Чому тріумф "Зорі" з "Атлетіком" - це перемога однієї людини

Декілька хвилин тому завершився поєдинок 2-го туру Ліги Європи у групі "J" між "Атлетіком" з Більбао та луганською "Зорею"

Луганська команда сенсаційно перемогла своїх іменитих суперників з Більбао. Практично ніхто не вірив в успіх "Зорі" з номінальним лідером групи. Скептично налаштованих вболівальників та експертів можна було зрозуміти, адже перед очима стояла недавня домашня гра зі шведським "Естерсундом", після якої в голову лізли тільки погані думки щодо гри підопічних Вернидуба.

Схоже, що наставник "Зорі" зробив висновки після останніх невдалих матчів і в сьогоднішньому поєдинку вижав максимум зі своїх футболістів. Тож можна з впевненістю назвати сьогоднішню вікторію іменем "Юрія Вернидуба".

Перш за все, потрібно акцентувати увагу на грамотній тактичній схемі української команди. 4-1-4-1 повністю спрацювала і показала перевагу над швидшим і технічнішим суперником, адже насичений півзахист не давав можливості "розгулятись" зірковим футболістам "Атлетіка". Перевага цієї схеми ще й у тому, що при контратакуючій грі вона автоматично трансформується на 4-3-3 з "крилатими" флангами, де себе дуже комфортно почувають Олександр Караваєв та Максим Луньов.

Не останню роль відіграла грамотна гра при стандартах. "Зоря" не дозволила іспанцям розгулятись біля своїх воріт, та ще й забила у чужі після виконання корнера. Відмінна ефективність при мінімумі гольових моментів.

Несамовита налаштованість гравців проти серйозного суперника - це також заслуга тренера. Високий пресинг, відчайдушні підкати та бажання перемагати допомогли сьогодні "Зорі" здобути потрібний результат у виїзному поєдинку.

Звичайно, не обійшлось сьогодні і без удачі, адже "баски" змарнували декілька блискучих нагод для взяття воріт "Зорі". Можливо, десь була і недооцінка суперника після ряду невдалих матчів луганського клубу в національному чемпіонаті та у стартовому поєдинку Ліги Європи зі шведами. Але ці факти ніяк не применшують подвигу "Зорі" і її головного тренера.

Помітно, що Вернидуб і компанія додають з кожним поєдинком, тому їх ще рано списувати з футбольних розкладів УПЛ та Європи.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор