Збірна України потрапила в топ-6 у драматичній естафеті Кубка світу в Німеччині

Другою естафетною гонкою етапу Кубка світу в Рупольдингу стала чоловіча естафета, 24 збірні вийшли на старт

Збірна України потрапила в топ-6 у драма…

Про це повідомляє Depo.Сектор із посиланням на Суспільне. Збірна України змагалася у чоловічій естафеті незмінним складом: розпочинати гонку мав Артем Прима, закінчувати – Антон Дудченко.

І мала шанси на високі місця: збірна Норвегії змагалася резервним складом, враховуючи відсутність основних біатлоністів.

Для цього складу збірної України це третя естафета в сезоні-2021/2022. На етапі в Естерсунді українці пробігли п'ятими з колом штрафу, а у Гохфільцені – дев'ятими.

Проте в Рупольдингу українцям вдалося поборотися навіть за медалі. Вже на першому етапі Прима втримав команду у топ-6: після першого вогневого рубежа український біатлоніст вийшов третім. І хоча на другій стрільбі використав два додаткові патрони, на передачі естафети став шостим з відставанням у 11,8 секунди.

На першому ж колі відбувся один з інцидентів, що суттєво вплинув на хід гонки. Швед Пеппе Фемлінг стріляв у мішень збірної Норвегії, через що норвежцеві довелося перестрілювати.

Дмитро Підручний використав лише один додатковий патрон на двох вогневих рубежах. І суттєво покращив місце збірної України: після стійки Підручний ішов четвертим. А на моменті передачі естафети взагалі був другим, випередивши француза Емільєна Жаклена та білоруса Дмітрія Лазовського. А відстань від лідерів – збірної Італії – складала лише 7,7 секунди.

Загалом Підручному вдалося показати другий результат на своєму етапі за швидкістю, програвши лише Емільєну Жаклену. Богдан Цимбал, який стартував на третьому етапі, продовжив успішний виступ України: чиста стрільба, після якої відставання від лідерів – Росії та Білорусі – було лише 2,4 секунди.

Норвегії ж, своєю чергою, вирішили додати дві хвилини у зв'язку із форс-мажором на першому етапі.

Цимбал втримався у топ-3 і після стійки, хоча через один додатковий патрон і невисокий хід дистанцією вийшов з відставанням у 12,2 секунди. Але не втримав її – на передачі естафети Україна була четвертою, пропустивши уперед Німеччину.

На етапі Антона Дудченка Україна повернулася до боротьби всередині топ-6. Перед першою стрільбою його випередили біатлоністи з Франції та Італії. Одну позицію Дудченко відіграв, хоча й припустився однієї хиби. Через це відставання від топ-4 зросло до 14 секунд, а від топ-3 – майже на 40 секунд.

У квіткову церемонію Україна потрапила. Але у підсумку посіла лише шосте місце: Дудченко пропустив уперед француза Кантена Фійона-Майє.

Золото – у збірної Росії, яка випередила на фініші Німеччину та Білорусь. Збірна Норвегії ж, виступаючи неосновним складом, уперше зі сезону-2018/2019 фінішувала за межами подіму – сьоме місце.

Кубок світу. Шостий етап (Рупольдинг): чоловіча естафета

1. Росія (0 + 4) 1:11:06.1