ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Рішення Лозанни: Три варіанти ганьби для Росії на майбутній Олімпіаді

Сьогодні в Лозанні пройде виконком МОК, на якому вирішать чи поїде збірна Росії на Олімпіаду-2018

Depo.
5 грудня 2017 10:00
ФОТО: depo.ua

Комісія МОК вже встигла перевірити дпінг-проби і позбавила Росію 11 медалей з Сочі-2014. Також більше двох десятків спортсменів довічно усунені від Ігор у будь-якому вигляді, але це ще не кінець.

Розглянемо варіанти покарань для Росії, про які оголосять вже за лічені години.

Росія відбудеться легким переляком. Цей варіант найменш імовірний, адже до цього вже перейшли точку неповернення і "на вуха" підняли цілий світ. Але якщо ж таки допустити неймовірне, то Росію можуть допустити до Олімпіади під власним прапором і "повісити" санкції на чиновників, які організували допінгові схеми.

Тому ж Валерію Мутко не звикати до персональних санкцій: півтора роки тому його позбавили акредитації на Олімпіаду в Ріо. Для візуального перебільшення покарання МОК може "обкласти" російську сторону чималим штрафом, але по суті він нічого не означатиме для спортсменів з РФ, адже всюди майорітимуть триколори, і коментатори на кшталт Дмитра Губернієва будуть зловтішатися з недолугих міжнародних санкцій.

Повна ізоляція. Це було б найбільш справедливим рішенням Міжнародного олімпійського комітету, яке б могло принести багато користі світовому спорту. Допінгові інвестори задумаються, чи потрібно фінансувати "брудний" шлях до успіху в змаганнях.

Але цей варіант занадто радикальний для МОК і, швидше за все, зазнає краху. В комітеті можуть побоятися зустрічних дій від Росії, адже всі добре знають про силу російської пропаганди в мас-медіа. За допомогою такого вагомого важеля в Кремлі можуть "очорнити" будь якого чиновника у світі.

Вибір "золотої середини". "Соломоновий шлях" МОК - найбільш імовірний в сучасних реаліях по відношенню до Росії. Позбавлення Олімпійського комітету Росії акредитації та пропозиція виступити під нейтральним прапором буде для МОК прийнятним вибором, який таки зіграє на руку Кремлю.

Скільки б на Росії не говорили про те, що їх спортсмени не поїдуть на Олімпіаду під нейтральним прапором, десь підсвідомо до такого рішення вже всі готові і навіть потирають руки. Для показухи російським спортсменам дозволять вирішувати за себе, але з певними умовами: наприклад, відмова від фінансування поїздки в Пхенчхан та відсутністю преміальних за медалі.

Як бачимо, кожен з варіантів сильно вдарить по і так зіпсованому іміджу Росії, але є лояльні варіанти, після яких наші північні сусіди зможуть повернутися до старих "чорних" справ. Тому сподіваємось на жорстке рішення від МОК, адже воно безсумнівно вплине на чистоту світового спорту в майбутньому.

Більше новин спорту читайте на Depo Сектор