ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Українську гімнастку Романову могли вивезти на Росію силою

Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов поділився подробицями скандальної зміни громадянства Елеонорою Романовою
Depo.
22 лютого 2016 15:43
ФОТО: depo.ua
Українську гімнастку Романову могли вивезти на Росію силою
Українську гімнастку Романову могли вивезти на Росію силою

Про це повідомляє Depo Сектор з посиланням на сторінку Жданова у фейсбуці.

На своїй сторінці в соцмережі Жданов розгорнуто описав власну версію ситуації з переїздом Елеонори Романової на Росію.

"Маємо інформацію з різних джерел про намір гімнастки Елеонори Романової змінити українське громадянство на російське. Для Федерації художньої гімнастики, тренерів, членів національної збірної команди України, для нашого Міністерства – це справжній шок та удар. Всі відверто розчаровані вчинком Романової. Зрозуміло, що питання переходу тієї чи іншої спортсменки - це в першу чергу компетенція міжнародного спортивного права, національних та міжнародної федерацій з цього виду спорту. Але, як міністр, не можу не висловити свою чітку громадянську та політичну позицію.

Що відбулося? Батьки 17-річної Романової, які проживали в окупованому Луганську, а потім виїхали до Російської Федерації – на днях неочікувано з’явилися в Києві. Нікого не повідомивши, вони забрали дочку зі спортивного інтернату і вивезли в Росію.
Те, у який спосіб це все відбувалося, - свідчить, що ця спортсменка та її батьки знехтували всіма можливими моральними, етичними, юридичними та професійними нормами. Не виключаю також, що за цими діями стоять спецслужби Російської Федерації, які провели відповідну роботу з батьками Романової, заздалегідь спланували та реалізували цю спецоперацію.

Ці дії спрямовані не стільки на посилення Росії, в команді якої існує величезна конкуренція за право виступати на Олімпіаді в Ріо-де-Жанейро, скільки на відвертий саботаж підготовки збірної України до Олімпійських ігор та послаблення художньої гімнастики України. Як стало зрозуміло сьогодні, перші приховані ознаки цього саботажу проявилися вже на Чемпіонаті світу 2015 р., коли Романова, посилаючись нібито на біль у нозі, - відмовилася брати участь у фіналі багатоборства, який був відбірковим на Олімпіаду. Внаслідок цього Україна недорахувалася ліцензій.

Мені зрозуміло, як будуть відбуватися події далі. Росія буде намагатися обійти карантин, який встановлений нормами міжнародного спортивного права і складає 1 рік для художньої гімнастики. Росія також буде намагатися видати Романову за політичного біженця, яка нібито піддавалася утискам в Україні.

Але про які утиски може взагалі йти мова, якщо на підготовку спортсменки такого високого класу витрачається від 2 до 5 млн. доларів коштів українських платників податків. Більше того, для Романової були створені всі необхідні умови, вона неодноразово виступала на міжнародних змаганнях та здобувала медалі за Україну. 7,5 років Романову повністю утримувала і готувала Федерація художньої гімнастики та Міністерство молоді та спорту України. За рахунок українських громадян вона отримувала зарплату як член національної збірної, різноманітні призові тощо.

Хочу наголосити, що позиція Мінмолодьспорту, моя особиста позиція та позиція Федерації художньої гімнастики України буде максимально принциповою. Це повне дотримання рішення Національного олімпійського комітету України щодо накладання всіх можливих санкцій до тих спортсменів і тренерів, які в умовах російської агресії вдаються до зради України та перебігають в Росію. Це також чітке відстоювання інтересів української сторони у всіх можливих спортивних організаціях відповідно до норм міжнародного спортивного права", - заявив Жданов.