Як "Сіті" скористався помилками "Динамо" на "Олімпійському"

Динамівці не змогли знайти слабкі місця у грі "Ман Сіті", зате показали супернику власні слабкості

Як "Сіті" скористався помилками "Динамо"…

Depo.Сектор підбиває підсумки невтішної першої серії протистояння "Динамо" та "Манчестер Сіті". Цього матчу футбольна Україна чекала всю зиму.

Суперник міцний, але його проблеми зі складом додавали оптимізму. Але навіть у ослабленому складі "Манчестер Сіті" видався занадто міцним горішком для чемпіона України, а найприкріше те, що самі динамівці у ключових епізодах допомогли англійцям підтвердити свій клас.

Ми чекали від "Динамо" активного старту і спроби шокувати опонента. Швидкий старт був, але він видався занадто недовгим. Декілька небезпечних ударів від Ярмоленка та Теодорчика змусили голкіпера суперників Харта понервувати, але згодом гравці "Сіті" якось вже занадто легко перевели гру на половину поля "Динамо" і саме тоді почали висвітлюватись основні проблеми киян у цьому матчі.

Найперша і головна – кияни повністю програли опорну зону. Хто знає, що змінилося би у цій боротьбі, будь здоровий Сидорчук, але Рибалка, Буяльський і Гармаш, незважаючи на формальну більшість зі своєї сторони у якості програли все, що можна було програти, парі Фернандо – Туре, і саме "перекусивши" середину поля, гості отримали тотальний контроль над грою у першому таймі. А тут ще й дитячі помилки динамівців далися взнаки.

Пропускаючи перший гол від Агуеро, підопічні Реброва мало того, що не змогли нав'язати боротьбу Туре при розіграші стандарту, так ще й ледь червоний килим у штрафному майданчику для Агуеро не постелили. Перед найнебезпечнішим гравцем суперника!

І якби ж це була єдина помилка. Вже дуже скоро Гармаш подарував м'яч "Сіті", після чого Агуеро пробачив "Динамо". Потім були і інші "обрізки". Зрештою навіть Сергій Ребров не витримав і замінив Гармаша вже на 30-й хвилині, але навіть після цього помилки не зникли і вдруге коштували киянам пропущеного голу вже під за навіс тайму.

Тут вже проявилися не тільки недоліки захисників при виборі позиції, але й швидкісні дані. Тріо Агуеро – Стерлінг – Сілва як по нотам розіграли швидку комбінацію, залишивши весь захист "Динамо" у ролі статистів.

Відзначимо ще й те, що, незважаючи на обмеженість у виборі складу, Пеллегріні все ж таки зміг здивувати експертів і, скоріше за все, Сергія Реброва. Мова про вихід Фернандіньо на позиції правого вінгера. Бразильця, що колись виступав за "Шахтар", чекали у опорній зоні "Сіті", але Пеллегріні відправив туди Яя Туре (ще одного екс-донецького), і варто зізнатися – поступив цілком вірно, адже саме івуарієць став головним чинником тотальної переваги гостей до перерви.

В другому таймі "Динамо" заграло набагато якісніше, але тут виникає інша теза – можливо, суперник трошки збавив оберти? Принаймні гол киян був точно забитий не без допомоги самих гостей з Англії – рикошетом від Отаменді, без якого м’яч навряд чи залетів би у сітку воріт Харта.

Зрештою, виграй "Динамо", переломивши хід матчу, і ми би не зважали на те, якою була природа їх "камбеку", але в тому-то і річ, що пропустивши, "Сіті" знову заграв набагато уважніше і, якщо вже бути до кінця чесними, міг забити задовго до того, як один з головних героїв матчу Туре виконав свій розкішний обвідний удар під самий кінець битви.

Дивлячись на статистику зустрічі, можна зробити висновок про те, що "Динамо" грало не так вже і погано на фоні грізного "Сіті": за ударами майже нічия – 11:12 (3:5 у площину), володіння м'ячем за динамівцями – 52,1% проти 47,9%, за кутовими "Динамо" взагалі перемогло з рахунком 6:3. Але є одна статистична деталь, яка залишає багато питань до команди Реброва – верхові єдиноборства програні вщент! 9 проти 23-х! І це не може не засмучувати, адже саме на атлетизм киян і їх фізичні дані ми так розраховували.

Програвши у силовій боротьбі, розраховувати на успіх було складно. Тим паче, що швидкий напад "Ман Сіті" свої козирі приховувати не став і, скориставшись швидко забитим м'ячем, гості надалі повністю володіли контролем над ситуацією, хай навіть у дебюті другого тайму і складалось уявлення, що це не так.

Рахунок 1:3 після домашнього поєдинку залишає лише теоретичні шанси на вихід у чвертьфінал. Звісно, можна вірити у те, що кияни зможуть забити тричі на "Етіхаді", але вірити у те, що при цьому вони не пропустять, якось не дуже виходить.