Усик з Ломаченком наступні? Хто з українських спортсменів під час війни "перефарбувався" у російський "триколор"

Українським боксерам-чемпіонам Олександру Усику та Василю Ломаченку запропонували отримати російський паспорт і дана ситуація продовжує "підривати" український медіапростір

Журналіст Depo.Сектор
Усик з Ломаченком наступні? Хто з україн…

Якщо зміна громадянства у період до 2014-го року сприймалася як щось буденне, і її можна було пояснити фінансовими забаганками, або ж професійною мотивацією, то після анексії Криму та війни на Донбасі такі кроки – відверта зрада.

Цих перебіжок з початку воєнних бій було чимало, але ми пригадаємо найбільш гучні та резонансні.

1. Катерина Лагно (шахи). Талановита шахістка родом зі Львова, яка провела своє свідоме життя в Донецьку. Вона увійшла до Книги рекордів Гіннесса як наймолодша в історії дівчина-гросмейстер, виконавши норматив в 12 років, а незабаром виконала норму гросмейстера і серед чоловіків. На рахунку Лагно перемоги в шаховій Олімпіаді, чемпіонатах Європи та чемпіонаті світу зі швидких шахів. Федерація шахів України на початку 2014 року намагалася перешкодити переходу Лагно, проте міжнародна федерація його схвалила. У 2014 році Лагно стала переможницею шахової Олімпіади вже в складі збірної Росії.

2. Елеонора Романова (художня гімнастика). Швидше за все, юна уродженка Краснодона (Луганська область), була однією з тих, хто підтримував пропагандистські заклики на Донбасі. Бронзова призерка чемпіонатів світу 2014 і 2015 років і чемпіонату Європи-2015 практично без роздумів перейшла на бік російських окупантів і отримала російський паспорт у вересні 2016-го року.

3. Роман Нойштедтер (футбол). Не українець на сто відсотків, але свій вибір на користь Росії таки зробив у травні 2016-го року. Формально він вже був німцем і, живучи з дитинства в Німеччині, мав паспорт цієї країни, проте номінально, народившись в місті (тепер – Дніпро), залишався українцем.

Романа активно "сватали" в збірну України ще перед Євро-2012, але наша держава вирішального кроку таки не зробила. Цим успішно скористалась Росія, але футболіст не виправдав покладених на нього сподівань.

4. Данило Лісовий (футбол). Вихованець київського "Динамо" прийняв російське громадянство у листопаді 2016 року через безвихідь у київському клубі. Його рівень не відповідав амбіціям українського гранду, тому Лісовому довелось спробувати себе на просторах країни-агресора.

Відзначимо, що Лісовий провів в цілому 26 матчів за збірні України U-16 і U-17, а до головної команди країни він відверто не дотягував.

5. Станіслав Каштанов (бокс). Спортсмен, який є уродженцем Донецька, з 2017-го року офіційно представляє Росію на професійному рингу. Ще навесні 2015 року Станіслав Каштанов отримав ліцензію Російської федерації професійного боксу. Втім, лити сльози за Каштановим не варто, адже боксеру вже 35, його найкращі роки вже давно позаду, а великих перемог Росія навряд чи від нього дочекається.

Тепер до когорти спортсменів-зрадників можуть приєднатися і наші чемпіони Усик з Ломаченком. Але такий хід подій від них можна буде очікувати лише після завершення професійної кар'єри, адже зараз прийняття російського громадянства поставить товсту крапку на боксерських перпективах українців.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme