуже важко. А на такому рівні, коли набиваєш ґулі, напомиляєшся... Так, ми зазнали відчутного іміджевого удару, бо, наприклад, програвати 1:7 – це дуже багато",
Яка найбільша втрата збірної України перед матчем з Іспанією? Однозначно – центральний півоборонець Руслан Малиновський. Він отримав жовту картку в матчі з Німеччиною. Вона виявилася для нього другою в Лізі націй, а за регламентом турніру – це автоматичний пропуск наступного матчу.
"Шкода, що пропущу наступну гру, – зізнався лідер української збірної. – Якщо чесно, я до матчу не знав про це. Безглузда жовта. Прикро, звичайно, але що робити?".
Малиновський у нинішньому складі є мотором команди. Чи здатні підтримувати таку "мотористику" в іграх з потужними суперниками ті, хто замінять півзахисника "Аталанти" на його позиції, – Микола Шапаренко, Віктор Коваленко чи навіть Марлос із Віктором Циганковим? Швидше – ні, ніж – так. А Андрій Шевченко закриватися в глуху оборону, як показали попередні матчі, принципово не бажає. Тож з іспанцями, зважаючи на ці обставини, шансів мало. Але, попри все, вони є – contra spem spero…
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор
Всі новини на одному каналі в Google News
- 13:54Українські футбольні клуби дізналися своїх суперників у кваліфікації єврокубків
- 12:12Українська чоловіча волейбольна збірна у Лізі націй в рівній боротьбі поступилася чемпіонам світу – італійцям Відео
- 17:55Українські волейболісти у матчі з карколомним перебігом перемогли збірну Нідерландів
- 13:02Чоловіча збірна України з волейболу відкриває третій ігровий тиждень Ліги націй: де й коли дивитися трансляції
- 16:16Бій Усик-Дюбуа: рекордні гонорари і майже 100 тисяч проданих квитків
- 22:30Офіційно: Український гімнаст Ілля Ковтун виступатиме під прапором Хорватії
- 15:23Як на тренуванні: "Шахтар" стартував у новій єврокубковій кампанії з розгрому суперника з Фінляндії
- 16:38Grok порадив Луніну вчити українську після репліки футболіста російською
- 16:02Майора російської армії випускають на фехтувальну доріжку: Світова федерація фехтування дозволила участь росіян і білорусів у чемпіонаті світу
- 13:32Відомо, коли почнеться новий футбольний чемпіонат України
- 18:24Упевнена Світоліна і сенсації з протилежними знаками від інших українок: триває Вімблдон-2025
- 16:58Загинув форвард футбольного клубу "Ліверпуль"
- 14:30 Купуйте квитки, буде трилогія: британець Тайсон Ф'юрі після "завершення кар'єри" анонсував новий бій з Усиком
- 19:15Національна збірна України з волейболу бореться у Лізі націй: п’ять перемог у восьми матчах
- 18:32Еліна Світоліна розгромною перемогою відкрила для себе цьогорічний Вімблдон
- 16:44Жіноча збірна України з волейболу втретє виграла Золоту Євролігу
- 15:52Чемпіонат Європи-2025 з фехтування в Генуї: Україна серед найкращих
- 17:43Українські волейболістки виступлять у фіналі Золотої Євроліги
- 18:33Останній сезон Ярмоленка: Столичне "Динамо" готуватиметься до Ліги чемпіонів у Австрії ФОТО