ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Росія без Олімпіади: Чому Путін знову буде переможцем для ідіотів

МОК відсторонив Росію від зимової Олімпіади-2018 в Пхенчхані через систематичне вживання спортсменами допінгу

Depo.
6 грудня 2017 08:36
ФОТО: depo.ua

Розслідування МОК щодо допінгової системи на Росії призвело до того, що більше двох десятків російських спортсменів пожиттєво відсторонені від міжнародних змагань, у Росії відібрали 11 медалей Сочі-2014 і перемогу на ОІ, а також залишили без прапора і гімну на ОІ-2018 в Пхенчхані. Нікого з керівників збірної Росії на Іграх в Сочі в Пхенчхан не запросять, жоден тренер або лікар, чий спортсмен визнаний винним в порушенні антидопінгових правил, на Олімпіаду не потрапить, ніхто з чиновників міністерства спорту не буде акредитований на Ігри в Пхенчані... Чисті спортсмени можуть виступити, але для цього їм необхідно буде дуже постаратися: список запрошених на Ігри визначить група на чолі з керівником Незалежної організації допінг-тестування Валері Фурнейрон. Крім неї, туди увійдуть представники WADA, Doping Free Sport Unit і доктор МОК Річард Баджетт. Щоб поїхати на зимові ОІ потрібно, в тому числі, не мати допінгових історій раніше. І, якщо таки вдасться поїхати, то атлети будуть виступати за команду "Олімпійських атлетів з Росії".

Втім, сьогодні Володимир Путін має офіційно оголосити про позицію Росії на Олімпіаді. Судячи із галасу в російських ЗМІ, чомусь здається, що Путін звинуватить МОК у злочинах і скаже щось на зразок: "виступи росіян без прапору і гімну - це ганьба, тому ніхто нікуди не їде".

Чиновники калібру Поклонської вже кричать, що "Олімпіада без Росії - це порожній звук". Олімпіаду вже погрожують не транслювати без російських спортсменів в країні. А Путіна вже навіть відмазують - він, виявляється, не знав про існування допінг-системи, яку курувало ФСБ. Мабуть, це все Мутко за його спиною організував.

Але взагалі стає сумно, коли читаєш думки відомих російських спортсменів. Які звинувачують у всьому - ні, не державу, яка їх підставила. І залишила більше двох десятків чемпіонів із допінгом і стипендіями замість міжнародних змагань. Вони звинувачують Захід і МОК.

Ось відомий гімнаст Куксенков, між іншим - киянин, звинувачує МОК у дискримінації спортсменів і ганьбить їх за злочини.

Ще одна гімнастка, дворазова олімпійська чемпіонка Світлана Хоркіна сказала, що Росію зламати не вийде: "У неї є армія, ядерна зброя і великі люди".

Фігуристка Медведєва не розуміє, чому через допінг мають страждати і чисті спортсмени, які не можуть виступати під прапором своєї держави. І винен знову не Мутко, Путін чи хтось ще. А ті, хто ухвалив таке рішення. Дискваліфікований лижник Белов у допінговій системі звинувачує не тільки "Путіна-Мутко-Єдину Росію, але і ВАДА/МОК".

Це парад ідіотів, вони ніколи не зрозуміють, що їх підставив не МОК, який ухвалив "злочинне рішення". МОК дав можливість чистим росіянам виступити на Олімпіаді - виконати головну мету спортсмена, брати участь у змаганнях. Їхні права будуть захищенні. Але МОК не міг не дискваліфікувати країну, не міг не покарати людей, які винні у створенні допінгової системи і порушенні принципів спортивної боротьби. Яке має бути покарання для країни? Навряд чи це тільки 15 млн доларів, які Росія має заплатити за розслідування, яке довело її вину. Навряд чи це дискваліфікація чиновників, котрі знали про систему і мовчали. Прапор і гімн - це приниження. Це сигнал суспільству, спортсменам, що їхня верхівка щось робить не так. Що ця верхівка зганьбила їхню репутацію і до цієї верхівки мають бути претензії. Втім, схоже, спортсмени не розуміють меседжу. Вони йдуть у суди, в Лозанну, в канадський суд, щоб відстоювати власні права і оскаржувати дискваліікації. Це похвально. Але жоден з них не подає до суду на російську державу. Звичайно - це страшно. Набагато простіше було написати листа Путіну з проханням розібратися у проблемах. Не всі з тих, хто піде проти системи, зможуть поїхати в США, як екс-голова Московської допінгової лабораторії Родченков, завдяки якому в тому числі це розслідування мало залізні докази. Він теж боїться за своє життя навіть в Штатах, про що відкрито каже...

Рішення МОК нічого не змінить, окрім ганьби Росії на весь світ. Всередині країни Путін знову вийде переможцем. Бо не кине спортсменів і дасть стипендії. Бо не прогнеться під "Захід, який всюди хоче вдарити по Росії і зламати її гідність". Він знову чемпіон серед ідіотів - олімпійських ідіотів.

Більше новин спорту читайте на Depo.Сектор