Чому хочеться, щоб Роналду поховав Францію

Після дивного суддівства Ріццолі в матчі Франція - Німеччина (2:0) дуже хочеться, щоб господарі програли Євро

Чому хочеться, щоб Роналду поховав Франц…

Сьогодні на "Стад де Франс" збірна Франції зіграє проти Португалії у фіналі Євро-2016. Це буде не просто матч одних із найбільш нудних команд на цьому Євро, але і битвою найкращих футболістів ЧЄ-2016. У Франції є Антуан Грізманн, який забив 6 голів, віддавши 2 асисти. А у Португалії, звичайно ж, Кріштіану Роналду - 3 голи і 3 асисти у 6 матчах.

Хоч Португалія за все Євро вразила лише одним матчем - перемогою над Уельсом у півфіналі (2:0), а основний час решти 5 поєдинків зводила внічию (Хорватію в 1/8 фіналу перемогли в овертаймі 1:0, а поляків у серії пенальті в 1/4), ця збірна цілком гідна успіху на ЧЄ. Як мінімум тому, що найбільше з усіх била по воротах (112 ударів), а також демонструвала чудове вміння тримати баланс, тактично розраховуючи власні сили на проміжки матчу. Саме так і був подоланий Уельс, який португальці розкатували без швидкостей у першому таймі, а на старті другого за 3 хвилини забили 2 голи.

Збірна Франції є найбільш результативною на цьому Євро - 12 голів. Попри це на груповому етапі язик не повертався назвати цю збірну видовищною. Французів прорвало лише з Ісландією в чвертьфіналі (5:2), а у матчі з Німеччиною не обійшлося без допомоги арбітра Ріццолі, який дав дуже спірний пенальті у ворота Німеччини, допомігши французам забити наприкінці першого тайму. Тут мимоволі згадуєш гол Анрі рукою у матчі плей-офф відбору на ЧС-2010 у ворота Ірландії. Хто знає, яким був би результат з німцями без цього пенальті. А так - 2:0 і домашній фінал.

В українських соцмережах багато можна було прочитати про пенальті у ворота Німеччини. Дуже багато футбольних шанувальників відверто зізнаються, що вболіватимуть тепер за Португалію з принципу. І дійсно, кулуарні ігри у футболі, які існують, вже набридли. Тут лише сліпий не міг побачити симпатію до французів у грі з німцями.

Але справедливість в обличчі Португалії має взяти гору у фіналі Євро-2016. Дуже не хочеться, щоб Роналду плакав, як він це робив у фіналі ЧЄ-2004.

Франція - фаворит. Статистика також на їхньому боці. Всього зіграно 24 матчі.
5 перемог Португалії, 1 нічия, 18 перемог Франції. Рахунок забитих і пропущених голів 28:49. Французи пропустили на один гол менше 4 проти 5 у португальців.

Але Португалія має нарешті виграти Євро-2016, як мінімум, заради Роналду. Оскільки це, мабуть, його останній шанс.