Зміна поколінь: Чого чекати від українських біатлоністів у новому сезоні

У суботу, 30-го листопада, в шведському Естерсунді стартує новий біатлонний сезон-2019/2020

Зміна поколінь: Чого чекати від українсь…

У перший змагальний день відбудуться два старти: одиночна та класична змішані естафети. Одиночна змішана естафета розпочнеться о 14:10. Україну в ній представлять Анастасія Меркушина й Артем Тищенко. Класична змішана естафета розпочнеться о 16:00. У ній Україна виступить без чемпіона світу Дмитра Підручного, у якого загострилися болі в спині. На четвертому етапі його замінив молодий Тарас Лесюк. На перших трьох етапах за Україну побіжать Віта Семеренко, Дарія Блашко й Артем Прима.

А загалом календар 1-го етапу Кубка світу сезону-2019/2020 в Естерсунді (Швеція) виглядає таким чином:

30 листопада. 14:10. Сингл-мікст

30 листопада. 16:00. змішана естафета

1 грудня. 13:30. Чоловіки. спринт

1 грудня. 16:30. Жінки. спринт

4 грудня. 17:15. Чоловіки. індивідуальна гонка

5 грудня. 17:20. Жінки. індивідуальна гонка

7 грудня. 18:30. Чоловіки. естафета

8 грудня. 16:30. Жінки. естафета

Попри те, що Україна має чинного чемпіона світу з біатлону Дмитра Підручного, перспективи на цей сезон оцінюють обережно. Таке враження, що тренери та керівники українського біатлону зациклилися на фразі "хоч би не відбулося провалу". А він і справді можливий, зважаючи на те, що український біатлон у певній мірі переживає зміну поколінь, а також на ознаки "бардаку" в наших біатлонних справах. Наприклад, немає цілісної системи підготовки – українські дівчата (Джима, Меркушина) тренуються окремо в інших тренерів. Або – триває незрозуміла "натуралізація" російських чи білоруських спортсменів із наданням їм українського громадянства...

Але все ж, незважаючи на негативні явища в українському біатлоні, цей вид спорту незмінно користується популярністю в українських спортивних уболівальників, які в більшості своїй дивляться на новий сезон з оптимізмом.

"Я розумію журналістів і вболівальників, які після минулого сезону чекатимуть найвищих результатів від чемпіона світу тернополянина Дмитра Підручного, – зазначив старший тренер чоловічої збірної України з біатлону Юрай Санітра. – Але конкуренція в чоловічій категорії занадто велика. Треба дуже добре підготуватися, щоби піднятися на подіум".

"Цього сезону ми готувалися за іншою програмою, – додав словацький фахівець. – Пропустили літній чемпіонат світу, зараз проводимо менше стартів, адже сезон дуже важкий. Я рахував, що у найкращих біатлоністів приблизно 35 стартів. Але дивимося на 1-ий етап Кубка світу так, щоби не відбулося великого провалу. Намагатимемося тримати крок поруч із найкращими спортсменами. Дуже важливо те, як упораємося з першими одиночною та змішаною естафетами. Думаю, що до Кубка світу всі ще трохи додадуть у можливостях. Ми готові до цього та хочемо стати гідними суперниками для всіх команд".

"Підготовкою різних спортсменок займалися різні тренери, – підтвердив старший тренер жіночої збірної України Валерій Лесніков. –  Виходячи з того, як ми будували підготовку в нашій групі, у нас дівчата повинні набирати форму за висхідною. На першому снігу швидкісну роботу ми не форсували, оскільки зараз піде низка стартів, і саме через них спортсменки "розганяються".

"Але у різних дівчат можуть з’явитися нюанси, – зазначив український фахівець. – Бо, наприклад, Джима працювала в горах, проводила вкочування на висоті майже 2 000 метрів, і ці гірські нюанси можуть внести свої корективи. Навіть якщо вона не планує, то функціонально може виглядати зараз доволі бадьорою. В основній групі роботу і влітку мали жорстку й об'ємну, і на снігу потім – теж. Хоча за останні два тижні ми знизили навантаження, давши можливість дівчатам трохи розслабитися, розвантажити м'язи".

"Але основна ідея в тому, щоби плавно підходити до чемпіонату світу, – наголосив Лесніков. – А за ходом сезону плануємо давати можливість виявити себе і молодому поколінню. Бо стратегічна мета – підготувати команду до Олімпіади, а для цього молоді спортсменки повинні поступово підбиратися до високих результатів, аби підійти на належному рівні до Пекіна. Бо відразу "стрибнути" на десятки місць неможливо. Так, з огляду на стрілецькі специфіки біатлону можна "вистрілити" раз-другий завдяки влучності, але функціонально спортсмен повинен розвиватися поступово. Так що наразі зберігаємо оптимізм: сподіваємося, що обійдемося без явних провалів і набиратимемо форму в сезоні. Бо робота в нас хороша, влітку її "переварили", і результатів порівняно з торішніми маємо домогтися на сходинку вище".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme