Хто вдарив по Жданову "тітушками-дзюдоїстами"

Ми провели власне невеличке розслідування історії з призначенням нібито "тітушок" Плієва та Грекова на посади старших тренерів із дзюдо Мінмолодьспорту

Днями ЗМІ підірвала інформація про те, що на посади старших тренерів з дзюдо Мінмолодьспорту прийнято "тітушок" - Грекова Валентина Анатолійовича (1976 р.н.) та Плієва Сергія Руслановича (1989 р.н.).

Її розповсюдив сайт "Чемпіон", надавши фотографії нових тренерів на мітингах "тітушок" і відео. Щоправда, на самому відео не видно облич людей, а фотографії з мітингів занадто вже змазані. 

Судіть самі.

Хто вдарив по Жданову "тітушками-дзюдоїстами" у Мінмолодьспорту - фото 1

Хто вдарив по Жданову "тітушками-дзюдоїстами" у Мінмолодьспорту - фото 2

Хто вдарив по Жданову "тітушками-дзюдоїстами" у Мінмолодьспорту - фото 3

Хто вдарив по Жданову "тітушками-дзюдоїстами" у Мінмолодьспорту - фото 4

У чому звинувачує спортсменів "Чемпіон"

За інформацією видання, ці особи були членами бандформування спортсменів-"тітушок" під керівництвом Данила Воловича.

Вони були активними учасниками подій у Дніпропетровську 9 травня 2013 року, 25 листопада 2013 року та 26 січня 2014 року.

Що кажуть у Міністерстві молоді та спорту

Хто вдарив по Жданову "тітушками-дзюдоїстами" у Мінмолодьспорту - фото 5

Міністр Ігор Жданов відреагував відразу, сказавши, що у Мінмолодьспорту розпочато службове розслідування, додавши, що наказ про призначення цих тренерів підписував перший заступник міністра Ігор Гоцул, відповідальний за олімпійські види спорту.

Depo.Сектор поговорило з Ігорем Гоцулом.

- Як проходить розслідування?

- Я тільки приїхав з відрядження, наразі не в курсі службового розслідування. Все, що знаю по цій справі, дізнався із ЗМІ.

- Але міністр Жданов сказав, що ви підписували документи на призначення цих людей...

- Я щодня підписую сотні документів, в тому числі і значну кількість документів щодо прийняття і звільнення з роботи. У нас немає перевірки на "тітушечність". Ми приймаємо людей, які мають відношення до спорту.

- Але Ви ж знайомі з Плієвим і Грековим? Яка ваша думка щодо них?

- Я знаю цих людей, як фахівців цієї справи. Щодо їх діяльності... якщо вона входить у зону кримінального кодексу, то за це несе відповідальність не Міністерство спорту, а відповідні органи. міністерство оцінює виключно спортивні досягнення.

Що кажуть в МВС

Хто вдарив по Жданову "тітушками-дзюдоїстами" у Мінмолодьспорту - фото 6

Прес-секретар МВС Артем Шевченко прокоментував Depo.Сектор ситуацію з причетністю дзюдоїстів Грекова та Плієва до "тітушок".

- У Мінмолодьспорту кажуть, що МВС має займатися звинуваченнями дзюдоїстів, які з'явилися у ЗМІ. Що скажете?

- Якщо є дані, які свідчать про участь людей і причетності їх до злочинів, то вони мають перевірятися. Але причетності до "тітушечності" - такого злочина немає. Є злочини інші - масові заворушення, кримінальні провадження по цим фактам. Якщо ці люди у них фігурують - це одна справа. Якщо ні і хтось поруч ходив і дивився...нам потрібні факти.

- Знімки у ЗМІ - МВС не реагувала на це?

- Зараз багато звинувачень із рубрики "ти тітушка". Нам потрібні факти. Є люди, які обгрунтовано підозрюються, перебувають у розшуку або під слідством. Нам потрібні факти, які свідчать про причетність людей до конкретних злочинів. Розумієте, злочин - це юридична категорія. Але Мінмолодьспорту мають самостійно визначати, брати людину на роботу чи ні.

- Скажіть, а от фотографії у ЗМІ Плієва та Грекова нібито на мітингах "тітушок" - це не привід розпочати перевірку? Потрібно, щоб певні докази були на столі в МВС?

- Не просто фотографії потрібні, необхідна достатня кількість свідчень щодо причетності цих людей до злочину.

Хто такий Волович, який керував "тітушками"

Хто вдарив по Жданову "тітушками-дзюдоїстами" у Мінмолодьспорту - фото 7

Ось ця особистість і справді відома. Данил Волович у часи Євромайдану був виконавчим директором федерації дзюдо України та тренував дзюдоїстів у дніпропетровському клубі "Тайфун". Волович командував "тітушками", які били людей біля Дніпропетровського ОДА у січні 2014-го. Дана людина фігурує на багатьох відео.

 Також він керував "тітушками" і в травні 2013-го, причому був помічений і в Києві, і в Черкасах. Такий собі командир-гастролер. Після перемоги Євромайдану Волович втік до Росії. Наразі він є старшим тренером збірної Тюменської області з дзюдо.

Хто такі Плієв та Греков

Хто вдарив по Жданову "тітушками-дзюдоїстами" у Мінмолодьспорту - фото 8

Дніпропетровські дзюдоїсти.

Валентин Греков - багаторазовий чемпіон Європи з дзюдо, у 2006 році був впійманий на вживанні заборонених препаратів (амфетаміну и метамфетаміну). Після річної дискваліфікації повернувся і поїхав на Олімпіаду-2008 в Пекін у складі збірної України, яка була невдалою.

Сергій Плієв - призер чемпіонатів Європи та Гран-прі.

Що кажуть дзюдоїсти

Федерація дзюдо провела прес-конференцію, на якій віце-президент Машуренко зазначив, що матеріал "Чемпіона" - звичайна провокація.

Самі спортсмени також називають "брехливою" інформацію про їхню причетність до бандформувань тітушок і готуються подавати позов до суду на видання "Чемпіон".

Кому вигідна дана ситуація

Питання досить важке, але можна відразу зрозуміти, що удар був направлений не на Федерацію дзюдо, а саме по Міністру молоді та спорту Жданову, оскільки саме його зробили винуватцем даного призначення.

Враховуючи те, що навіть МВС не зацікавилася даною історією, то вона ще більше дивує. 

Наразі можна зробити висновок, що це була звичайна інформаційна маніпуляція. Але виключати причетність спортсменів до побиття мітингувальників теж не можна, бо, як не крути, дзюдоїсти Дніпропетровська, якими керував Волович, брали у побиттях участь. От тільки чи були серед них Плієв і Греков - питання відкрите. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор