3 фактори, чому вище місце в таблиці "Олександрії" від "Динамо" – явище не випадкове

Після перемоги над "Динамо" "Олександрія" випереджає киян у турнірній таблиці української Прем'єр-ліги на одне очко

Навіть теперішня турнірна ситуація не змушує українських футбольних експертів (а особливо прихильників "Динамо") засумніватися, що саме київський клуб у підсумку фінішує у зоні Ліги чемпіонів, а це, як відомо, два перші місця. Вболівальники столичної команди більше переймаються тим, що не вдалося скоротити відставання від донецького "Шахтаря", який несподівано зіграв унічию вдома зі "Львовом". Тобто на ту ж "Олександрію", як на справді серйозно турнірного суперника, навіть після поразки на стадіоні "Ніка", за великим рахунком, не зважають.

А дарма. І ось чому.

Фактор тренера. Футбольні фахівці знають: "Олександрія" – команда тренерська. І навпаки – у "Динамо" такої опції наразі не видно. Володимир Шаран будує в місті обласного підпорядкування на Кіровоградщині команду під власне бачення футболу. І будує вже давно.

Варто визнати, що з перемінними успіхами. Свого часу він навіть перебував близько до відставки. Але той складний період керівники скромного клубу спільно з Шараном перетерпіли. І стали ще сильнішими. Стиль гри "Олександрії" цілком впізнаваний. Він не завжди видовищний, більше в'язкий і прагматичний. Але найголовніше – він приносить результат. Без різких злетів і падінь, а планомірно та поступово.

З іншого боку – Олександр Хацкевич. Яку команду він будує, погодьтеся, поки що не зовсім зрозуміло. Адже в різних матчах "Динамо" виглядає різним. Подекуди кардинально. Та й таке враження, що білоруський наставник киян не завжди здатний володіти процесом чи змінювати його за несприятливих обставин, які часто трапляються під час ігор за участю "Динамо".

Свіжіший графік. "Динамо" "воює" на 3 фронти – Ліга Європи, чемпіонат і Кубок України. Воно шарахається від Астани до Львова, постійно перебуває в перельотах та ігровому ритмі, тож гравці, які складають кістяк колективу, не завжди встигають зрозуміти, що він них вимагають уже через декілька днів.

В "Олександрії" усе навпаки. Там усе значно спокійніше і по-провінційному тихо. Ніхто кров із носа не вимагає потрібного результату вже та тепер, уболівальницький тису у тисячу разів менший, навколо клубу, на відміну від київського візаві, крутиться значно менше різних людей, радників та інших неоднозначних персонажів.

"Усі свої" проти "різних динамівців". Під свій стиль Володимир Шаран особисто збирав футболістів, декого відсіював, інших – терпляче вчив. Дехто з них пройшов школу інших клубів (той же Цуріков, який свого часу перебував у "Динамо", тепер чи не найбільше "нашкодив" "Динамо").

Олександру Хацкевичу в цьому плані складніше. У "Динамо" така ситуація, що там гравців (йдеться переважно про легіонерів) нерідко нав'язують. Потрібно працювати з іноземними виконавцями, котрі деколи виявляються не такими, як про них складається враження до їхнього приїзду в Україну. А ще – заокеанські гравці – навіть справді сильні – можуть довго пристосовуватися до наших умов – кліматичних, ментальних тощо.

Зрозуміло, що кадровий потенціал та фінансовий бюджет "Динамо" значно вищий. Але, як бачимо, і в "Олександрії" є свої переваги. І, повірте, вони з усіх сил битимуться, щоби продемонструвати, що вони, можливо, й вагоміші…

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор