Україна очолила медальний залік Паралімпіади-2022 в Пекіні, Росія та Білорусь – відсторонені

Збірна України завоювала сім медалей у перший день зимових Паралімпійських ігор у Пекіні

Владислав Печерний
Журналіст відділу Depo.Сектор

Про це повідомляє Depo.Сектор з посиланням на прес-службу Національного олімпійського комітету України.

Збірна Росії і збірна Білорусі були відсторонені від участі в зимових Паралімпійських іграх 2022 року.

У перший день змагання збірна України успішно виступила в біатлоні, взявши відразу кілька медалей у різних класах.

У "синьо-жовтих" кольорах вийшов увесь п'єдестал пошани у чоловіків серед учасників із порушенням зору. Золото отримав Віталій Лук'яненко (клас B3, гайд Бабар), срібло – Олександр Казик (клас B1, гайд Кучерявий), бронзу – Дмитро Суярко (клас B2, гайд Никонович)

Чемпіонами Парилімпіади-2022 також стали Григорій Волчинський (клас LW8) та Оксана Шишкова (клас B2, гайд Марченко). Срібні медалі здобули Тарас Радь (клас LW12) та Людмила Ляшенко (клас LW8).

Зазначимо, що у паралімпійському біатлоні спортсмени з порушеннями зору виступають із супроводжуючою особою – його називають гайдом.

Україна на Паралімпіаді-2022 представлена ​​20 спортсменами. Учасники делегації із прибуття до Пекіна провели невелику мирну акцію із закликом зупинити війну в Україні.

На Паралімпійських іграх у Пекіні Україну представляють 20 спортсменів: 13 – з порушенням опорно-рухового апарату, та 7 – з порушеннями зору.

Відзначимо, що на даний момент Україна посідає другу сходинку медального заліку, нашу країну обійшов Китай.