ПЛР-тест для саней, Covid-катастрофа в біатлоністів: Як українські спортсмени живуть в Пекіні перед стартом Олімпіади

4 лютого у Пекіні офіційно розпочнуться XXIV зимові Олімпійські ігри. До цього тривають кваліфікаційні змагання з окремих видів спорту.

Журналіст Depo.Сектор
ПЛР-тест для саней, Covid-катастрофа в б…

Олімпіада, де розіграють 109 комплектів нагород, триватиме до 20 лютого. Україну представлятимуть 45 спортсменів в рекордній для нас кількості видів спорту - 12 з 15. У порівнянні з Олімпіадою-2018 заявка збірної України збільшилася на 12 спортсменів. Тепер українці здобули ліцензії в шорт-треку, стрибках з трампліна та бобслеї. Узагалі Україна уперше в історії буде представлена на Іграх саме в жіночому бобслеї.

Найбільше представництво мають українські біатлоністки - 10 іменних ліцензій. На другому місці - лижні перегони, де змагатимуться семеро українців. 

Спортсмени через COVID-обмеження не мають право виходити за межі Олімпійських селищ. На території є спеціальні магазини з сувенірами і ціни там, за мірками України, високі. Іграшка-талісман коштує 900 грн, горнятко – 600, пляшка для води – 750 грн, а невеличкий термос – 900 грн.

Лижна акробатика.

Українки у лижній акробатиці Ольги Полюк та Анастасії Новосад, які вже заселилися в Олімпійське селище Чжанцзякоу, провели екскурсію кімнатами.

Біатлон.

Біатлоністка Анастасія Меркушина таки вирушить до Пекіна. Вона може замінити Олену Білосюк, яка отримала позитивний тест на коронавірус. Меркушина вирушить на Олімпіаду 5 лютого після двох поспіль негативних тестів. При цьому участі їй в змаганнях не гарантують. Біатлоністка буде запасною, а рішення ухвалить тренерський штаб. Не виключено, що Білосюк встигне відновитись до стартів. Олені для повернення потрібно здати два поспіль негативні тести.

"Боялися цього з першого дня. Пішов ефект доміно. Сподівалися, що проскочимо і будемо спокійними. Білосюк готували практично цілий рік. Вона жертвувала цілим сезоном, щоб готуватися до Олімпіади. Треба зрозуміти, чи зможе повернутися в ритм. Два тижні до естафети, але це запитання до лікарів, чи встигне відновитися. Зробила декілька тренувань тут, з оптимізмом йшла, ну і ось. Чекаємо, хто буде наступним. Боїмося цього. З тренера пішло на сервісмена, потім на фізіотерапевта. В нас декілька днів масажу немає, бо фізіотерапевт жіночої команди також на карантині", – розповів тренер Урош Велепец.

Після приїзду в Пекін позитивний тест на коронавірус здав також головний тренер команди Юрай Санітра.

Шорт-трек.

Поки не розпочалися змагання, українські спортсмени з шорт-треку Олег Гандей та Уляна Дуброва мають по два тренування на день – одне на тренувальному катку, яке триває 1 годину 15 хвилин, а інше – на основному протягом 50 хвилин. На олімпійський старт Гандей на 500-метрівці вийде 11 лютого, а Уляна Дуброва 16 лютого долатиме дистанцію біля 1500м.

"Поки що ще відчувається акліматизація у зв'язку з різницею часу, але думаю, що з кожним днем ​​буде все легше. Найбільше зараз важко психологічно, всі нервуються, є ковідні переживання", - розповів тренер Віталій Сівак.

Скелетон.

Напередодні було перше тренування у нашого скелетоніста Влада Гераскевича. Тепер ще будуть заняття з 6 по 9 лютого включно, а 10-11-го розпочнуться змагальні заїзди.

Цікаво, що окрім самих спортсменів в Пекіні ПЛР-тест мали отримати і боб-сані. І коштували вони зовсім не мало - майже 20 тисяч гривень.

"Наша команда зіштовхнулася із черговою проблемою на шляху до Китаю. Цього разу вона пов’язана з переправленням боб-саней, на яких змагатиметься Лідія Гунько. Китайська сторона вимагає сплатити величезну суму грошей за ПЛР-тестування боб-саней та всіх речей, що знаходяться у контейнері, в якому все це прибуло до Китаю. Як ви думаєте, звідки братимуть мазок?", – написав Гераскевич.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme