На Росії пояснили, чому зал стоячи слухав гімн України перед боєм Повєткіна з Руденком

Той факт, що перед початком бою між Андрієм Руденком і Олександром Повєткіним глядачі в Москві встали під час виконання гімну України, можна пояснити двома складовими, одна з яких полягає в тому, що організатори добре підготувалися

Про це повідомляє Depo.Сектор з посиланням на obozrevatel.com.

Таку думку висловив російський журналіст Ігор Яковенко.

"Взагалі, це дуже цікаве явище. Воно, скоріше, не з області боксу, а зі сфери політики. Політично це було цікаво", - зауважив він.

В даному феномені він побачив дві складові. "Перша - це те, що на Росії дійсно поступово починає змінюватися ставлення до ситуації на Донбасі і в Україні в цілому. Прикладів такого роду чимало. Я маю на увазі зміни не в верхівці влади - там все як і раніше все дуже погано. А саме в народі", - сказав Яковенко.

Друга складова - відповідна підготовка організаторів дійства, - переконаний він. У цьому контексті журналіст нагадав про бій Кличко-Повєткін, який відбувся в Москві 5 жовтня 2013 року, що "супроводжувався антиукраїнською істерією - серед уболівальників були ненормальні, які кричали антиукраїнські гасла".

На думку Яковенка, напередодні Чемпіонату світу з футболу, "який невідомо, чи відбудеться", і який може супроводжуватися бойкотом, Росії вкрай невигідно демонструвати подібне ставлення до суперника, тим більше - з України. "Це могло загрожувати тим, що Росія перестала б бути місцем, де проводять будь-які змагання", - зауважив він.

"Тому організатори готувалися. Я думаю, що вони підстрахувалися. Спортивне керівництво намагалося підготувати зал таким чином, щоб не було явної неповаги до українського прапору, до гімну і до спортсмена", - припустив Яковенко.

"Існує кілька прийомів, за допомогою яких публікою можна управляти", - запевнив журналіст. "Перш за все, в перших рядах сидять відомі люди з відверто антиукраїнською спрямованістю - Микита Михалков, Анастасія Волочкова, губернатор Курської області та інші. І якщо перші ряди встають, то це сигнал для того, щоб встати залу. Друге - цьому сприяла поведінка ведучого - він міг просто інтонацією, голосом подати знак", - пояснив він.

Але "якщо б загальний настрій був проти, то, звичайно, зал би не встав", - підкреслив він.

Таким чином, можна говорити про "вплив двох факторів", - резюмував журналіст.

Читайте також: Як на Росії стоячи слухали гімн України перед боєм Повєткін - Руденко

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme