ЧС 2018
Вибори-2019
Обличчя
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Які гріхи Путіна пробачать росіяни після успіху збірної на ЧС-2018

Вчора збірна Росії завершила свої виступи на домашньому мундіалі, поступившись у чвертьфінальному поєдинку збірній Хорватії (1:1, по пенальті - 4:3)

Depo.
8 липня 2018 09:00
ФОТО: depo.ua

Для російської збірної навіть вихід зі слабкої групи на світовому форумі вважався неабияким успіхом, а вчора господарі поля ледь не потрапили у півфінал турніру, поступившись хорватам в "футбольній лотереї".

Безумовно для росіян такий результат є зайвим приводом для гордості, а для їхнього президента Володимира Путіна - ще одна можливість попіаритись. Попри всі проблеми та негаразди, які панують на Росії, такий емоційний підйом може обернутися для простих росіян великою трагедією. Путін та його оточення може використати футбольну атмосферу для свої "чорних" справ, як всередині країни, так і на міжнародній арені, а громадяни нашого північного сусіда будуть лише аплодувати своєму "царю".

В першу чергу росіяни на радощах можуть "проковтнути" пенсійну реформу, яку планує провести уряд найближчим часом. Міжнародні санкції, які призвели до обезціненню рубля та падіння вартості нафти дуже боляче вдарили на "роздутий" бюджет Росії, а пенсійна реформа може цей тиск знизити. Звичайно, що всі ці неприємні наслідки відіб'ються на простому народу, адже пенсійний вік для чоловіків зросте з 60 до 65 років, а для жінок з 55 до 65.

Нове пенсійне законодавство передбачає, що для отримання пенсії також необхідні такі обов'язкові умови:

- наявність мінімального страхового стажу (пенсійною реформою передбачено щорічне підвищення мінімального стажу роботи з 5 років у 2015 році до 15 років до 2024 року);
- величина пенсійних балів (З 2015 року виплата призначається за наявності пенсійних балів не нижче 6,6 з подальшим щорічним збільшенням на 2,4 до 30 балів до 2025 року).

Ця реформа повинна була вступити в дію через декілька років, але на фоні мундіалівського "хайпу" її можна проштовхнути вже до кінця поточного року. Путін добре знає рівень життя та медицини своєї країни, тому сподівається, що росіяни банально не доживатимуть до пенсійного віку. Це цілком логічно, адже Росії потрібні молоді люди, які готові воювати "за їжу" в будь-якій точці світу.

Також Путін спробує пом'якшити накладені міжнародні санкції через лояльне ставлення до іноземців під час проведення Чемпіонату світу. На думку керівництва Росії, вони в очах світової спільноти постали як демократична країна, коли нахабних іноземців не карали за нахабну поведінку, яка стосувалась бійок, крадіжок та розпусних оргій з російськими "наташами".

Не останню роль відіграли візити деяких лідерів країн, які "співали оди" Путіну щодо рівня організації мундіалю. Не забуваємо, що вже на півфінальний поєдинок збірної Франції прибуде президент Мануель Макрон, що може стати початком для нової фази російської пропаганди в світових ЗМІ. А це сприятиме частковому зняттю санкцій з оточення Путіна та російських олігархів.

Російський народ, який побачив на Чемпіонаті світу бійцівські якості своїх футболістів, може легко "проковтнути" смерті військових своєї країни в Сирії та Україні. Росіяни, які "скормлені" медійною пропагандою знову згадають про свою "велич" на світовій арені, тому успіх на світовому форумі може перекреслити розпач від кількості домовин, які масово приходять з "гарячих" точок.

Такий кривавий хід на Росії вже пройшов після сумнівної перемоги у Другій світовій війні, а заклики "можем повторити" мають усі шанси розповсюдитись і на українців, які усіма силами захищають свою землю.

ФІФА зробила велику помилку, не скасувавши російський мундіаль, адже причин для цього було більше, ніж вдосталь. Окупація Криму, військові дії в Україні та Сирії, які принесли десятки тисяч смертей, повинні були показати Росії її місце в цивілізованому світі. У підсумку від ейфорії на ЧС постраждають українці та прості росіяни, яким продовжать вправно "закручувати гайки".