Атака в соцмережах: Як українці опустили сторінку ФІФА у "Фейсбуці"

Сторінка ФІФА в соцмережі Facebook суттєво "впала" в рейтингу, завдяки зусиллям українських користувачів

На Depo.Сектор подробиці української атаки на "рупор" ФІФА.

Що сталося

На сторінці ФІФА в соцмережі Facebook з'явилося багато негативних оцінок з підписами "Слава Україні". Буквально за добу рейтинг сторінки впав з 5-ти до 1.1, а "одиниць" сторінці наставили понад 150 тисяч користувачів. Атака на фейсбук-сторінку розпочалася вчора ввечері, 9 липня.

Що спричинило "атаку"

Приводом до таких дій користувачів став скандал навколо футболіста збірної Хорватії Домагоя Віди і скаута хорватів Огнена Вукоєвича. Обидва хорвата мали відношення до київського "Динамо" як гравці, а Вукоєвич наразі працює в клубі одним із скаутів.

Віда та Вукоєвич записали відео-звернення до українців після перемоги в 1/4 фіналу ЧС-2018 над Росією, в якому Домагой сказав на камеру "Слава Україні!", а Огнен додав, що "ця перемога для "Динамо" та України".

Це відео коштувало обидвом хорватам величезних проблем. Віді було оголошено попередження від власної федерації футболу та ФІФА, а Вукоєвича взагалі вигнали зі збірної, а також оштрафували у ФІФА на кругленьку суму ($15 тис.). І саме ці дії ФІФА стали приводом для атаки на їх сторінку в соцмережі. Користувачі з України небезпідставно вважають, що чиновники ФІФА і дисциплінарний комітет організації проявили свою лояльність до Росії та інтересів цієї країни, наплювавши на інші сторони конфлікту. До того ж, покарання було застосоване за дії, які важко назвати "злочинними".

Якими будуть наслідки атаки?

Якщо говорити про глобальні наслідки для ФІФА прямо зараз, то їх не буде. Так, низький рейтинг сторінки в одній з найбільших соцмереж світу - штука неприємна, але для президента ФІФА Джанні Інфантіно та компанії цей показник не відіграє великої ролі. Очільник ФІФА своїми "залицяннями" до Путіна та Росії вже довів, що для організації прибуток та спонсори на першому місці, а все інше - лірика.

Втім, атака українців та небайдужих до України "юзерів" має і інше важливе значення - вона об'єднала людей. Об'єднала навколо недовіри до ФІФА, і тепер у світі з'явиться багато людей, які будуть з більшим скепсисом ставитися до цієї організації. Серед них будуть як прості люди, так і люди з великим впливом, адже "фейсбук-атака" не могла залишитися поза увагою користувачів різних статусів.

В майбутньому дії чиновників ФІФА по відношенню до хорватів Віди та Вукоєвича можуть вилізти організації боком. Адже тепер, після розголосу скандального покарання за слова, які не мали жодного образливого сенсу, всі, хто захоче мати справи з головним футбольним органом планети, будуть зайвий раз згадувати їх вчинок на Росії і двічі думати. Ну, а жалюгідний рейтинг сторінки ФІФА в "фейсбуці" буде чудовим нагадуванням про те, що ця організація не вміє бути стійкою перед кривавою політичною силою, хоча сама сповідує гасло "футбол поза політикою". Смішне і дивне гасло на тлі останніх подій.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор