Хто виграв і хто програв після київського фіналу Ліги чемпіонів

Після фінального матчу будь-якого турніру є переможці і переможені, але існують і інші "winners and losers", і київські фінали Ліги чемпіонів їх також виявили доволі яскраво

Хто виграв і хто програв після київськог…

"Реал" переміг "Ліверпуль" на "Олімпійському" з рахунком 3:1. А на Depo.Сектор "нефутбольні" підсумки фіналу Ліги чемпіонів у Києві. Поговоримо про те, хто і як показав себе в останні дні з негативної сторони, а хто заслужив право вважатися справжнім переможцем після великого футбольного свята.

Захмарні ціни на житло та прості українці. Головною проблемою і темою для розмов у іноземних вболівальників до та після фіналу ЛЧ в Києві стали ціни на житло під час проведення матчу. "Losers" в цій ситуації стали власники більшості готелів столиці, які підняли ціни на свої номери до неймовірних висот, які назвати ринковими язик не повертається. Так, бізнесменів можна зрозуміти – вони отримали чудовий шанс заробити, який випадає не так часто в останні роки, та і аргумент "в інших країнах роблять так само" теж в цій ситуації має право на життя, адже і справді роблять, про що говорять сухі цифри. Але деякі власники житла та готелів просто втратили голову, встановивши ціни на рівні, якому їх житло не відповідало і ніколи не буде відповідати.

В той же час, переможцями на фоні жадібних господарів готелів та квартир стали прості українці, які, дізнавшись про ситуацію з житлом для іноземців вирішили поправити імідж України в очах іншого світу і запропонували гостям з-за кордону власне житло у безкоштовне користування. І це було неймовірно гарним жестом! На щастя, історії про те, як прості українці селили у себе гостей з Англії, Іспанії та інших країн світу, також стали об'єктом для висвітлювання в закордонній пресі, а фотографії, на яких гості з-за кордону в теплій атмосфері підіймають з українськими господарями житла по чарчині за приїзд – то взагалі топ-рівень гордості за наших людей!

Фото: ABC Deportes

Скажені хулігани та гостинні вболівальники. Ще однією стороною, що програла після фіналу Ліги чемпіонів в Києві, можна сміливо вважати українських "ультрас", які ледь не кожного дня хизувалися своїми "подвигами" – побиттям фанатів з-за кордону та "віджатими" в них "трофеями". Ці люди взагалі не зрозуміли те, яка подія проходить в їх країні, не усвідомили того, що своєю поведінкою вони руйнують імідж держави, яка такими великими зусиллями здобуває право на проведення змагань подібного топ-рівня. До того ж, футбольні хулігани вибрали найгірший об'єкт для своїх атак – фанатів з Англії, чия преса вже роздмухала скандал з цих подій і світом ходять гучні заголовки про "нелюдські побої мирних туристів" та "українських головорізів в масках".

В той же час, були і інші вболівальники в Україні, для яких прибуття гостей з-за кордону стало справжньою подією, а можливість "потусити" з ними, випити по пивку та заспівати пісень за одним столом – обов'язком справжнього гостинного господаря. І таких людей, дякувати Богу, було набагато більше.

Скільки відео та фотографій з дружніми обіймами та співами українців та гостей країни розлетілося соцмережами – не перелічити! І будемо сподіватися, що ці емоції та ці спогади, які заберуть із собою англійці, іспанці та інші іноземці з Києва, перекриють весь той негатив, який створили своїми вчинками футбольні хулігани.

Відмінені рейси та "королівські поступки". До категорії "losers" київського фіналу ЛЧ можна сміливо відносити авіаперевізників. Незважаючи на те, що дата фіналу турніру та місце були відомі дуже давно, ці люди та компанії не спромоглися розрахувати пасажиропотік та кількість рейсів, які здатні прийняти два київські аеропорти, через що виникла одна з головних проблем, пов'язаних з фіналом ЛЧ – вболівальники банально не змогли прибути в Україну через нестачу посадочних смуг, або ж прибули невчасно.

В той же час, не можна не відзначити зусилля, які були докладені українською стороною, аби вирішити ситуацію з авіа перельотами та прибуттям фанатів. У "Борисполі" відкрили термінал "В", який у повсякденному житті аеропортом не використовується, аби прийняти додатково фанатів мадридського "Реалу". Пізніше керівництво аеропорту знайшло додаткові можливості і для виділення посадочних смуг для англійців, яким раніше затримали відліт через перевантаженість летовища. Тобто Україна зробила все від себе залежне, аби всі бажаючі потрапили на матч в Києві. І це гарна відповідь скептикам.

Високі ціни на "сувенірку" та смішні – на алкоголь. До списку "переможених" після київського фіналу ЛЧ можна додати і УЄФА, хоча і умовно. Звичайно, ті, хто встановлював ціни на сувенірну продукцію до київського фіналу ЛЧ, орієнтувався на європейський рівень вартості таких речей, але і про українців з їх набагато меншими прибутками можна було б подумати. Бо м'ячі по чотири тисячі – то вже занадто.

З іншого боку, можна відзначити наші ціни на алкоголь та їжу. Їх звісно трошки підняли для іноземців, але зрештою вони були більш ніж демократичними, і особливо це відзначили англійці, які побачивши пиво по одному фунту (а іноді і дешевше), просто не могли повірити своїм очам. Так що виходить так: в УЄФА про українців вирішили не думати, а от ми про іноземців та їх гаманці попіклувалися. Така собі компенсація за дороге житло вийшла.

Перекриті вулиці та велике свято футболу. Ще задовго до проведення фінальних матчів жіночої та чоловічої Ліги чемпіонів кияни та гості столиці зіткнулися з труднощами через перекриті вулиці та змінений рух транспорту в Києві. Деякі рішення київської влади були спірними (монтаж фан-зони на Хрещатику було розпочато щось дуже рано як для такого завдання), через що меру Віталію Кличку навіть довелося вибачатися перед містянами.

Але, з якими б труднощами киянами не довелося зіштовхнутися, вони були варті того, що в результаті отримало місто та країна – велике свято футболу, проведене на високому рівні, море туристів з усіх куточків світу, які вже залишили в країні чимало свої грошей, а деякі з них ще повернуться до України іншого разу, адже від багатьох довелося чути про подібні плани.

В цілому ж, Київ справився із задачею провести довірені місту заходи. Фан-зони, музичні фестивалі, зіркові матчі прямо посеред Хрещатика, крута атмосфера на вулицях і мінімум ексцесів – ось підсумок роботи багатьох людей, які вже за кілька днів зможуть спокійно перепочити з відчуттям чудово виконаної роботи.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme