Не Вірастюком єдиним: Хто з українських спортсменів встиг засвітитися у великій політиці

Стронгмена Василя Вірастюка офіційно висунули кандидатом у депутати на довиборах до Верховної Ради України на 87-му окрузі в Івано-Франківській області

Журналіст Depo.Сектор
Не Вірастюком єдиним: Хто з українських…

Не секрет, що успішне спортивне життя стає підгрунтям для формування політичної кар'єри в Україні. 

10 лютого стало відомо, що на з'їзді партії "Слуга народу" на довибори в Раду у 87-му окрузі збираються висунути кандидатуру відомого спортсмена і шоумена Василя Вірастюка. 11 лютого голова партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко заявив, що Василь Вірастюк буде боротися за перемогу на довиборах до Верховної Ради України на 87-му окрузі в Івано-Франківській області, якщо його там висунуть.

Depo.Сектор знайомить читачів з українськими спортсменами, які вирішили спробувати свої сили на політичній арені.

Сергій Бубка

Сергій Бубка спеціалізувався на стрибках з жердиною, світовий рекордсмен. На теперішній момент він є президентом Національного олімпійського комітету України, 2002-го його обрали народним депутатом України від фракції "За єдину Україну!", але вже через два місяці він перейшов до Партії регіонів. У парламенті працював до 2006-го року включно, входив у Комітет з питань молодіжної політики, фізкультури, спорту і туризму.

У квітні 2010 року став позаштатним радником президента України Віктора Януковича.

Спортсмен був досить активним у політичному житті: за каденцію він подав 8 законопроектів. Вже після роботи у Верховній Раді Бубка повернувся в спорт. З 2005-го року очолює Національний олімпійський комітет.

Цікаво, що у вересні минулого року шведський спортсмен Арман Дюплантіс встановив новий світовий рекорд у стрибках з жердиною на відкритому повітрі. До цього рекорд 26 років належав українцеві Сергієві Бубці (6,14 метра), який він встановив 1994-го року.

Андрій Шевченко

Головний тренер збірної України завершивши ігрову кар'єру після домашнього Євро-2012, пішов на парламентські вибори. Андрій Шевченко вступив у партію Королевської, яка у підсумку не пройшла у Верховну Раду.

Знаменитий футболіст втратив і у фінансовому плані: Шевченко вніс до виборчого фонду партії 10 мільйонів гривень, але у підсумку партія Королевської отримала підтримку лише тільки 1,6% виборців. Після провалу Шевченко пішов з політики і почав тренерську кар'єру, яка в підсумку принесла славу наставнику. З командою він не кваліфікувався на чемпіонат світу 2018 року, проте успішно пройшов кваліфікацію на чемпіонат Європи 2020 року.

Яна КлочковаЯна Клочкова

Клочкова прославилась у світі плавання. Вона є чотириразовою олімпійською чемпіонкою на дистанціях 200 та 400 метрів, срібна призерка — 800 метрів. Принесла Україні найбільшу кількість золотих олімпійських медалей. 

Є у спортсменки і політичний етап у житті. У 2006 році Яна стала депутатом Харківської міськради. Також Клочкова була членом Партії Регіонів і учасницею депутатської групи "Молоді регіони" в Харківській міськраді.

Час від часу Яна постить фото з окупованого Криму – в Ялті живе її рідна сестра з сім’єю. Олімпійська чемпіонка їздить до них у гості.

Жан Беленюк

Борець греко-римського стилю Жан Беленюк став багаторазовим чемпіоном світу і Європи, срібний призер Олімпіади-2016 в Ріо, в 2019 році потрапив у Верховну Раду за списком партії "Слуга народу".

Президент України Володимир Зеленський "побачив у ньому людину, якій під силу позитивно змінити ситуацію в українському спорті". Згодом Беленюк став першим заступником голови Комітету з питань молоді і спорту.

У Жана були й не зовсім приємні моменти в політичному житті. Одного разу депутат заснув безпосередньо під час засідання парламенту.

Віталій Кличко

Нинішній мер Києва пішов у політику ще до завершення боксерської кар'єри. У 2006 році Кличко-старший взяв участь відразу в трьох виборах – до Верховної Ради, до міськради Києва і у виборах мера столиці.

Мером Кличко з першої спроби не став, поступившись кріслом Леоніду Черновецькому. У Раду блок партій "Пора" і "Реформи і порядок" ( "Пора-ПРП") також не потрапив, тому Віталію довелося задовольнятися місцем у київській міській раді.

У жовтні 2012 року Партія Віталія Кличка "УДАР" на парламентських виборах отримала 42 депутатських мандати, а сам Кличко очолив фракцію.

У 2014 році Кличко вважався одним з фаворитів на пост президента України, але зняв свою кандидатуру, підтримавши в боротьбі за президентське крісло Петра Порошенка. Сам же боксер зосередився на виборах мера, які впевнено виграв, набравши 56,7% голосів.

У 2020 році Віталій Кличко повторив свій успіх на політичній арені: кандидата від партії УДАР офіційно оголосили переможцем виборів міського голови Києва в першому турі. Він набрав 50,52% голосів.

Олександр Шовковський

Не залишився осторонь від політичних процесів й легендарний голкіпер київського "Динамо" та збірної України Олександр Шовковський. 

Асистент тренера збірної України балотувався до Київради від партії "УДАР" Віталія Кличка і вже 28 жовтня стало відомо, що Шовковський таки став депутатом місцевої ради. У своєму Інстаграмі 45-річний Шовковський повідомив, що покинути роботу в збірній України не входить в його плани.

В активі Шовковського низка українських рекордів: за кількістю матчів у всіх турнірах, за кількістю матчів у чемпіонаті України, за кількістю матчів в історії "Динамо", за кількістю матчів в Лізі чемпіонів. Також Шовковський – єдиний воротар, який не пропустив жодного м'яча в серії пенальті на чемпіонатах світу.

Денис Берінчик

У 2020 році в депутати вирішив податися ще один спортсмен. Срібний призер Олімпіади-2012 Денис Берінчик балотувався в Київську обласну раду від партії "Удар" Віталія Кличка. У Берінчика був п'ятий номер у списку, тому український боксер без особливих проблем став депутатом.

У Берінчика є чітко сформована політична позиція:

"У нас погано з об'єднанням – якби Захід, Схід, кримчани були давно разом, вони б навішали всім. Потрібно об'єднуватися – є різні партії, трактування, кожен веде свою гру. Вони не йдуть до однієї мети для блага суспільства, а якщо йдуть – то різними шляхами. Немає лідера, який може об'єднати всіх.

У нас завжди було так. У Запорізькій Січі своя історія, на Волині свої моменти, в Одесі – зовсім окреме місто, Харків – воно, звичайно, українське місто, але був завжди поруч під гнітом, поруч з Московією. Росіяни не дають спуску містах, які поруч з ними – ті ж самі наші Луганськ і Донецьк".

Георгій Зантарая

Український дзюдоїст грузинського походження Георгій Зантарая в минулому році став депутатом Київської міської ради від партії "Слуга народу". Спортсмен є заслуженим майстром спорту, чемпіоном світу 2009 року, віцечемпіоном Європи 2009 року.  Зантарая став першим чемпіоном світу в цьому виді спорту в історії України.

Раніше він працював в Міністерстві молоді та спорту, а також в Службі безпеки України (з 2007 по 2020 рік, мав звання майора).

Політика внесла корективи у життя дзюдоїста: в ніч на середу, 9 грудня, в Святошинському районі столиці спалили автомобіль депутата. За наявними даними, двоє невідомих облили Mercedes-Benz депутата горючою рідиною, після чого підпалили і зникли з місця злочину.

Підпал авто Георгій Зантарая

Тепер і у Василя Вірастюка є шанс стати народним депутатом. Спортсмен прославив себе як український актор, силач, заслужений майстер спорту України та володар титулів "Найсильніша людина України" (2000, 2001, 2002, 2003, 2005) і "Найсильніша людина світу" (2004). Він також став членом збірної України, яка виборола титул "Найсильніша нація світу" у 2003 та 2004 роках.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme