ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Україна не дозволила кримчанину виступати за Росію

Вітрильна федерація України заборонила кримському спортсмену Максиму Оберемко виступати за Росію на Олімпіаді 2016 в Ріо
Depo.
19 березня 2016 13:26
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.Сектор з посиланням на Крим.Реалії.

З такою заявою виступив президент української федерації Родіон Лука.

"Позиція ВФУ полягає в тому, що Максим Оберемко не вийшов з українського громадянства в установленому порядку, і тому, незалежно від наявності російського громадянства, відповідно до чинного законодавства, він вважається громадянином України. Тому ВФУ не має правових підстав для надання дозволу на виступи Максима Оберемко за російську команду", - повідомив Лука.

Лука зазначив, що 3 березня Міжнародний олімпійський комітет прийняв заяви про рішення щодо зміни громадянства одинадцятьма спортсменами, в тому числі, українським яхтсменом Максимом Оберемко.

У той же час, в Вітрильній федерації України повідомляють, що під час дискусій з Міжнародною федерацією вітрильного спорту з цього питання російська сторона використовувала аргументи, які "не відповідають дійсності".

Так, Всеросійська федерація вітрильного спорту стверджує, що Україна в сучасних умовах не здатна забезпечувати підготовку спортсмена на території Криму, де проживає Оберемко, йдеться в листі української федерації. Також повідомляється, що альтернативним місцем проживання Оберемко на території України є Донецьк, де зараз проходить антитерористична операція.

Раніше НОК України повідомив, що не давав своєї згоди на участь Оберемко в Олімпіаді 2016 року, де він має намір представляти Російську Федерацію в дисципліні віндсерфінг.

Більше новин спорту читайте на Depo Сектор