Місія нездійсненна: Чому Олімпіаду в Токіо змушені щонайменше перенести

Міжнародний олімпійський комітет не зможе провести Олімпійські ігри в Токіо у наперед заплановані терміни влітку 2020-го року

Місія нездійсненна: Чому Олімпіаду в Ток…

Рішення про мільярдні збитки дається керівникам МОК дуже важко. І хоча фінансові втрати  – це дрібниці на тлі справжньої війни, яку людство веде проти незрозумілої зарази, все ж олімпійці до останнього тримали оборону.

Але в понеділок, 23-го березня, вона схоже, остаточно впала. І першими потужно вдарили в її мури своїми гучними заявами національні олімпійські комітети Канади й Австралії. Дійшло навіть до відмови відправляти спортсменів у разі, якщо Олімпіада якимось чином відбудеться...

Міжнародний олімпійський комітет узяв паузу на 4 тижні для того, щоби вирішити питання про проведення Олімпіади в Токіо у заплановані терміни (з 24-го липня по 9-те серпня 2020-го року). Очевидно, що президент МОК Томас Бах розраховує, що найближчим часом ситуація з коронавірусом кардинально поліпшиться, і можна буде обмежитися, наприклад, строгими перевірками спортсменів і вболівальників. Або відкласти Ігри на місяць чи півтора, мінімізувавши фінансові втрати. Однак вже зараз зрозуміло, що протриматися в глухій обороні цілий місяць МОК не зможе.

Адже прихильників радикального перенесення Олімпіади (на рік чи на два) з Канади й Австралії один за одним підтримали національні олімпійські комітети США, Франції, Іспанії, Бразилії та інших країн, а також низка федерацій і об'єднань спортсменів. Напевно, до них найближчим часом приєднаються інші країни. А це вже справжній бойкот.

До того ж, окрім небезпеки зараження спортсменів і вболівальників та поширення інфекції, є й інші фактори за скасування Ігор-2020. Наприклад, те, що більшість відбіркових змагань зірвано, справедливість олімпійської кваліфікації порушено. Або те, що через карантин у деяких країнах припинено допінг-контроль. А це означає, що деякі потенційні учасники Ігор зараз мають можливість безкарно користуватися забороненими препаратами і готуватися за їх допомогою до Олімпіади.

А ще тисячі спортсменів (у тому числі й українські) позбавлені можливості нормально тренуватися через закриття спортивних об'єктів і заборону на переміщення між країнами. Цілком зрозуміло, що скасування карантинних обмежень буде відбуватися в різних країнах нерівномірно. Через це атлети опиняться в нерівних обставинах.

З іншого боку, є гучна та симпатична ідея президента МОК Томаса Баха провести "Ігри перемоги над коронавірусом". Але в умовах, коли до перемоги ще дуже далеко, цей проект видається занадто авантюрним. А затягування остаточного рішення нервує спортсменів і спортивних функціонерів, яким треба планувати підготовку і витрати. Зараз ніхто не готовий "підриватися" на Олімпіаду в останній момент.

Тож, швидше за все, Олімпійські ігри в Токіо 2020-го року перенесуть на 2021-ий рік. Таке, до речі, заявив член Міжнародного олімпійського комітету Дік Паунд: "Олімпіаду в Токіо 2020-го року відкладуть, ймовірно, до 2021-го року. На підставі інформації, наявної у МОК, рішення про відтермінування вже ухвалили. Дати поки що не визначені, але Ігри не розпочнуться 24-го липня. Все буде відбуватися поетапно. Ми відкладемо Ігри і розпочнемо розбиратися з усіма величезними наслідками".

Варто відзначимо, що Паунд є одним із найвпливовіших членів МОК, і він знає, що каже. Свого часу цей функціонер у значній мірі доклався до допінгових розслідувань щодо Росії. Тепер же він озвучив те, що незабаром в офіційній заяві повідомить і МОК...

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme