ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Скандального російського президента шахової федерації вигнали з ганьбою

Комісія з етики Міжнародної шахової федерації відсторонила президента організації Кірсана Ілюмжинова від займаної посади

Depo.
13 липня 2018 16:59
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.Сектор з посланням на Чемпіонат.

Члени комісії вважають, що він порушив кодекс етики федерації. Ілюмжинов відсторонений на 18 місяців, на 12 з яких — умовно з випробувальним періодом 2 роки. Фактично відсторонення складе 6 місяців — з 13 липня 2018 року до 12 січня 2019 року. Комісії розглянула скаргу віце-президента організації Георгіоса Макропулоса і постановила, що Ілюмжинов в період з березня 2017 року по квітень 2018-го неодноразово порушував правила кодексу етики організації, ставлячи особисті інтереси вище інтересів FIDE. Також він звинувачується в перевищенні повноважень. Комісія стверджує, що Ілюмжинов робив неправдиві заяви і відмовлявся покинути пост після закриття банківських рахунків FIDE, що завдало удару по репутації організації.

Путінолюб Ілюмжинов очолює ФІДЕ з 1995 року. Раніше він не увійшов в число кандидатів на нових виборах глави організації. Міжнародна шахова федерація зареєструвала заявки колишнього віце-прем'єра Росії, голови оргкомітету чемпіонату світу з футболу 2018 року Аркадія Дворковича, віце-президента FIDE грека Георгіоса Макропулоса і британця Найджела Шорта.

Більше новин спорту читайте на Depo Сектор